Getto Polskie

Obrazek użytkownika kat
Kraj

Kilka słów czym jest getto czyli nie będzie przyjemnie ani kulturalnie
W krajach okupowanych przez sowietów , niemców i UE władze okupacyjne tworzyły zamknięte i strzeżone getta, w których przymusowo osiedlano ludność polską z danego terenu. Getta te były zazwyczaj otoczone murem strzeżonym od zewnątrz i całkowicie zależne od dostaw żywności oraz energii itd. Utworzenie gett było pierwszym etapem zagłady Polaków zaplanowanej i przeprowadzonej przez nazistów , sowietów UE i ich kaPO obozowych. Gettoizacja, w sensie socjologicznym, to nic innego jak proces tworzenia się gett, czyli homogenicznych obszarów, powszechnym motywem odgradzania się jest chęć zabezpieczenia swoich dóbr materialnych. Podstawowym z nich jest wprowadzanie i umacnianie podziałów na „lepszych” i „gorszych”. Rodzi to poczucie względnego upośledzenia, frustracje i konflikty społeczne, których skutki nierzadko są niewspółmierne do obiektywnych przyczyn (rzeczywistego rozwarstwienia społeczeństwa)Drugim z nich jest „rozrywanie i pochłanianie przestrzeni publicznej należącej do wszystkich obywateli państwa” Przestrzeń publiczna jest sferą wolności, miejscem, w którym każdy mieszkaniec miasta może czuć się swobodnie. Przestrzeń pofragmentowana, „zgettoizowana” jest obostrzona najrozmaitszymi restrykcjami, nierzadko uznawanymi za absurdalne przez osoby z niej korzystające
Słuchajcie więc potomkowie sowieckiego najazdu na Polskę , słuchajcie wy którzy im służyliście jako donosiciele , zabójcy i tajni współpracownicy z PZPR , WSI i SB .Słuchajcie wy z Nocnej Zmiany , słuchajcie wy z platformy sld i ruchu palikota. Przychodzi czas zapłaty …..przychodzi czas wyrównać rachunki za biedę i śmierć którą sprzedaliście naszym dziadkom , ojcom i nam młodym .Okradliście nas i skazaliście na życie w Getcie .Niebawem zobaczycie naszą siłę .Wy nadludzie z pzpr ,bb, wsi ,psl,rpp platformy i nadredaktorzy z GW już drżyjcie ….idziemy po naszą Polskę .Polskę wolną od takich śmieci jak wy .Myśleliście że wasza władza będzie trwać wiecznie? Że będziemy na was zapierdalać do śmierci? Dość tego …oddacie to coście ukradli i zapłacicie za to coście Polsce uczynili i nam jej obywatelom .Zapłacicie za Żołnierzy Wyklętych bo my Polacy się o nich UPOMINAMY .Zapłacicie za mordowanych w roku 44 ,56 , 68 , 70 ,76 ,80 i w czasie stanu wojennego .Zapłacicie za tych których mordowaliście po roku 89 i za tych zamordowanych w Smoleńsku .Zapłacicie za tych którzy teraz umierają z braku środków do życia , za tych którzy umierają bo nie mają pieniędzy na łapówkę dla lekarza i na lekarstwa. Zapłacicie za brak opieki nad polskimi dziećmi . Za to ze chcecie nas wynarodowić i oderwać od polskich korzeni , za wszystkich tych których okradliście i sprzedaliście im biedę i brak perspektyw rozwoju .Za naszą sprzedaną i okradzioną ojczyznę . Idziemy po was…..

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

DOŚĆ TEGO! Zgadzam się, ale zbierzmy się wreszcie i odzyskajmy NASZ kraj! Klikanie w klawiatury to za mało! Chodź bardzo wiele. DZIAŁAJMY bo ja sam nic nie zrobię, a mam już dość dymania! Mnie, Rodziny, znajomych, biednych i bezdomnych, z każdej strony przez polityków, urzędasów, telewizję, edukację i opłacone pseudo-autorytety. Wy jeszcze nie macie tego dość?

Idźmy jak najszybciej!

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#258735