Pralka.

Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

Prałem ręcznie, ale postanowiłem zainwestować w pralkę automatyczną. Jak na tamte czasy była ona nowoczesna. Wzbudzała zazdrość. Mogłem wreszcie chodzić czysty małym wysiłkiem.
Z wielką niecierpliwością czekałem na rezultat debiutu. Miało być lepiej i szybciej. Było tylko szybciej. Chyba trochę z mojej winy. Bo nikt mi nie powiedział, że pranie wcześniej należy posortować. A ja je włożyłem jak leci. Na koniec jeszcze upchałem nową, czerwoną bluzę.
Że nie był to najlepszy pomysł zorientowałem się zaraz po otwarciu bębna pralki. Wszystko było jakieś takie podejrzanie różowe. Nawet moje sznurówki od trampek. Najgorsze, że pościel też wtedy uprałem. Więc oprócz ubrania miałem też i różową pościel. Presja otoczenia była na mnie tak wielka, że po paru dniach wszystkie ciuchy kupiłem nowe. Nie zdzierżyłem głupawych uśmieszków na widok mojego białego… różowego sweterka. A najbardziej się śmiała gospodyni u której wtedy mieszkałem. Bo przecież korzystanie z automatu to żadna wielka filozofia.
Do drugiego prania już się bardziej przyłożyłem. Ubrania ułożyłem kolorami, a dopiero potem włożyłem je do pralki. Nie było to zbytnio trudne, bo teraz barwnych rzeczy już praktycznie nie miałem. Oczywiście oprócz tych z poprzedniego prania.
Zanim włączyłem pralkę długo się zastanawiałem. Czy niczego nie przeoczyłem. Raczej nie. Tym bardziej, że wcześniej sobie spisałem po kolei wszystkie czynności które miałem wykonać, aby uniknąć niespodzianek.
Pralka prała, ja czekałem, a niepokój rósł. Po raz tysięczny w myślach przewinąłem listę. Jest dobrze. Skąd, więc, ten niepokój? Żeby czymś innym zaabsorbować swoją głowę myślałem o wszystkim, byleby nie o wykonywanej akurat czynności. Chociażby o proszku użytym przeze mnie. Specjalnie do pralek automatycznych. W kartonowym opakowaniu. Mam jeszcze dużo czasu, więc poczytam co też na nim piszą. Zaraz, zaraz. Ale gdzie go położyłem?
Łazienka była nieduża. Przeszukanie jej nie zajęło mi wiele czasu. Proszku nie znalazłem. Gdzie więc jest? Nigdzie przecież z łazienki nie wychodziłem. Wzrok mój się zatrzymał na pralce. Nieee. Niemożliwe, abym był aż tak roztargniony. Mimo wszystko ta myśl była jak natrętny owad. Po paru minutach skapitulowałem. Wyłączyłem więc ją i sprawdziłem. Niestety. Moje obawy się sprawdziły. Ale przecież nikomu o tym nie powiem. Dopiero by było.
Niestety, sprawa nie była taka prosta jak mi się wydawało. Tekturowe opakowanie proszku się rozpuściło i jego części powchodziły w materiał ubrań. Na amen. Żadne prania już nic pomogły. Znowu byłem zmuszony kupić nowe ubrania. W końcu wyszedłem z łazienki. Gospodyni nie darowała sobie złośliwości:
- Co masz taką niewyraźną minę? Czyżbyś znowu włożył do pralki coś kolorowego?
Obruszyłem się i odpowiedziałem:
- Aż tak głupi to nie jestem.
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Choruję na chorobę neurologiczną. O pracy nawet nie ma mowy. Napisałem wspomnienia o swoich przeżyciach w więzieniach niemieckich i polskich. http://wydaje.pl/e/wiezienia5
Mam je też na komputerze w formatach epub i mobi. Wyślę je po podaniu adresu maila i rodzaju formatu.
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
(Zwracam się też w imieniu Darka, niepełnosprawnego syna mojej dziewczyny)
Na imię mam Darek. Przebyłem dziecięcy porażenie mózgowe.
Może trochę się różnię od swoich rówieśników, ale chodzę,
czytam i piszę. Marzę aby raz w roku pojechać na wczasy rehabilitacyjne.
I żeby nie utracić tego co się z takim trudem nauczyłem.
JAK PRZEKAZAĆ 1%?
Wypełniając zeznanie PIT, należy obliczyć podatek należny wobec Urzędu
Skarbowego.
W rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI
POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)
* Wpisać numer KRS: 0000270809
* Obliczyć kwotę 1%
W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (bardzo ważne!)
* Wpisać: Dariusz Broniszewski nr. 1298.
Darowizna:
* nazwa odbiorcy: Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym,
Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa
* nr rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
Prowadzone przez: BNP Paribas Bank Polska SA
* w tytule wpłaty proszę podać: Dariusz Broniszewski nr.1298
(ten dopisek jest bardzo ważny).
Przelewy zagraniczne:
International Bank Account Number
IBAN: PL62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
SWIFT/BIC: PPAB PLPK

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

;)))

Łączę się z Tobą w bólu - w roztargnieniu nie mam sobie równych... no, może oprócz Ciebie. :-)

Kiedyś ze zgrozą obserwowałam, jak razem z moimi dżinsami i paroma innymi ciuchami pierze się mój telefon. Jakież było moje zdziwienie, gdy po przeszukaniu pralki po zakończeniu prania znalazłam telefon... na szafce. ;-)

Czasem warto przecenić swoje roztargnienie - można mieć niespodziankę! :)

Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#346028