Nie da się głosować na PiS

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Jak to w Polsce bez echa przeszło ozusowanie umów-zleceń. Ozusowanie to spowoduje obniżenie wypłat owych zleceniobiorców, czyli pogorszy się ich sytuacja finansowa. W zamian za jakieś mgliste obietnice rzekomej emerytury w przyszłości. No może jakaś ta emerytura będzie. W każdym razie chodzi tu o podłatanie czterystu milionami dziury w ZUS, która ponoć okazałą się o 43 miliardy większa, niż podawali. Kto pamięta czasy dziury Bauca w 2001 roku? Tam było zaledwie 17 miliardów złotych, co prawda ówczesnych. Ale jaka histeria... A teraz ciszej nad tą trumną...

Z niewiadomych powodów PiS poparł to ozusowanie, przeto nie będę na nich głosował. Żebym był dobrze zrozumiany: podnoszą się głosy, że różne kasjerki itp powinny pracować na etacie: może i powinny, ale ozusowanie umów-zleceń do tego celu wcale nie przybliża a nawet oddala. Tylko Wipler trafnie opisuje sytuację podając, że korzystne dla pracobiorcy umowy zależą od stopnia bezrobocia: jak jest niskie bezrobocie to muszą podnieść ludziom, bo ci pójdą gdzie indziej. Albo - stracą pracowników i do widzenia.

Ponieważ PiS zagłosował tu tak samo jak PO więc nie ma żadnej różnicy więc zagłosuję na 2-krotnego radnego sejmiku małopolskiego z PO Marka Lasotę. Ani on lepszy ani gorszy od pisiorów. Teraz też jest radnym z listy PO, ale wszedł z rezerwy.

PiS załatwił bowiem Majchrowskiemu kolejną kadencję. To jest ten sam poziom nieudolności jak Hanna Gronkiewicz-Waltz w Warszawie. Jak Majchrowski wygra to mamy tu przyzwolenie na zadłużenie miasta na tryliard, pińcset nowych stadionów, totalny paraliż. Olimpiada co pół roku. I społeczeństwo swoje przyzwolenie da. Zobaczycie, ale wtedy do mnie pretensji nie miejcie.

Z kim Jacek Majchrowski ma przegrać? jedyny kandydat który chce kandydować to jak widzę Łukasz Gibała. Porównajcie jego stronę ze stronami innych kandydatów. Jedynie jego ulotki rozdają na mieście. Na Fejsie ma 1600 lajków a Lasota 1100. Gibała jest siostrzeńcem Jarosława Gowina, czyli ma powiązania z pisiorami. A ten Gowin to w ogóle żyje jeszcze? Jakąś wypowiedz na tematy społeczno-polityczne popełnił ostatnio? Za ozusowaniem jest zdaje się? Taki Korwin ma co chwilę wypowiedź a Gowin jak mysz pod miotłą.

Jak ci nie to zostaje Ruch Narodowy, który może jest a może go w Krakowie nie ma. Nie wiem. I Nowa Prawica, która głosuje przeciw ozusowaniu ale tradycyjnie się tam popsztykali przed wyborami.

Taka jest sytuacja w Krakowie i róbcie sobie co chcecie.

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:16)

Komentarze

Nie wiem dlaczego ludzie nie rozumieją relacji pomiędzy stopą bezrobocia, a warunkami zatrudnienia. Niestety czasem lepiej zostać w domu, niż zagłosować, a później się wstydzić.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

              

#1447347

To w miarę sprawny umysłowo człowiek i nie człownk "elit" może mimo ostatnich lat głosować na PO???

Nic dziwnego, że w Krakowie wygrała miejsce posłanka Grodzka z jajami i sentor Klich od 2 katastrof.

Chyba trzeba stąd wyjeżdżać.

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1447378

A gdzie napisałem, że będę głosował na PO?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1447380

21 linijka od dołu

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1447388

... masz rację Smoku, nie głosuj na PiS.

Oddaj głos na Jacka Machlojskiego z SLD  !

Ten w następnej kadencji , wybuduje na Rynku Głównym, lądowisko dla helikopterów - no bo  a nuż letnia Olimpiada :-)) ?

No jeszcze masz w zanadrzu Jaśka Burego z PSL.... ten będzie przynosił sztaby złota do skarbca miejskiego  !!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1447396

tylko nas o tym nie informuj, bo czytać hadko!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Pobudka!

#1447400

Napisałem że zagłosuję na Marka Lasotę wielokrotnego radnego z ramienia PO. A on kandydatem jest czyim?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1447414

... Jak dla mnie wielokrotny radny z ramienia PO to... PeOwiec! Chyba go nie olśnił jakiś niebiański błysk zrozumienia?

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1447434

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1447458

Chłop przejrzał! Albo, kiedyś był oślepł?

Wolałbym jednak takich o bardziej stałych w poglądach, w mieście milionowym powinni być do znalezienia?

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1447492

znowu

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Bogdan

#1447402

W Krakowie PO ma co najmniej 3 kandydatów na prezydenta:

Łukasz Gibała, wybrany na posła z list PO, przeszedł do Palikota, po czym wystąpił z Palikota żeby kandydować jako bezpartyjny. Podnosi pomysł kandydata PiS z Warszawy Sasina żeby dla mieszkańców komunikacja miejska byłą bezpłatna. Kandyduje bo chce, pozostali są z łapanki.

Drugim platformersem jest Marek Lasota, wystawiony przez PiS. PiS już dawno nie ma żadnych kandydatów dlatego wziął gościa z Platformy.

Trzecią jest Marta Patena, wystawiona przez PO. Też z łapanki. Nic o niej nie wiem i nie obchodzi mnie to.

Wyjaśnienie: W Krakowie pozycja obecnego prezia Jacka Majchrowskiego jest silna i miejscowe aparaty partyjne nie są w stanie wygenerować kandydata, mogącego mu zagrozić. Nie jest to przypadłością tylko Krakowa, ale w paru innych miastach też mamy taką sytuację. Nikt nie chce iść na odstrzał i ponieść klęski z Majchrowskim.
Problemy są tu takie:
1. Aparaty partyjne są nieudolne i nic same z siebie  sensownego nie wymyślą.
2. Żeby ktoś mógł zagrozić Majchrowskiemu musi być wytypowany na długo przed wyborami i konsekwentnie promowany. A to by zagroziło aparatowi lokalnemu.
3. Kandydat taki mógłby zagrozić aparatowi na szczeblu ogólnokrajowym też.
4. Kandydat taki by musiał wskazać jakieś różnice między sobą, a Majchrowskim. A tymczasem PiS to samo by robił co Majchrowski. (Podobnie jest w Warszawie z HGW: wyciszają jej wpadki bo są za).

Na prawdę aparat PiS nic nie robi i ma wszystko gdzieś. W zeszłych wyborach była alternatywa w drugiej turze Majchrowski - PO i chciałbym jej uniknąć w tym roku. No ale jak? Mogę się pocieszać dualistyczną naturą Lasoty: jak elektron ma naturę falową albo korpuskularną tak Lasota może mieć naturę raz platformersa a dwa pisiora. Ale tak czy siak jest to porażka: albo platformers w 2 turze albo taki trochę bardziej skręcony platformers. A to że wygra Majchrowski przy całej swojej nieudolnej polityce jest dowodem na nieudolność PiS. Który to PiS nie ma głowy na takie prozaicznie działania jak wywalczenie prezydenta w Krakowie.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1447459