Wybrańcy

Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

Byłem w Niemczech. Na pasach został potrącony pieszy. Przez samochód terenowy. Przyjechała policja. Kierowca, i bez sprawdzania alkomatem, wyglądał na bardzo zmęczonego. Sprawdzono mu dokumenty.
Okazał się zagranicznym obywatelem. Nie Niemcem. Do tego pochodził z narodu, którego nazwy aż się boję głośno wymieniać. Aby nie zostać posądzonym o anty...anty coś tam. Zaczął krzyczeć na policjantów, że byli i są mordercami wobec takich jak on. A oni stali przed nim prawie na baczność. Na dalszy plan zszedł wypadek. I, że to prawdopodobnie jego wina. I, że prowadził pod wpływem alkoholu.
Kolega dostał dom. Albo w spadku. Albo jakieś mienie. Dom był w opłakanym stanie. Jak dla mnie była to rudera. Ale w centrum sporego miasta. Byłem, więc, pewny, że dom sprzeda. W stanie w jakim był. Bo chociaż na tym się nie znam, oceniałem taki remont na wielkie pieniądze.
Zrobił jednak inaczej. Kupił farbę i powypisywał nią różne hasła. Na budynku i wewnątrz. W stylu: "... do gazu". Remont zrobiło mu miasto Żeby tylko uniknąć skandalu. A on zyskał miano faceta z głową.
Był uliczny napad. Gościowi skradziono zegarek. Napad jak to napad. Pospolity. Wiele takich codziennie. Ale ten okazał się wyjątkowy. Bo nie jest ważne co się ukradnie, lecz komu się ukradnie. A okradziono nie byle kogo. Wybrańca. Trąbiły o tej tragedii wszystkie media. Na dalszy plan zeszły wszelkie duperele typu "bezrobocie". Dziwię się tylko temu, że nie ogłoszono żałoby narodowej. I sprawcy nie postawiono przed plutonem ekzekucyjnym. Od razu i bez wyroku. Tak sobie myślę, że gdyby sprawie rządowego Tupolewa poświęcono tyle czasu co temu skradzionemu zegarkowi, to wszystkie wątpliwości już dawno by zostały wyjaśnione.
Oglądałem film ze znanym aktorem w roli głównej. Powiedział w jednej ze scen mniej więcej tak:
- Dlatego jestem kongresmenem już piątą kadencję, ponieważ spełniam oczekiwania swoich wyborców.
- A kim oni są?
- Żydzi.
- Tak wielu ich jest w Pańskim okręgu?
- Siedmiu.
- Przecież w demokracji liczy się ilość.
- Tak. Ilość pieniędzy.
Pisząc za Panem Łysiakiem:
Na ziemi wylądowali kosmici. W sumie niewiele się różnili od naszych wyobrażeń o nich: mali, zieloni. Tylko na palcach mieli duże, złote, sygnety. Ziemianie spytali:
- Wszyscy takie nosicie?
- Nie. Tylko żydzi.
Przypominam. Nie jestem żadnym anty... anty, coś tam.
**********************************************************

Wydałem całościowe wspomnienia na wydaje.pl
Link do wspomnień:

http://wydaje.pl/u/mefi100

Wspomnienia ukazały się pod tytułem "Naszywka z przodu". Książkę starałem się pisać zwięźle, lecz wyszło tego i tak dużo. Podzieliłem na dwie części. Pierwsza to "Naszywka z przodu cz.1". Część druga to "Naszywka z przodu".
Gdy się dowiem jak ją udostępnić za darmo, zrobię to. Proszę o pomoc w tym temacie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

niż w opisanym, nieco humorystycznie, tekście autora. Im dłużej spoglądam na to, co się wyprawia w Polsce, tym częściej dochodzę do konkluzji, że większość z nas to ...?
Pozdrawiam z "10" w tle.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#400372

Powiedziałbym coś, ale się boję...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#400495

Świetne...

PPzdr.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#400498

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#400592