Tour de Pologne, czyli czysty idiotyzm

Obrazek użytkownika elig
Sport

Wczoraj /3.08/ zakończył się jubileuszowy, 70-ty Tour de Pologne. Miałam nieszczęście śledzić jego przebieg w TVP1. Jesli chodzi o jakość transmisji, to mam te same wrażenia co bloger Citisus, który zatytułował swoją notkę "Tour de Pologne?? Masakra..." / http://citisus.salon24.pl/524786,tour-de-pologne-masakra / i napisał:

"Transmisja w TVP1 to właściwie jeden blok reklamowy przerywany od czasu do czasu widokiem pedałujących kolarzy. Kilka minut przekazu i pięć minut reklam, znowu kilka minut transmisji i pięć minut reklam ... (...) komentatorzy wiedzą tyle samo co my czyli nic. Najchętniej to opowiadający głupoty zupełnie niezwiązane z wyścigiem.".

Komentator Dr Wall pocieszał, że w TVP Sport było lepiej, nie wszyscy jednak mają dostęp do tego programu. Citisus narzekał też:

"A tak na marginesie, to dlaczego nie „Wyścig dookoła Polski”? Czy ta nadęta, zagraniczna nazwa ma zakrywać niedoskonałości i słabości wyścigu? Przed wyścigiem Czesław Lang chełpił się, jacy to wspaniali kolarze przyjechali w tym roku. Same znamienite nazwiska. Owszem, tyle, że oni potraktowali wyścig wybitnie treningowo, a nie po to by się ścigać".

No cóż, główną przyczyną słabości tej imprezy to sama koncepcja wyścigu, a zwłaszcza neokolonialne przeświadczenie jego organizatorów, że najlepiej można go uświetnić, pokazując kawałek wspaniałego Zachodu /w tym przypadku były to włoskie Dolomity/ zamiast godnej wyłącznie pogardy Polski.

Zarówno planujący przebieg Tour de Pologne, jak i realizatorzy transmisji w TVP1 zrobili co w ich mocy, by pokazać możliwie mało uroków Polski. Cóż bowiem widzieliśmy? Ostatnie 30 km długiego etapu Kraków - Rzeszów, czyli głównie przedmieścia Rzeszowa i widok tego miasta z lotu ptaka. Następnego dnia podziwialiśmy Katowice.

Zakopane jakoś się broniło, podobnie pętla wokół Bukowiny. Z etapu jazdy na czas Kraków - Wieliczka widać było sam moment startu, punkt pomiaru czasu w połowie drogi, oraz Rynek Główny w Krakowie. To wszystko, nie wspomniano nawet o kopalni soli w Wieliczce. Nazwa "Wyścig dookoła Polski" byłaby zupełnie nie na miejscu.

Na tydzień przed rozpoczęciem siedemdziesiątego Tour de Pologne, zakończył się jubileuszowy, setny Tour de France. Opisałam go / http://naszeblogi.pl/39876-jubileuszowy-tour-de-france /, stwierdzając:

"Najwiekszą przyjemność sprawiło mi kibicowanie Michałowi Kwiatkowskiemu oraz podziwianie piękna Francji. Operatorzy starali się pokazywać jak najwięcej ciekawych obiektów znajdujacych się wzdłuż trasy wyścigu, a wspaniale relacjonujacy Tour de France Krzysztof Wyrzykowski i Tomasz Jaroński podawali mnóstwo informacji na ich temat. Tak więc obejrzałam sobie Korsykę, Niceę, Marsylię, Pireneje, Bretanię, Mont Saint Michel, zamki nad Loara z lotu ptaka, Mont Ventoux, Burgundię, Alpy i na koniec Paryż.".

Właśnie. Francuzi, w przeciwieńslwie do polskich działaczy sportowych, są dumni ze swojego kraju i potrafią to pokazać. My natomiast tracimy nasze szanse próbując podlizywać się Zachodowi. Można było przecież pokazać Sudety, Mazury, czy Kaszuby. Straciliśmy okazję zareklamowania uroków Polski na rzecz nieudolnej imitacji Giro d'Italia. Na inną wadę Tour de Pologne zwrócił uwagę Rozowoczerwony w swym komentarzu do notki Citisusa:

"PS
Według źródeł zbliżonych do dobrze poinformowanych TdP jest jednym wielkim przekrętem mającym na celu w konkretnej polskiej rzeczywistości fiskalnej wyprowadzić w formie promocji sponsorskiej z podmiotów dopuszczonych do dilu koszty reklamy dla powstałych tylko w tym celu firm reklamowych. Zawodnicy tej klasy co Wiggins czy Cancelara mają podpisane umowy oddzielne od reszty stawki i mają robić za kosmitów, w żadnym wypadku nie mogą się ścigać. Pętle którymi usiane są poszczególne etapy są spowodowane na żądanie głównych sponsorów ponieważ ci nie mogliby na całej trasie ustawić odpowiedniej liczby bannerów bo koszt ich produkcji pożarł by profit a o ten przecież jedynie chodzi ROZOWOCZERWONY00:02".

Wszystko wskazuje na to, że może on mieć rację /choć Wiggins postarał się na koniec wygrać "czasówkę"/, a Włosi po prostu zapłacili naszym działaczom kolarskim za pokazywanie akurat Dolomitów. W każdym razie, mimo wysiłków większości kolarzy, którzy robili uczciwie to, co do nich należy, z jubileuszowej imprezy wyszedł smętny idiotyzm.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

jeżeli ma to być TdP to niech będzie. Wyjeżdżanie do innych krajów zaprzecza nazwie wyścigu. Chyba, że Lang coś wie na temat przejęcia Italii przez Polskę. Ale przynajmniej powinien zmienić nazwę wyścigu bo to już nie jest TdP.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Szpilka

#373776

Ja nie rozumiem, dlaczego w tym roku TDP nie jest w całości w Polsce... Wszystko Nam zabiorą...

Odzież używana hurt nie jest zła!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

<a href="http://www.arjox.pl/">Odzież używana hurt</a> nie jest zła!

#373780

... "oflagowałem", tzn. zgłosiłem twój komentarz do Administracji portalu jako... naruszający Regulamin Niepoprawni.pl z przeznaczeniem do usunięcia z tego blogu.

Zarejestrowałaś się na Niepoprawnych około godzinę temu, ale nie poprzedziłaś tego... zapoznaniem się z regulaminem tu obowiązującym. A szkoda, bo wychodzi na to, że Twój debiut na tym portalu możesz zaliczyć do nieudanych. Zatem wskazuję Ci, że w rozdziale III. Regulaminu, a zatytułowanym: Obowiązki i prawa użytkowników, w pkt. 7. czytamy, cyt.: "Reklamowanie w serwisie stron i produktów bez porozumienia z administracją jest zabronione. Administracja zastrzega sobie prawo do karania użytkowników notorycznie łamiących tę zasadę".

Pozdrawiam z przeświadczeniem,
że się zrehabilitujesz innym sensownym
komentarzem, bądź notką,

Pozdrawiam,
                    
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#373790

elig: Prosze zdjąć tę flagę i darować nowicjuszce. Ta dyskretna reklama to przecież nie zbrodnia.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

elig

#373801

... nie uczynię tego. Sprawdziłem, że nowicjuszka Renatke234 otworzyła konto na NP tylko i wyłącznie w celach reklamowych. Pod notką użytkownika Shork pt. "Podpalenie" tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/4474/podpalanie#new również zamieściła link do stronki reklamowej. Przez 6 godzin obecności na tym portalu - czyli od chwili zalogowania sie jako użytkownik - nie była aktywna jako komentator i nie zabierała głosu w żadnym innym wątku, oprócz tych dwóch przypadków. 

Oczywiście decyzję pozostawiam Działowi Naruszeń tego portalu. Jeśli Admin. uzna, że po usunięciu dwóch komentarzy Renatke234 oszczędzi jej bana, to decyzję tę uszanuję.

Pozdrawiam,
                     
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#373825

Prawdopodobnie jest to albo ta sama osoba co wczoraj (Kamileczka ileś tam), albo ktoś z tego samego kręgu zainteresowanych.
Jak widać tupet reklamiarzy staje się coraz większy.

Wielka prośba do Administracji o szybką reakcję!

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#373809

... Renatke234 i ta z wczorajszego dnia Kamileczka23,... to jedna i ta sama osoba. Jednak z uwagi na jakże diametralnie różną ofertę reklamową tych dwóch, uznałem że (jak co roku latem) mnoży nam się na NP reklamodawców, którzy idą na tzw. wydrę.

Pozdrawiam,
                   
P.S.
Przepraszam Cię Elig, że swoimi kolejnymi
dwoma komentarzami odbiegam od tematu
przez Ciebie poruszonego, ale nie omieszkałem
zabrać glosu w pierwszym swoim komentarzu.

________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#373833

 Czesiu Lang kończył zresztą to samo liceum, co ja, nazywano go w swoim czasie "nogi, które pracują szybciej niż głowa"... ;-) i byłem po prostu ciekaw tegorocznego Tour de Pologne. Włączyłem tv, a tam... Włochy! Sprawdzam program - TdP, patrzę w ekran - Giro! Rozdwojenie jaźni czy co? Dałem sobie spokój z oglądaniem, bo jeżeli nawet na tej nazwie zarabiają Włosi, to ja nie za bardzo rozumiem, o co chodzi. Dobrze jedynie, że nie startowali spod Bramy Brandenburskiej i nie kończyli przy Mauzoleum Lenina w Moskwie. Chociaż... W tym kraju wszystko jest możliwe. Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#373787

Jeszcze rok temu Tour de Pologne TVP relacjonowała w miarę rzetelnie. Ale w tym roku... poniżej krytyki. Czyżby Czesław Lang dał się omotać tym... "Europejczykom" libertyńskim pomiotom? Wszystko wskazuje na to, że tak. Jeszcze jeden użyteczny idiota! I to się nie zmieni, jeśli imprezami sportowymi nadal zawiadywać będą nie działacze sportowi i sami sportowcy, a... sponsorzy i międzynarodowy świat biznesu.

Jako były szosowy kolarz wyczynowy, nie opuściłem żadnej relacji z kolarskich imprez. Ale w tym roku TVP zafundowała mnie i kibicom kolarstwa "kichę". Jeszcze mają czelność nawoływać do... płacenia abonamentu? Zatem choć nie jestem skoczkiem o tyczce, pokazuję TVP... gest Kozakiewicza.

Pozdrawiam z 10,
                           
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#373795

Lang był tylko wyrobnikiem i tak zostało. Wygłup Dolomity świadczy że jego mózg jest jak górska skamielina.

Ciekaw jestem co na to PZKol. Czy tam już nie ma nikogo myślacego? Chyba nazwy Wyścig Dookola Polski jeszcze nie "sprywatyzowano".

Wyścig Dookola Polski - to ta impreza jest trzecią pod względem stazu na swiecie i warto ja utrzymać.Nalezy krytykować co zle , ale utrzymać cos co jeszcze może byc Polskie.

A jesli to już jest tylko prywatna impreza pana Langa to niech działa prawo rynku.

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#373796

elig: Ja sądzę, że chodzi o pieniądze. Któryś z działaczy mówił, że to Włosi sami zaproponowali te Dolomity. Przypuszczam, że oni zapłacili za reklamę swego kraju, a polskie samorządy nie chciały /lub nie mogły/ bulić.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

elig

#373802

Zgadzam się; fatalnie kamerowany był ten wyścig, nie wiadomo było kompletnie kto jest kto, a komentatorzy momentami bredzili. No kupa...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#373963