Kto strzelał z broni funkcjonariuszy BOR?

Obrazek użytkownika gajan
Kraj

Naczelna Prokuratura Wojskowa wysłała do Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej kolejny wniosek o pomoc prawną – poinformował mjr Marcin Maksjan. Tym razem wniosek dotyczy broni funkcjonariuszy BOR, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Wniosek skierowano z uwagi na niejasności w rosyjskich ekspertyzach balistycznych, które prokuratura otrzymała jeszcze w ubiegłym roku.

Centralne Biuro Kryminalistyczne Policji , do którego trafiła broń, w lutym 2014 roku po przeprowadzonych badaniach ustaliło, iż pistolety funkcjonariuszy BOR są sprawne i kompletne jednak nie można było ustalić kiedy ostatni raz z nich strzelano. Biegli stwierdzili, że w lufach odkryto pozostałości po wystrzałach.
Prokurator nie chciał mówić o szczegółach, gdyż jak stwierdził nie ma na to zgody prokuratora referenta.
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

soba,normalnie po kazdym strzelaniu na strzelnicy zaraz sie bron czysci.

Czy mozna wykluczyc moje domniemanie ze te strzaly z filmu jakie slyszelismy to bylo ostrzeliwanie sie BORowcow ktorzy przezyli zamach,a strzelali do kacapskiego komanda, ktore przyszlo dobic ocalonych.Dobijanie ocalonych nie musialo byc wykonywane za pomoca broni palnej bo i po co wystarczylby jakis lom,aby pozniej nie zacierac sladow ,ale niewykluczone jest ze mieli pistolety z tlumikiem.

Wszytko to wyglada makabrycznie co pisze, nie wydaje mi sie to az zbyt nieprawdopodobne.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1438939

Rosjanie nie wyczyścili by broni? Te wrzutki są oklepane zawsze przed wyborami, a gdy temat chwyci i staje się powodem domysłów, jest dementowany.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1438941

Oddano broń , łuski i pociski (!!!). Z dołączonej dokumentacji nic nie wynika. Przetrzymano tylko dowody, hamując śledztwo

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

#1438980