Pies szczekał w Tu 154 czy nie szczekał?

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Prokuratora bada ten trotyl i coś nie może wybadać. Czy to jest normalne, że badania materiałów wybuchowych po 3 latach są niezakończone? Niech mię tu autotyteta międzynarodowe oświecą, że taka praktyka przy badaniu katastrof jest, że przez tyle lat nie mogli. Właśnie znowu pojechali i znowu znaleźli:

http://www.rp.pl/artykul/192639,1036211-Prokurator-i-biegli-zostana-dluzej-w-Smolensku--Wezma-ze-soba-probki-.html

http://www.rp.pl/artykul/10,1036054-Detektory-dzialaja-tak-jak-jesienia.html

Ja się pytam, jak Komisja Millera mogła zakończyć śledztwo nie przeprowadzając badania spektrometrami (nazwa kodowa: bipacz)??? Niezależne dochodzenie niezależne badania nie? Czy nie przeprowadzenie tych badań dowodzi braku zainteresowania owej komisji przebiegiem katastrofy?

Aby ocenić poczynania prokuratury brakuje nam podstawowych danych:

  1. Na ilu próbkach laboratorium nie wykryło śladów trotylu (20?) i ilu nie przebadało?
  2. Czy spektrometry na tych próbkach, które badało laboratorium wykryły ślady czy nie wykryły?
  3. Co (jaka substancja) powodowało fałszywe alarmy (rzekomo fałszywe, czyli prawdziwe?)
  4. Czy badania pirotechniczne z 7 kwietnia 2010 i 10 kwietnia wykazały trotyl czy nie?

Jak wiadomo samolot z śladami trotylu naniesionymi przez żołnierzy nie mógłby wystartować. Pies podnosi alarm, nie wiadomo, czy reaguje na stary trotyl czy ktoś nie wsadził bomby do fotela, wszystko trzeba pruć i sprawdzać). Ponieważ pies ma większą czułość niż bipacz więc szczeka za każdym razem. Jak widać w środku nie mogło być żadnych śladów przed wylotem i opowiadanie o żołnierzach to brednia. Z kolei na centropłat nie mogli żołnierze go nanieść.

Wróćmy zatem do poglądu, że Komisji Millera nie interesował przebieg katastrofy. Jest on obecnie dość oczywisty dlatego nikt nie podnosi wniosku, że trzeba rozpocząć badania od zera w innym składzie. Innego składu bowiem nie ma.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Zamach smolenski jak i poznijszy zamach stnu byl ukartowany i przygotowany w najdrobnijszym szcegole na dlugo przed jego realizacja przez ludzi trzymajacych rzeczywista wladze w Polsce i agentow bedacych zarowno w sluzbach jak iw mediach na najwyzszych stanowiskach stanowiskach.
Jest to pozostalosc sytemu PRLowskiego ktory nie przestal nigdy istniec i wciaz oni scisle wspolparcuja z razwiedka a wlasciwie sa jej filja.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#374105

ry zajmowali się tzw. śledztwem smoleńskim - nimi powinien zająć się prokurator. Genprokiem Seremetem również.

Celowe partaczenie śledztwa, które trwa prawie 3.5 roku jest faktem - nikt nie przekona Polaków, że w całej Polsce wszystkie ekipy śledcze są niedouczone, nie znające swych obowiązków, nie znają zasad prowadzenia śledztwa, procedur zabezpieczania śladów, przepisów kiedy i jak to zabezpieczenie powinno być przeprowadzone, kiedy, jak i przez kogo mają być badane próbki.

Nie jest żadnym usprawiedliwieniem, że obiekt badania jest poza granicami Polski - ten fakt nie zwalnia nikogo z odstąpienia od pobierania materiałów dowodowych w sposób przewidziany przepisami.

Co to jest za granda, że :
- do dziś NIE MA wyników ekspertyzy ustrojstwa zapisującego rozmowy w Jak-40,
- do dziś NIE MA wyników z żadnej z sekcji zwłok,
- do dziś NIE MA wyników badania zwłok spektrometrami bo takich badań prokuratorzy wojskowi po prostu NIE WYKONALI,
- do dziś NIE MA ekspertyzy nitów, znalezionych w ekshumowanych ciałach, nie wiadomo czy zostały zbadane pod kątem czy pochodzą z Tu-154, leżącego na płycie lotniska Siewiernyj w Smoleńsku i jak znalazły się w ciałach.
Właściwie nie wiadomo czy te nity wciąż jeszcze są w posiadaniu prokwojów bo znani są z tego, że wciąż im coś ginie.

Czy - jakimś prawem kaduka - w instytucjach, zajmujących się badaniem dowodów i ekspertyzami w śledztwie smoleńskim również pracują niedouczeni, nieznający (na wzór prokuratorów wojskowych) obowiązków ???
Ja pytam bo w Instytucie Ekspertyz Sądowych wciąż znajdują się nośniki z Jak-40, których podobno nie można zbadać bez posiadania kopii z Rosji. Co ma piernik do wiatraka ?
Pytam bo Zakład Medycyny Sądowej we Wrocławiu odprawia jakieś fiki-miki z dokumentacją z sekcji. Ile czasu minęło od badania ciał śp.Z.Wassermana i śp.P.Gosiewskiego - pierwszych ekshumowanych ? A do dziś nie ma rezultatów badań fizycznych i chemicznych z ich sekcji. Przynajmniej NPW tak twierdziła i bajerowała, że im w ogóle jest potrzebna rosyjska dokumentacja medyczna. Do falsyfikowania polskich wyników badań chyba bo Rosja to potęga i tow.Miedwiediew sobie zastrzegł, że spodziewa się iż polskie wyniki będą się zgadzały z rosyjskimi.

Do pudła oszuści z NPW !
Do pudła genprok Seremet ! Bo z jego błogosławieństwem, jako najwyższego zwierzchnika prokuratorów, tak wszystko w tzw. państwowym śledztwie smoleńskim się dzieje !

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#374129