Czy zamach smoleński był operacją wyprzedzającą?

Obrazek użytkownika KP
Kraj

Dziś kolejny raz miałem spięcie z lemingami, tym razem do tematu zamachu Smoleńskiego doszło zamilczanie przez polskojęzyczne media III RP sytuacji w Rosji i rosnącego tam niezadowolenia społecznego. Jako pokłosie kłótni, postanowiłem podzielić się kilkoma amatorskimi przemyśleniami, dotyczącymi obydwu tematów.

Zamach w Smoleńsku był testem, ale być może także działaniem wyprzedzającym, dzięki któremu Putin uratował swoją władzę, czy może nawet skórę.

Zamachowcy przetestowali skuteczność swojej agentury w polskojęzycznych mediach i sferach rządowych. Być może uznali, że wpływy agenturalne będą w niedalekiej przyszłości po Smoleńsku zagrożone i należy wyzyskać ich możliwości, a jednocześnie grając va banque podjąć próbę likwidacji zagrożenia.

Rosyjska agentura spisała się wyśmienicie, a zamach doskonale wyzyskiwał także nienawiść zlikwidowanych postkomunistycznych służ specjalnych i
polityczno-biznesowej mafii wobec Lecha Kaczyńskiego.

A jakie wydarzenia miał wyprzedzać zamach smoleński?
Być może oczekiwany upadek rządu Tuska, który z Lechem Kaczyńskim jako prezydentem nie mógłby tak łatwo okraść OFE z pieniędzy czy podnieść podatków, w związku z czym narastało niebezpieczeństwo krachu budżetowego, a z związku z tym krachem reelekcji Lecha Kaczyńskiego.

Ponadto, informacje o społecznym niezadowoleniu w Rosji mogłyby liczyć na duże medialne zainteresowanie, a liderzy tacy jak blogger i prawnik Aleksiej Nawalnyj być może nawet konkretne wsparcie prezydenta Kaczyńskiego.

Kwestie takie jak wydobycie gazu łupkowego i gazociąg północny były dla Polski szansą na wywrócenie Rosyjskiej sceny politycznej, oczywiście szanse zmarnowane przez zdrajców którzy objęli władzę w Polsce po zamachu.

Stawiam więc tezę, że gdyby nie doszło do zamachu w Smoleńsku mogłoby to oznaczać koniec ery Putina w Rosji.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

W to że Putinowi już grozi przegrana nie bardzo wierzę ale musimy pamiętać że ruscy to dobrzy szachiści i planują na kilka ruchów do przodu. Może stare kwity które przechowują w swoich archiwach już za bardzo wyblakły albo tym mordem chcieli sprawdzić młody narybek agentury który teraz zwiąże ich na śmierć i życie. Starzy agenci (Turowski i inni) mieli być wprowadzającymi do "rodziny"?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#213133

Ten zamach byl dokladnie zaplanowany,dopiety na ostatni guzik i mogl sie wydarzyc tylko w Rosji.Putin jest mistrzem
w takich akcjach.Podzielam w pelni panskie zdanie/10pkt.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

someone

#213142

Od początku, od samej wiadomości było to wiadome. Takie "wypadki" nie są wpisane w przypadki. Dziwiło mnie tylko, że nasz człowiek odpowiedzialny za bezpieczeństwo państwa wsiadł razem z Prezydentem w ciemno, w kompletną enigmę. Przeznaczenie? Gdyby wówczas tzw "wolny świat" nam pomógł, nie byłoby takiej degrengolady moralno-politycznej. Ale NWO to jest taki twór, który z zasady promuje zło. Jego posęp trwa, czego dowodem jest anulowanie amerykańskiej Konstytucji 1 stycznia przez nielegalnego prezydenta /nie urodzonego w USA/,obranego przez głównych sterujących zza kulis.  Oni faktycznie "idą" równo według scenariusza, który przewidziano między innymi w Kalendarzu Majów. Atak na Iran, a więc wojna zakończy tę cywilizację, gdzie ona się przed tysiącami lat zaczęła. Sumer też zginął od chmury radioaktywnej w jeden dzień. Dlatego zamachy poszczególnych przywódców, wybitnych liderów swoich państw giną, aby później i te państwa ulegały rozproszeniu, gdyż łatwiej sterować dezorganizacją kraju nie mającego prawdziwego lidera.  To jest teraz tak widoczne, jak gwiazdy na czystym niebie. Ludzie zwani lemingami chcą przetrwać mimo wszystko bo czują na pewno zagrożenie. Prowokacje będą się nasilać, a ludzie chcą żyć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#213171

Mam dokładnie takie samo zdanie zgadzam się z tym w 100%.Ten zamach był już przygotowany, opracowany, ustalony dużo wcześniej.Tylko jedno małe ale mimo wszystko; nie udał się zarówno Putinowi jak i POlszewikom tak do końca.A mianowicie nie zginął Jarosław Kaczyński.A oni już z góry i też byli na to przygotowani w 100% w pełni nastawieni i pewni siebie.Pamiętam jeszcze jak w pierwszych godzinach po wydarzeniu we łżemendiach podawali że Jarosław również zginął.No i to tylko jedna była ich taka malutka POrażka której niestety nie przewidzieli do końca.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#213181

Putin nie zapominajny pulkownik KGB zna sie na takiej robocie ale ktos musial mu pomagac , co gdzie i jak ze strony polskiej , wiec klarowne pytanie kto ? a Komoruski z niemieckim zydem Tuskiem tak , razem to zaplanowali i udalo sie Narodowcy Polski nie zyja !!!!!!, najwieksi POLACY

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bog - Honor - Ojczyzna

#213196

to nawet logiczna teza brzmi naturalnie napewno ścierwo nie byłoby tak bezczelne i nie pchało by sie na szkło jak teraz powrót neokomunizmu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#213194

Kilka dni temu rozmawiałem z kilkoma osobami na temat zamachu Smoleńskiego .Jedna z osób powiedziała że na pielgrzymce (zgranicznei) i wizycie u znanej wróżki , na pytanie kto zawinił odarła że w tym wszystkim brały   3   państwa ;

1-(Rosja) ?

2-(Polska) ?

3-(I......)????

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

spajder

#213261

2 pierwsze panstwa, to jasne. (Tym bardziej smutne, ze 'nasi' tez). A to trzecie:

masz na mysli np..I..talie? He, he, wiem chyba o co Ci chodzi, jest to panstwo, ktorego z nazwy wywolac nie wolno w PRL-u bis, by nie byc nazwanym, no wlasnie..kim? :)

Panter74

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Panter74

#213270

To dlaczego nikt z patriotów Polskich nie ostrzegł prezydenta Lecha Kaczyńskiego że coś takiego może się zdarzyć! Dlaczego wszyscy Patrioci śmietanka PiS leciała tym samolotem! można bylo to rozbić na mniejsze grupy? Może inni by ocaleli myślę np. o Wasermanie, Kurtyce itp. Mógł Lech jechać pod przykrywką samolotu pociągiem itp. tak się robi w kazdym kraju. Wiadomo było że jest to lot do obcego i wrogiego do Kaczyńskiego kraju!!! Nie mogę tego pojąć? całą ekipę IV RP wsadzono do jednej "trumny" to woła o pomstę do nieba!!! Poswiecili tylko kilku komunistow typu szmajdziński czy karpiniuk!!! Ale to tuskomatołom się oplacalo bo wygrali nastepne wybory!!! Nie wierzę w ich wygraną gdyby żyła ta cała śmietanka PiS poległa w Smoleńsku!!! Teraz widzimy jakich słabych mamy szeregowców typu: Blaszczak, Hofman, Szydlo. Szczypińska itp. Dzięki Bogu że nie pojechali J.Kaczyński i A.Macierewicz! To już by było po Polsce!!! Chociaż mało nie brakuje już do utraty niepodległości i suwerenności??? Owsiki, lemingi, tuskomatoły, POmyje nieżle teraz żyją kosztem pozostałej części Narodu!! Pozdrawiam Redakcję i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#213295

Dziwne, ale wróżki chyba zawsze wchodzą w kontakt z demonami antysemityzmu ;-)

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#213367

Myślę, że autor wbrew pozorom ma rację. Dla Moskowii sprawa polska to jest być albo nie być. Albo spaść do roli izolowanego niby-mocarstwa, albo być światowym żandarmem. Oni są skrajnie zdeterminowani pod tym względem.

Oni bardzo nas nienawidzą. Kiedyś na lekcji historii czytaliśmy listy cara Mikołaja do wielkiego ksiecia Konstantego w czasie powstania listopadowego. Car ubolewał w nich, że Polacy "znowu zwyciężyli". Biorąc pod uwagę to jak my dzisiaj patrzymy na to powstanie i jak je oceniamy, warto też popatrzeć na te nasze ruchawki oczami Rosjan. Oni zawsze widzą w nich śmiertelne zagrożenie. I mają rację. Polacy to naród, który obalił komunizm. Co prawda w sposób niedoskonały, ale jednak.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#213366