Czy Piotr Duda wierzy w to co mówi?

Obrazek użytkownika Wiktor Smol
Kraj

Rozumiem, że większość pomału ma dość tego rządu – z czasem każdego rządu ma się dość i ludzie oczekują zmian. To, że rząd Donalda Tuska wyrzucił do kosza 2,5 mln podpisów zebranych przeciwko reformie emerytalnej, że 75% chciało referendum w tej sprawie, nie oznacza jeszcze niczego. Link: http://wiadomosci.wp.pl/kat,36474,title,Piotr-Duda-rzad-nie-jest-partnerem-do-rozmow-trzeba-go-zmienic,wid,15523251,wiadomosc.html?ticaid=1107aa

Większość spraw społecznych zostało już dawno zaprzepaszczonych, a dzisiejsze działania przypominają ratowanie resztek, które zostały na etatach. Zresztą o tym pisałem szerzej tutaj: http://blog.wirtualnemedia.pl/wiktor-smol/post/wyrezyserowana-rzeczywistosc-przeczy-faktom-a-fakty-no-coz

Rządzący, póki co, nie bardzo się obawiają ruchów po stronie związkowców z „Solidarności” – doskonale wiedzą, że w większości przypadków zarządów i kierownictwa związków da się zawsze coś wynegocjować.

Dopóki Piotr Duda nie zrobi porządku w ścisłym kierownictwie związków, nic sensownego nie będzie w stanie zdziałać. Zmiany estetyczne w sytuacji, kiedy państwo stało się instytucją policyjną, niczego nie przyniesienie, bo przynieść nie może.
Tutaj, co najwyżej społeczeństwo zmuszone do zrobienia kolejnych dziurek w pasie, by go jeszcze bardziej zacisnąć, może się normalnie wkurzyć i wyjść, a wtedy związki, co najwyżej, podepną się pod ten ruch niezadowolonych i mogą przejąć kontrolę nad ewentualnymi zamieszkami – i te, jako takie, zostaną spacyfikowane od środka, co w szerszym kontekście czasowym większych zmian nie przyniesie.

Panie Duda, z taką władzą trzeba inaczej – trzeba im uświadomić, że realnym stać się może iż ten rząd, jak każda inna władza, może wylecieć na bruk, a bruk…

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Przecie Duda to dudy (instrument) Tuska! O czym tu mowa?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#353579

jesli tak uwazasz :
". To, że rząd Donalda Tuska wyrzucił do kosza 2,5 mln podpisów zebranych przeciwko reformie emerytalnej, że 75% chciało referendum w tej sprawie, nie oznacza jeszcze niczego."

to dla mnie to jest nieporozumianie - przeciez pokazal, ze w ogole nie liczy sie z glosem spoleczenstwa, ze ma Polakow i ich glos nieco ponizj kosci ogonowej.
A to juz jest zbyl powazna sprawa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#353591

Pan Duda bardzo nieprzyzwoicie traktuje pracowników Solidarności w Gdańsku. Dla mnie pan Duda 'jest lewy'. I to bardzo. Ma zadania i je realizuje. Bynajmniej nie te, o których tak głośno krzyczy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#353607

Dokladnie jest sterowany i wykonuje Polecania tych, dzieki ktorym zajol te stanowisko czyli postPRLowskiej mafi magdalenkowej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#353689

 Dopóki Piotr Duda nie zrobi porządku w ścisłym kierownictwie związków, nic sensownego nie będzie w stanie zdziałać.

  Napisałbym to troszkę inaczej ;

 Dopóki nie zrobimy porządku z Dudą, ten związek będzie tylko narzędziem w rękach rządzących   Polską.

 Duda to moim zdaniem "ich" człowiek, i widać to bardzo wyraźnie. Trzeba jak najszybciej pozbyć się tego człowieka, bo to człowiek który do końca spacyfikował Solidarność .

To co robi związek pod jego "przewodnictwem , to jakieś dziecięce podchody.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

TYBERIUSZ

#353741

Duda to człowiek Tuska

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

donata

#353696

jest Tusk w Rządzie.To wielcy szkodnicy Narodu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#353700