Bez Polaków nie dadzą rady

Obrazek użytkownika matka trzech córek
Idee

Ukryci w cieniu "inżynierowie" doskonale przygotowali grunt pod działanie. Niby to przypadkiem, ot tak, ni z gruszki, ni z pietruszki, temat Rzezi Wołyńskiej odkrył się tego roku w pełnej krasie. I chociaż przez dziesiątki lat tkwił ukryty niczym zadra za paznokciem, nikomu z demokratów będących u władzy nie przyszło dotąd na myśl, by ją w końcu wydobyć, a zaropiałą, ohydną ranę oczyścić i wyleczyć.

Przy okazji kolejnej okrągłej rocznicy, a licząc od Wolnych Wyborów, już trzeciej, nagle opadła kurtyna milczenia i polskie społeczeństwo poznało prawdę o losie swoich rodaków zamieszkujących tereny obecnej Ukrainy w latach niemieckiej okupacji.

Szeroką rzeką rozlała się wiedza, a środki przekazu, skutecznie doniosły wieści pod każdą polską strzechę, do izby każdego „Lacha”.

Szok, który ta wiedza spowodowała, wzbudził potężny powiew niechęci ku ukraińskiemu narodowi i niejeden Polak zacisnął pięści i zwrócił gniewne spojrzenie ku wschodniemu sąsiadowi.

Parę lat temu, stanęliśmy murem po stronie antykomunistycznej części społeczeństwa ukraińskiego i siłą opinii publicznej wsparliśmy rodzący się na Ukrainie antyrosyjski zryw niepodległościowy.

Na ile skuteczny był ten nasz polski wkład niech świadczy wdzięczność wyrażana wówczas przez ekipę Juszczenki.

Spójrzmy prawdzie w oczy. Czy poparlibyśmy Ukraińców tak masowo i ochoczo, gdybyśmy wtedy posiadali tę wiedzę, którą mamy dzisiaj?

Od kilku dni na ulicach ukraińskich miast tysiące ludzi występuje przeciwko zbliżeniu stosunków z putinowską Rosją, widząc w tym procesie rychłą utratę suwerenności. Władze Ukrainy „zawiesiły” politykę orientującą państwo w kierunku zachodnich wartości demokratycznych, co stwarza zagrożenie dla kręgów wdrażających struktury wzorowane na europejskich i radykalnie blokuje wszelkie inicjatywy związane z unijną wizją gospodarki.

Ukraina ostatnich lat, zdominowana przez nacjonalistyczne, pogrobowcowe, wrogie Polsce organizacje , nie była skłonna do jakichkolwiek działań ku poprawie stosunków pomiędzy naszymi narodami.

Ostentacyjne lekceważenie naszych inicjatyw zmierzających do sprawiedliwego rozliczenia przeszłości, by na jej kanwie utworzyć jakieś formy mogące skutecznie odbudowywać utracone zaufanie, chociażby poprzez wspólne upamiętnianie miejsc kaźni naszych rodaków i odnajdywanie ich pohańbionych szczątków, niech będzie świadectwem złej woli.

Jednym z miast, gdzie odbywają się dzisiaj protesty jest nasz stary Lwów. Miasto ukochane przez Polaków i pomimo upływu lat, mocno tkwiące w pamięci i sercach.

Jak można dzisiaj wesprzeć tych manifestantów, kiedy oni ciągle dewastują wszelkie ślady naszej wielowiekowej obecności, niszcząc pamiątki kultury polskiej, zakłamując tym samym prawdę o dziejach Rzeczypospolitej.

Ustawiane na ulicach tego miasta pomniki przywódców OUN UPA, profanują pamięć ich Ofiar – prawowitych mieszkańców Lwowa i okolic, których zamordowano lub wygnano z ojczystej ziemi.

Czy chcemy wspomóc młodzież ukraińską, która zhańbiła pierwszego obywatela państwa polskiego, rozsmarowując jajko na jego ramieniu ręką swojego przedstawiciela?

Doszło do tego podczas tak ważnej dla Polaków chwili – uczczenia pamięci Rodaków, pomordowanych przez nacjonalistów ukraińskich w latach drugiej wojny światowej.

Tak. Wiele jest w nas żalu i goryczy, a powszechna dzisiaj świadomość potworności Rzezi Wołyńskiej, skutecznie zniechęca do solidarności ze wschodnim sąsiadem.

Jedno tylko zastanawia i niepokoi.

Komu opłaciło się rzucić polskiemu społeczeństwu tę, zakopaną dotąd, prawdę, by wraz z ujawnieniem, przewidzieć jej wpływ na reakcję Polaków w momencie, kiedy ta, ponownie zagroziłaby uskutecznieniu planów starannie przygotowanych przez „inżynierów’?

Czy to nie ci sami, którzy zadbali o to, by ludobójstwa nie nazwać po imieniu, a winy zbrodniarzy rozmienić na drobne i rozdzielić wedle praw kaduka?

Ech, Ukraino! Żal!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

jakie działania sprawiły że ludobójstwo w południowo-wschodniej części Rzeczypospolitej przybrało takie rozmiary, nieznane wcześniej, w sytuacji gdy była okupowana przez Niemcy, po dwóch latach okupacji sowieckiej? Nie mam ku temu dowodów ani rzeczowych argumentów, ale intuicja mi mówi, że było ono na rękę władzy sowieckiej która miała wpływy na rozwój wydarzeń daleko na zachód od aktualnej linii frontu. Patrz, na przykład, "partyzanci radzieccy w Tatrach".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#392380

Zwróciłam na to uwagę już wcześniej:

http://niepoprawni.pl/blog/5940/im-dalej-w-las-tym-wiecej-drzew

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#392387

masz absolutną rację: ciężko im pomagać.
Z drugiej zaś strony moja alergia na Putina i bolszewicką administrację osiągnęła stadium krytyczne i wolałbym (z dwojga złego) pomóc Ukrainie niż pozwolić sowietom ich stłamsić.
Poza tym każdy naród ma prawo do samostanowienia, a stosunki z sąsiadami to całkiem inna para kaloszy.
10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#392403

Szanuję prawo do samostanowienia. Problem w tym, że Ukraina, zapełnie bez skrupułów próbuje stanowić także za nas, decydując, co było prawdą, a co nie w dziejach istnienia państwa polskiego.
Oto przykład:

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#392415

"Warschau" to szczyt zakłamania

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#392419

Takie kadry są nie mniej groźne niż te z niemieckiego filmu "Nasze matki nasi ojcowie". Kombatanci Armii Krajowej zażądali usunięcia z filmu opasek z symbolem AK.
Czy przekłamany film, który wyprodukowali Ukraińcy, ma mieć większe względy?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#392499

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Kazek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Np Rzeź humańska gdzie zginęło około 20 tys. Polaków i Żydów. Przywódcą zamieszek był Iwan Gonta , który ma ulice we Lwowie.

Pod koniec 2009 roku w telewizji ukraińskiej podczas emisji „popularnonaukowego” serialu odcinkowego „Historia ziem ukraińskich”, której sponsorem był Browar Lwowski pojawiło się sformułowanie „Lach, Żyd i sobaka, wse wira odnaka”, którego używał ruskie chłopstwo i hajdamacy podczas wieszania na szubienicy Polaków i Żydów, przy których na wspólnej belce dla pohańbienia zwłok wieszano także psa. Skandal wywołał odcinek tego serialu poświęcony rzezi humańskiej, który zachęcał do poznania „chwalebnej przeszłości ojczyzny”. W odcinku tym ataman Żeleźniak po zdobyciu miasta, posilając się piwem "Lwowskie" powiesił na kościelnej wieży „Lacha, Żyda i psa – bo ich wiara jednakowa”.

Korzeniem tej nienawiści mogło być to ,że Polscy panowie oddawali w arendę majątki żydom a ci wyciskali z chłopstwa ukraińskiego ile się dało.

Ofiarami czerni zawsze padali Polacy i Żydzi.

W Polsce międzywojennej zniszczono też dużo ukraińskich cerkwi, nie usprawiedliwia to mordowania kobiet i dzieci ale rzuca światło na motywy.

Ludność polska za okupacji niemieckiej uciekała także za byłą wschodnią granicę Polski bo tam UPA nie była taka silna jak na terenach polskich.

Kazek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Kazek

#392408

Jest to jednak swoisty wyznacznik, bo gdzie indziej, chociaż relacje bywały rozmaite, odwety miały inny wymiar. Rzecz w kulturze i mentalności.

Szkoda mi wschodniej Ukrainy, bo tam i Gołodomor i czystki stalinowskie bardzo ludziom dokuczyły. Ludność zasługuje na życie w spokoju i wiele bym dała, żeby nie sięgały tam macki szuchewyczowych fanów, które powodują, że Polacy tam żyjący boją się przyznać do swojej narodowości.
Opowiada o tym ksiądz, który przez dziewiętnaście lat pracował na Ukrainie. Wywiad z nim zaprezentował Rajd Katyński.

O relacjach jakie zachodziły na Kresach pomiędzy trzema narodowościami, czytałam sobie wczoraj:pozycja z 1906 roku, polecam:

http://rcin.org.pl/Content/15090/WA248_25660_F-21-772_balaban-o.pdf

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#392413

(Ja Wielki Głód, Katyń i Wołyń znam od dziecka. Rodzice nigdy, nawet w części, nie potrafili tego wymazać z pamięci).

Kalendarz polski codzienny

Tegoroczne obchody Dnia Pamięci Ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie (FOT. PAP/EPA S. DOLZHENKO)

To była największa ludobójcza operacja w historii nowożytnej, dokonana na obywatelach własnego państwa! Liczby ofiar nie da się dokładnie ustalić. W różnych opracowaniach podaje się od 3 do 9 mln zamorzonych głodem ludzi. Ukraińcy historycy skłaniają się dziś ku liczbie 4,5 mln zagłodzonych. Tyle mniej więcej, co ofiar zagłady Żydów przez Niemców, gdyż liczba 6 mln ofiar holokaustu jest „zaokrąglona” i tylko szacunkowa. Tymczasem porównanie literatury holokaustycznej z literaturą o Wielkim Głodzie na Ukrainie przypomina porównanie wieży Eiffla z dziecinną wieżą z piasku… Trudno się dziwić, skoro Parlament Europejski nie stwierdził wprost, że Wielki Głód to ludobójstwo. W przyjętej rezolucji oświadczył, że „uznaje Wielki Głód, sztucznie wywołany na Ukrainie w latach 1932-1933, za wstrząsającą zbrodnię przeciwko ludności Ukrainy i przeciwko ludzkości”.

Zaprogramowany przez Stalina i jego zbrodniczych kamratów Wielki Głód na Ukrainie lat 1932-1933 to także sprawa polska. Po traktacie ryskim 1921r. na sowieckiej Ukrainie pozostały setki tysięcy Polaków, głównie na wsiach. Wiele sektorów gospodarki, na przykład przemysł cukrowniczy, było na Kijowszczyźnie czy Bracławszczyźnie zdominowanych przez Polaków – administratorów i pracowników. Wiele też było polskich, chłopskich rodzin, które opierały się sowieckiej kolektywizacji. W ramach Wielkiego Głodu Sowieci zabili dziesiątki tysięcy Polaków. Ile? To wie tylko Pan Bóg. Wymierały całe polskie wioski, jak np. Zalesie czy Dobre Łazy w rejonie Połonnego.

Jedną z dróg wiodących do polsko-ukraińskiego porozumienia – ponad okrucieństwem ludobójstwa na Polakach z lat 1939-1947 – jest wspólne opłakiwanie ofiar nieludzkiej operacji lat 1932-1933 i rezygnacja przez Ukraińców z gloryfikowania zbrodniarzy spod znaku Bandery.

http://naszdziennik.pl/wp/60573,wielki-glod-sprawa-polska.html

Ukraińcy chcą odszkodowania za Wielki Głód w latach 1932 – 1933
http://www.wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=138&t=90&p=22148#p22148

Polecam - The Soviet Story
http://vimeo.com/46644084

Sowiecka Historia - The Soviet Story 2008
from skiniu
Dokumentalny film opowiada historię zbrodni sowieckiego komunizmu począwszy od Wielkiego Głodu na Ukrainie (1932/1933), poprzez zbrodnię katyńską (1940), współpracę GESTAPO, SS i NKWD(KGB), po masowe deportacje w głąb ZSRR po zakończeniu II Wojny Światowej i medyczne eksperymenty na więźniach GUŁAGu.

Prace nad filmem trwały ponad 10 lat. W filmie wykorzystano archiwalne materiały filmowe dokumentujące zbrodnie komunizmu, a także fragmenty wywiadów z pozostałymi przy życiu ofiarami zbrodni, historykami (m.in. prof. Normanem Davisem i prof. Wojciechem Roszkowskim) oraz członkami Parlamentu Europejskiego.

****************************************  

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

----------------------------------

Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#392420

Polacy sie o tym dowiedzieli moze aytorka i lemingi ale nie
prawdziwi Polacy, tak samo jak z Katyniem bylo to tylko nastapilo oficjalne potwierdzenia faktow nie zas jakas nowa wiedza,sa dziesiatki ksiazek setki artykulow tysiace zeznan swiatkow opisujacych rzezie, ktore byly w obiegu na dlugie lata przed tym rokiem.
Autorka poczytaj sobie chociazby ksiazki Wolyniaka Srokowskiego wydane wczesniej niz ten rok , jego odczyty i prelekcje w Polsce i na Swiecie.
To ze Ty sie obudzilas w 2013 roku to nie znaczy ze Polacy sie obudzili. O UPA mowi sie od konca wojny, az do tej pory w polskich rodzinach przekazujac wiedze o ich barabarzynstwie i zwierzenczym okrucienstwie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#392429

jako dzieci na podwórku rozmawialiśmy o tryzubie, chociaż powagi tych wydarzeń wówczas nie rozumiałam. Głęboko jesnak ta wiedza utknęła mi w pamięci.
Córka, aby popisać się szeroką wiedzą z historii na maturze napisała o Katyniu (1987r) - omal nie odrzucili Jej pracy. Dostała 3.

********************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#392432

Nie masz pojęcia, ilu ludziom musiałam tę wiedzę przekazywać, bo nic nie wiedzieli.
Połowa z nich mi nie wierzyła, bo w telewizorze nie znaleźli potwierdzenia.
Czego ludzie w okienku nie zobaczą, tego nie ma!

Dzięki internetowi i Radiu Maryja wiedza zaczęła się szerzyć. Oficjalne stanowisko polskich rządów było bardzo wstrzemięźliwe w ocenie tych zbrodni, a popularne media woalowały co się dało.

Tak było, Wilku

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#392434

1920 roku, 17 wrzesnia 1939, czy pozniejszych zbrodni krasnoarmijcow po 44 roku na terenach polskich i ich bezpieki,
Ci co chcieli wiedzieli ci co niechca i do tej pory nie beda wiedziec i sa jeszce tacy co ich nie nazw Polakami co niechca wiedziec.
O konkretnych mordach na Ukrainie w czasie wojny, a nawet jeszcze kiedy ukraina byla Polska rozmawialem z naocznymi swiadkami, na oczach ktorych mordowano ich bliskich, a ktorzy uratowali sie cudem.
Pare lat temu goscilem i organizowalem prelekcje w moim kraju
pisarzowi Stnislawowi Srokowskiemu ktorego wszystkie ksiazki polecam do przeczytania.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#392439

Ma też, jak się wydaje, wiernych naśladowców...

Zwróć uwagę na jeden z transparentów, taki okrągły, z karateką w środku.
Wykrzykiwane hasła też są wymowne: "jeden naród, jedna krew, Ukraina!"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#392776

Sami zasłużyli na taki los.
Piszesz:-
"komu opłaciło się rzucić polskiemu..."itd.
A starsi bracia w wierze?Ktoś brał to pod uwagę?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#392425

Jedni lewi, drudzy liberalni?
Nasza rodzima, lewicowa mediowa frakcja ledwo muska temat. To zastanawiające stanowisko. Tisze jedziesz, dalsze budziesz?

Liberałowie też nie wrzeszczą z oburzenia...

Może "wykrakałam" przyszłość pod Twoim wpisem o rusofobii?

Pożyjemy, zobaczymy...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#392430

wymordowali znaczna czesc Zydow o ktorych to Zydow lewackie zydostwo nigdy sie nie upomnialo, problem w tym ze Ukaraincy dzialali z podjudzen i ze wsparciem kacapskiej armi, na ktorej czele stali nie kto inny tylko jewrejskie lewackie komisary.
Pierwsze aresztowania o egzekucje za pomoca Ukarincow na Polakach byly dokonywane przez dywersyjne komunistycznokacpaskie organizacje gdzie Zydzi byli dowodcami.
Zachodnia Ukraina byla od lat zinwigilowana przez zydowskich agentow ktorzy starali sie oderwac Ukaraine od Polski i te podsycanie nienawisci i podjudzanie trwalo latami i dalo jak sie okazalo wymierny wynik.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#392441

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Kazek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

jaka kacapska armia??

SS Galizien albo Hałyczna to kacapska armia ? ogarnij sie chłopie.

Poza tym UPA walczyła też z partyzantką sowiecką.

Kazek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Kazek

#392448

i powstala SS Galizien to tam byli twoi czerwoni ktorych tak wszedzie bronisz twoja kacapska armia z zydowskimi komisarami z naganami.

Owszem pod Lwowem Niemcy juz byli 12 wrzesnia, ale Lwowo to nie cala Ukraina Ostatecznie Lwow zostal poddany 22 wrzesnia kacapskiej armi ktora od 17 wrzesnia juz dokonywala zbrodni na Polakach dzieki zydokomuszym i ukrainskim dywersantom.

"Rankiem 22 września polska delegacja na czele z gen. Langnerem ponownie spotkała się w Winnikach z przedstawicielami Armii Czerwonej. Przyjęto wtedy wszystkie warunki poddania miasta. Został podpisany „Protokół o przekazaniu miasta Lwowa Armii Czerwonej”, zgodnie z którym oficerom zagwarantowano wolność osobistą, nienaruszalności mienia, a także możliwość wyjazdu za granicę. Jednocześnie gen. Langner wydał „Rozkaz dla garnizonu Lwowa”, który określał porządek opuszczania miasta przez żołnierzy, „Rozkaz dla żołnierzy” z podziękowaniem za obronę Lwowa, a także „Odezwę do mieszkańców”. 22 września o godzinie 14 polskie wojska zaczęły składać broń. O godzinie 15 oddziały radzieckie wkroczyły do miasta i zajęły je całkowicie do godziny 16.

Losy obrońców Lwowa

W ten sposób rozpoczęła się pierwsza radziecka okupacja Lwowa. Na placu Bernardyńskim, obok Sztabu Dowodzenia Okręgu Nr 6, zebrało się kilkuset oficerów. Polacy wychodzili z miasta kolumnami, oddzielnie oficerowie (1500 mężczyzn), oddzielnie reszta wojska. Za granicą miasta jeńców zaczęli eskortować żołnierze radzieccy. Po wejściu do Winników polscy obrońcy mieli zostać zwolnieni. Radzieckie dowództwo nie myślało jednak nawet dotrzymywać swoich zobowiązań i oficerowie zostali zaaresztowani. Pierwszego dnia rozstrzelano również policjantów - chwilę po tym gdy ich kolumna minęła rogatki na ulicy Zielonej. Resztę osób zamordowano w owianych złą sławą Brygidkach.

Do wieczora dochodziło jeszcze do pojedynczych walk i wymian ognia prowadzonych z okien budynków, dachów i dzwonnic kościelnych. Gwałty i grabieże żołnierzy radzieckich doprowadziły do złożenia protestu przez prezydenta miasta Stanisława Ostrowskiego - bezskutecznego.

To był jednak dopiero początek. Później świat obiegła szokująca wiadomość o sprawie katyńskiej. Wzięci do niewoli oficerowie-obrońcy Lwowa zostaną wywiezieni do obozu w Starobielsku, a potem rozstrzelani przez charkowskie NKWD. Ich prochy spoczywają teraz na wspólnym Cmentarzu Ofiar Totalitaryzmu w Piatichatkach, w okolicach Charkowa.

Generał Langner, po rozmowach z przedstawicielami radzieckiego dowództwa w Moskwie, został 4 października ponownie przewieziony do Lwowa, skąd uciekł do Rumunii, a później dalej na zachód."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#392508

Można założyć, że ich egzekucję zaplanowano za wiedzą i przyzwoleniem innych Żydów - stalinowców.
Może Betar dałby odpowiedź? Może głębsze przyczyny, tkwiące w podziałach wynikłych z przynależności do różnych klas społecznych?
Co się dziwić? Naród jak każdy inny. Im ich więcej, tym większe rozdźwięki i podziały.

Zapewne doszły do Ciebie wieści na temat konfliktów pomiędzy członkami naszej - polskiej diaspory żydowskiej?
Skoro przy tak małej społeczności dochodzi do ostrych spięć, to co może się dziać w dużo liczniejszej grupie?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#392449

Są ludzie na "NP"z którymi można normalnie, rzeczowo pogadać,jednak cuda się zdarzają.
A czy "wykrakałaś"?
Chyba jednak nie,chociaż,dzisiejszy świat jest bardzo pokręcony,pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#392459

W miarę upływu czasu zdziwisz się, że w ogóle miałeś wątpliwości co do tego:)

Pozdrawiam z nadzieją, że Ukraina przetrwa, a bogatsza w doświadczenia, doceni tę, której uszanować nie potrafiła, choć jako jedyna była dla niej szczerą i oddaną siostrą - Rzeczpospolitą Polską.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#392514

PILNE! Milicja likwiduje namioty przeciwników Rosji na wschodzie Ukrainy!

foto: PAP/EPA

*****************************************  

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Ukraińska milicja brutalnie rozprawia się z uczestnikami akcji poparcia dla umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE, którzy rozstawiają namioty na głównych placach miast we wschodniej części kraju – donoszą lokalne media.

Podczas przeprowadzonej dziś przez milicję akcji likwidacji miasteczka namiotowego w Czernihowie na północ od Kijowa jeden z jego mieszkańców dokonał nieudanej próby samospalenia. W trakcie podobnej akcji w Odessie, do której doszło dziś nad ranem, milicja pobiła i zatrzymała kilka osób.

Władze Charkowa wydały całkowity zakaz przeprowadzania demonstracji, tłumacząc to panującą w mieście epidemią grypy. Z tego samego powodu w obwodzie charkowskim wstrzymano wszystkie widzenia więzienne.

Powołując się na tę decyzję, służba penitencjarna nie zezwoliła na widzenie ze współpracownikami odbywającej w Charkowie wyrok siedmiu lat pozbawienia wolności byłej premier Julii Tymoszenko.

Zwolennicy integracji europejskiej Ukrainy demonstrują od ubiegłego tygodnia, gdy rząd wstrzymał przygotowania do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą. Porozumienie to miało być zawarte na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie w dniach 28-29 listopada.

Autor: JW
Źródło: niezalezna.pl , PAP

http://niezalezna.pl/48711-pilne-milicja-likwiduje-namioty-przeciwnikow-...

----------------------------------

Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#392461

Film pokazuje, jak bardzo jest symboliczna. Polecam wypowiedź babuszki: 2.44 :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#392495

Lecz nie wszystkim jej wystarczało
Czerwoni strzegli tajemnic celem zagłuszenia
Przekazywali ją Ludzie mający wspomnienia
Teraz odkrywana jest nie przypadkowo
Bo Rosja pragnie odkopać słowo
Zbrodnia ,której sami najwięcej uczynili
By Polacy ,Ukrainę ruskom zostawili
Prezydent Kaczyński nie przypadkowo ważył
Bo się powiedzieć by odważył
Lecz Polityka czasami potrzebuje zamilczenia
W porze właściwej jej odmrożenia
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#392463

On wiedział.
Dziękuję za ten komentarz i pozdrawiam:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#392497

Poszukując w sieci fotografii do tekstu, miałam problem ze znalezieniem jakiejś w miarę "łagodnej".
Internet zarzucony jest masą zdjęć, odnoszących się do mordów UPA, których dotąd nie publikowano. To co przedstawiają poraża zmysły.

Może i dobrze, bo na Majdanie zaczynają dominować czarno-czerwoni.
Zaczyna drażnić mnie to hasło: Sława Ukrainie!, które po stokroć wykrzykuje się tam każdego dnia.

Nasuwa się pytanie: a za co ta sława? Może mnie ktoś oświeci i wskaże dorobek państwa o nazwie Ukraina, bo zaczynam się gubić...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#396977

" Gdyby nie było rewolucji na Majdanie, Rosja przejęłaby nie tylko Krym, ale całą Ukrainę - mówi w rozmowie z ''Rzeczpospolitą'' ukraiński polityk i doradca p.o. prezydenta Ukrainy Ołeksandra Turczynowa Jurij Łucenko.

I dalej: - Rewolucja na Majdanie składa się z trzech części. Najpierw był europejski festiwal, potem powstanie przeciw kryminalnej mafii Janukowycza, a teraz mamy antykolonialną wojnę. Ale iskrą, która zapaliła tę rewolucję, było przekonanie ludzi, że ktoś w Europie na nas czeka, było wylansowane przez Polskę Partnerstwo Wschodnie.Noc poprzedzającą pierwsze wielkie manifestacje 24 listopada spędziłem z aktywistami. Przygotowaliśmy ponad milion ulotek zachęcających do integracji z Unią, broszury. I kiedy na drugi dzień na Majdanie zebrało się 100 tysięcy ludzi, na moją komórkę zaczęli na przemian dzwonić Jaceniuk, Kliczko i Tiahnybok. Pytali: co z tymi ludźmi teraz zrobić, co im powiedzieć? Byli całkowicie zaskoczeni, bo od dwóch lat społeczeństwo było apatyczne. Nie spodziewali się, że idea integracji może tak bardzo Ukraińców zmobilizować. Putin o tej roli Polski doskonale wie. I wam tego nie daruje."

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1425237