Litewska antypolska prowokacja a reakcja "polskiego" MSZ

Obrazek użytkownika Jacyl
Blog

       Alem żech siem wkurzył. Dawno nie zdenerwowało mnie to co usłyszałem dzisiaj w wiadomościach TV "Trwam".

     Więc aby to sprawdzić poszukałem tematu na stronach i oto opis całej sprawy:

     "Sprzedawane w Wilnie koperty porównujące Józefa Stalina, Adolfa Hitlera i Józefa Piłsudskiego nie przynoszą chluby Litwinom i nie sprzyjają dobrym stosunkom polsko-litewskim - powiedział wiceprzewodniczący Sejmu Czeslovas Jurszenas.

      Komentując sprzedawane w budynku Poczty Głównej w Wilnie antypolskie koperty z podpisem "Wielcy organizatorzy ludobójstwa narodu litewskiego", Jurszenas powiedział: - Nie przynosi to chluby Litwinom. Nie sprzyja to dobrym stosunkom Polski i Litwy.

        W wywiadzie dla polskiej rozgłośni w Wilnie "Radio Znad Wilii" wiceprzewodniczący litewskiego parlamentu ocenił, że sprawą kopert powinny zająć się odpowiednie instytucje. - Mamy demokrację, wolność, ale z tej wolności trzeba umiejętnie korzystać - powiedział Jurszenas. Koperty z wizerunkiem Stalina, Hitlera i Piłsudskiego były już sprzedawane w Wilnie przed dwoma laty, ale pod presją społeczną zostały wycofane ze sprzedaży. Teraz pojawiły się ponownie. Ukazały się też koperty przedstawiające Armię Krajową jako organizatorkę czystek etnicznych w Wilnie, a także koperty z wizerunkiem przewodniczącego Akcji Wyborczej Polaków na Litwie, europosła Waldemara Tomaszewskiego prezentujące go jako donosiciela na własny kraj.

     Jurszenas zaznaczył, że chociaż Litwini ze wschodniej części kraju wobec osoby Piłsudskiego czy Armii Krajowej mają inne odczucia aniżeli Polacy, to "porównanie Piłsudskiego do Stalina i Hitlera nie jest właściwe". (za: http://www.rp.pl/artykul/451110_Koperta_polaczyla_Stalina__Hitlera_i_Pil...).

      Ale nie to mnie wpieniło (co do Litwinów i ich kompleksu niższości w stosunku do Polski zdążyłem się przyzwyczaić). Wpienił mnie komentarz rzecznika MSZ który stwierdził, że jest to tak mało ważna sprawa że MSZ na pewno tym się nie będzie zajmował. Ciekawy jestem jak to samo MSZ zareagowałoby gdyby ktoś na Liwie obraził np. państwo Izrael lub zanegował holocaust. Aby nie być posądzonym o stronniczość, jaka byłaby reakcja "polskiego" MSZ na powiedzenie że UE jest kontynuacją wizji stworzonej przez Goebellsa i III Rzeszy?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Czego można się spodziewać po facecie który miał dziadka w Wehrmachcie. Po kapusiach ubecji i wsi. Po ulizanym chamstwie z dziada pradziada? Nie mówiąc już o głupkach, tchurzach i poprostu ordynarnych zdrajcach?

Niestety, ale Polacy sobie tych ludzi wybrali. Czyżby nie wiedzieli kogo wybierają? Od dwudziestu paru lat wybietrają jednych i tych samych, i jeszcze nie wiedzą? Wiesz jaka jest definicja kretynizmu? Robić to samo i oczekiwać innych rezultatów. Z tym, że nawet wybitny kretyn zoriętuje się po trzech, czterech razach, że zrobił pomyłkę. Wygląda na to, że Polacy jeszcze do tego stadium nie doszli.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#52787

Nie zwalajmy na "Polaków". Każdy naród głosuje jak mu każą w telewizji, ew. gazetach. To media wychowują. Kwestia tego, kim są elity.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#52792

Przecież to Polacy głosują, lub nie, a nie żadni marsjanie. Czyżby Polacy nie mieli swojego rozumu? Zrozumiałbym to gdyby Polacy byli analfabetami! Nie potrafiącymi czytać i pisać. Czy uważasz, że Polacy mają telewizory w głowach zamiast mózgów? Czas ma pobudkę! Jeśli chodzi o elity, to wydaje mi się, że czas zacząć odwracać powidzenie o elitach. Czas chyba zacząć mówić jak to wygląda naprawdę. Elity są takie jaki jest naród. Elity zrobią to na co naród pozwoli. Do władzy dochodzą te elity, na które naród głosuje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#52832

Oczywiście, że mają telewizory zamiast mózgów. Każdy naród w swojej szerokiem masie tak ma. Normalny człowiek ma pracę i rodzinę, nie ma czasu, wiedzy ani kompetencji by być władnym do wydawania adekwatnych sądów o sprawach państwa. Głosuje na to co zobaczy w telewizji albo przeczyta w gazecie. Spontanicznym ruchem ciemiężonych mas z tego nie wyjdziemy.

Nie przeprowadzono lustracji i dekomunizacji, tu widzę źródło słabości. Elity więc to zwykli zdrajcy na smyczy tych, którzy wiedzą o ich przeszłości. Obecny system jest wystarczająco szczelny. Zostaje nam połączenie pracy organicznej (Dmowski) z czekaniem aż posypią się nasi okupanci, po to by uderzyć (Piłsudski). Poczekamy sobie jeszcze długo, coś czuję.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#52848

Brak dekomunizacji i lustracji, gdy Berlin i Moskwa posiadają pakiety mikrofilmów lustracyjnych, powodują, że Polska jest sterowana z zewnątrz. Okupanci mają się całkiem dobrze, a nawet jeszcze lepiej niż kilka lat temu.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#52852

Jurandzie spodziewam się że w końcu Polacy się obudzą, że przyjmą do wiadomości fakt o którym piszesz, że na dzień dzisiejszy nieważne czy głosujesz na PO czy na PIS i tak głosujesz na "ich" kandydatów (dodaj sobie pod "ich" jakikolwiek z krajów sąsiedzkich). Różnica polega na tym tylko który kraj wybierasz, jak w czasach przedrozbiorywch.
Jeżeli chodzi o dwadzieścia kilka lat możliwości wyboru, to w latach 90-tych jeszcze miałeś wybór, teraz masz tylko wybór jak za PRL-u (wtedy była to PZPR, PSL i SD, teraz PIS, PO, Lewica, PSL). Sami sobie zakładamy obrożę i kaganiec.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#52855

  1.  Litewskie antypolskie harce śmierdzą mi na odległość rosyjskimi korzonkami, a i "polska" reakcja na nie jeszcze bardziej, ale z dodatkiem niemieckich korzonków.
  2. Aby obudzić zmęczonego, ciężko śpiącego człowieka na czas, potrzebny jest ostro dzwoniący budzik. Żadna z teraźniejszych sił politycznych nie jest takim budzikiem. A więc?
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#52961