Wybory Samorządowe 2010.

Obrazek użytkownika Jacyl
Blog

Wiem, że dla wielu z Was wybory samorządowe to jeszcze daleka przyszłość. Ale wbrew takiej opinii to zostało mało czasu aby zorganizować się jako Społeczeństwo a nie tylko po fakcie pisać, że znowu wygrało PO, że PIS zdobył tyle a tyle mandatów, że PSL jest nadal mocne na wsi itp. Dzisiaj coraz mocniej i częściej słyszy się głosy ludzi którzy mówią, że nie pójdą już do wyborów bo nie chcą głosować na partie. Szczególnie ważne jest to w wyborach samorządowych gdzie każdy z nas chce wybrać kogoś kto sprawi że nasza okolica stanie się piękniejsza, bezpieczniejsza. Dlatego to w tych wyborach mniej ważne jest to co głoszą partie na forum ogólnopolskim. A niestety wybory samorządowe z kadencji na kadencję stają się coraz bardziej "partyjne" a nie samorządowe. To właśnie tutaj wstawia się na listy osoby "mierne, bierne ale wierne" lub rodziny astytentów posłów i jaki później mamy samorząd. Taki w którym radni dyskutują nie o rozwoju regionu a o polityce.

Jeżeli chcemy mieć w końcu jakiś wpływ na naszą Ojczyznę to zacznijmy o tej najbliższej nam - czyli gminy.

Wiem, że wielu powie że nie mamy siły ani struktur aby stworzyć coś co może zaistnieć w całej Polsce i odnieść sukces. I tutaj macie rację, sami nie damy rady. Ale przecież możemy poszukać w swoich okolicach organizacji, stowarzyszenia które istnieje, które skupia ludzi naprawdę chcących działać na rzecz danej lokalnej społeczności. Jednakże aby mieć możliwość oddziaływania ogólnopolskiego, takie grupy trzeba skupić w jedno. Niestety nie mamy czasu aby zaistnieć jako kluby o których pisałem tutaj: http://www.niepoprawni.pl/blog/509/zakladanie-kl.... Ale mamy coś co skupia wielu ludzi z samorządów nie związanych z żadną z partii czyli np. Stowarzyszenie Wspólnotę Samorządową ( http://www.wswm.org.pl).

Możliwe że w innych województwach istnieją podobne Stowarzyszenia i dzięki temu można wystawić we wszystkich gminach listy które będą samorządowe, naprawdę lokalne a nie partyjne i będą występowały pod jednym szyldem. Do takiej inicjatywy, na określonych warunkach można zaprosić np. tak zwany "plankton" partyjny jak UPR, PR, SD, LPR itd.

To może być siła i koło zamachowe które zmieni w końcu ten skostniały układ ludzi którzy decydują o tym kto ma być radnym, posłem, senatorem. A nam pozostawia się do wyboru - iść głosować na tych którzy i tak nie spełnią obietnic wyborczych albo iść na grzyby lub ryby.

Pomyślcie o tym i ruszcie się, bo narzekanie i mówienie jak jest źle nic nie zmieni (wiem to na własnym doświadczeniu).

A więc do dzieła i powodzenia dla nas wszystkich.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Zwolennicy JOW mają okazję aby głoszoną teorię zamienić w praktykę. Mają okazję aby wybrać tych najlepszych i pilotować ich aż do zwycięskiego końca wyborów. Aby pokazać, że metoda drobnych kroczków zda egzamin.

Panie i Panowie z JOW, czas skończyć z opowiadaniem. Czas zabrać się do roboty i pokazać co tak naprawdę jesteście warci. Czy warto was poprzeć. Czy warto wierzyć że poraficie coś więcej niż tylko opowiadać.

Poczekam na wyniki. Zobaczę czy wygrali ludzie uczciwi czy członkowie różnego rodzaju "familii"

Jeżeli i tym razem okaże się, że zdolni jesteście tylko do opowiadań.........
_____________________________________________
"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#46596

Ci którzy potrafią sprzedawać państwowe dla osobistego zysku z reguły nas ogrywają.Stworzyliśmy koalicję wg przyzwoitości osobistej od SLD przez PO do PiS jako wspólnotę mieszkańców i przegrywamy z rodziną PSL.Istotą było :to ja dokładam do państwowego ,a z tego nic nie mam.Tych co chcą choćby ulgi 50 zł racie podatku,czy posady sprzątaczki (450zł) z wskazaniem na płatne bezrobotne w  jest więcej.

Proszę wybaczyć,to z głupoty

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#46694

Utworzyć Kongres ludzi i organizacji pragnących zmiany konstytucji, ale nie znowu jakiegoś papieru toaletowego z rozmytą odpowidzialnością, z dualizmem władzy. Z założeniem, że Polacy to banda głupców i najlepiej zabrać im możliwość wpływu na wybór rządzących.

Proponuję decentralizacę poprzez centarlizację. Proponuję zlikwidować urząd premiera, jako niepotrzebny, a wprost przeciwnie wprowadzający zamęt w państwie. Proponuję oddać całą władzę wykonawczą w ręce Przydenta RP. Proponuję aby Sejm zaczął robić to do czego jest powołany, a powołany jest do wielu rzeczy, ale nie do rządzenia. Proponuję aby organem kontrolującym nie były komisje sejmowe, ale NIK i Prokuratura. Takie rozwiązanie spowoduje, że JOW-y staną naturalną konsekwencją. Mało tego, wszeki opór zniknie jak za dotknięciem różdżki. Bycie posłem będzie przywilejem, a nie synekurą. Oczywiście nie należy zapomnieć o nowej ordynacji wyborczej i paru innych rzeczach.
______________________________________
"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#46705

Właśnie czegoś takiego niczym piekielnego odnia boją się ci obecni"reformatorzy" ..
Po tych zmianach formalnie zapanowałby system z silną władzą wykonawczą dzierżoną w jednym ręku ..
Wspomniałeś o koniecznych nowelach do samej konstytucji ..słusznie
To państwo jest bardzo chore i nie wystarczy sama kosmetyka..
Wszyscy to wiemy że zacząć to należałoby od wykarczowania "chwastów" ..
Postawienia solidnego "ogrodzenia" w tym solidnego "stróża" ..
Postawić na powrót kodeks karny na nogi ..Prawu przywrócić ówczesne brzmienie a w szczególności zapis o "udowodnieniu ponad wszelką wątpliwość stanu w tym legalności posiadanego majątku co do źródła pochodzenia" ..spada na barki obywatela nie państwa !

Rozwiązać korporacje sędziowskie , adwokackie w miejsce Sądów Dyscyplinarnych powołać Trybunał składający się z sędziów pokoju ..obrady uczynić jawnymi..
Za wszelkie przekręty karać dożywotnią dyskwalifikacją .

No tak już czuję oddech na plecach tych "wyróżnionych" ..
Ale co pomarzyć nie można ..:)

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

#46708