11/09 - odczarować zakon teorii spiskowej

Obrazek użytkownika Patryk Gorgol
Świat

Po wydarzeniach z dnia 11.09.2001r, poza powszechnym strachem przed terroryzmem i zwiększeniem nastrojów antyislamskich,

szybko pojawiły się koncepcje, że za atakiem nie stoją ludzie Osamy bin Ladena z al-Qaidy. Całą zabawę, z dość dużym fajerwerkami, mieli zorganizować pracownicy CIA, a o wszystkim wiedzieć miał prezydent George W. Bush.

Takie bzdury, wypowiadane przez Mahmuda Ahmadineżada, mogą jedynie śmieszyć. Sam Ahmadineżad wie, kto dokonał tego zamachu, a Iran - o czym się nie mówi - jest jednym z państw, które potępiło ataki i zaproponowało swoją pomoc. Amerykanie z Irańczykami współpracować nie zamierzali i błyskawicznie Teheran trafił na "oś zła", wraz z Irakiem i Koreą Północną. Wypowiedzi Ahmadineżada służą głownie propagandzie - to świadome przekręcanie prawdy.

Gorzej jednak, jeśli w samej Ameryce powstają ruchy, który święcie wierzą w to, iż zamach na "dwie wieże" to robota amerykańska. Produkuje się specjalne filmy, publikuje artykuły, wynajduje relacje, które mogłyby świadczyć o innym, niż oficjalny, przebiegu wydarzeń. Nasuwa się historyczna analogia do organizacji ekologicznych i pacyfistycznych działających na Zachodzie w latach 70-80-tych, sponsorowanych przez komunistyczne wywiady (KGB, Stasi), które działały w interesie Związku Radzieckiego.

Kto zorganizował zamachy 11/09 według spiskowców?

Odpowiedź jest banalnie prosta. CIA, prezydent Bush i jastrzębie z jego środowiska, naturalnie - bo jakżeby inaczej - z pomocą państwa Izrael. Cele operacji miały być oczywiste. Po pierwsze, stworzenie pretekstu dla powstania instytucji antydemokratycznych, mających wykorzystywać histerię do ograniczenia wolności. Jeden z moich dyskutantów, pan Maciej Jachowicz, był łaskaw napisać, iż sytuacja w Ameryce przypomina tą z Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Konkluzja nasuwa się tylko jedna: pan Maciej nie był ani w Ameryce, ani w NRD. Każdy Amerykanin znalazłby się w objęciach "systemu" - w skrócie, bracia Wachowscy mogą być z siebie dumni, gdyż niektórzy zaczęli widzieć świat jako "Matrix".  Drugim celem było wykorzystanie pretekstu (tj. rzekomego ataku 11/09) do zaatakowania Afganistanu oraz Iraku.

Uczciwie trzeba napisać, iż w/w cele, są konsekwencjami ataku z 11/09. W Ameryce rzeczywiście uchwalono bardziej restrykcyjne prawo (np. Patriot Act) i społeczeństwo "straciło" trochę wolności, jednak demokracja nie została w żaden sposób zagrożona. O ile operacje w Afganistanie można traktować jako naturalną odpowiedź za ataki z września 2001 roku, o tyle inwazja na Irak, z pogwałceniem prawa międzynarodowego, była amerykańską samowolą, obliczoną nie na walkę z terroryzmem, a na realizację amerykańskich (i izraelskich) interesów strategicznych.

Słabe punkty teorii spiskowej
Podstawowym mankamentem teorii spiskowej jest brak jakichkolwiek dowodów potwierdzających tezę. Pojawiają się głównie "pytanie", "wątpliwości", a tezy są jedynie oparte na słabych poszlakach w stylu "World Trade Center powinno inaczej się rozpadać", "samolot wyglądał, jakby miał rakietę" itd. Z częścią tych "kontrowersji" rozprawia się na swoim blogu lukasmaster. Zajmę się głównie rzeczami związanymi z organizacją zamachu.

Całą operację mieliby przygotować Amerykanie, którzy nie są w stanie zatuszować faktu torturowania więźniów oraz posiadania tajnych więzień CIA w Europie. To jak dopiero zorganizować kontrolowane wysadzenie dwóch wież tak, by nikt się nie zorientował? Mowa o 3 tysiącach zabitych. Przecież Amerykanie - gdyby podjęli się takiej roboty - zwyczajnie by ją zepsuli, tak jak nie byli w stanie w przeszłosci zabić Fidela Castro, czy teraz dopaść Osamę bin Ladena.

Zorganizowanie ataku na WTC wymagałoby zaangażowania setek albo nawet tysięcy specjalistów. Do przygotowania ładunków, do rozmieszczenia ich, do ukrycia dowodów, do sabotowania późniejszego śledztwa itd. I w 2010 roku żaden z nich nie puściłby pary z ust? Nikogo nie ruszyłoby sumienie? Nikt w testamencie nie zechciałby ujawnić prawdy? Dlaczego teoria spiskowa opiera się ciągle jedynie na wątpliwościach i nie tworzy całości? Czy wyznawcy teorii spisku wyznają zasadę - osławioną przez pewnego polityka - iż brak dowodu jest dowodem na to, iż dowody takie mogą istnieć albo zostały zniszczone?

Co więcej, "amerykańscy" organizatorzy mieliby przeprowadzić taką operację w celu utrzymania władzy. Jak widzimy w 2010 roku, George W. Busha i jego ekipy w Białym Domu już nie ma. Nadzieją miłośników spiskowej teorii było dojście do władzy Baracka Obamy, który ujawnić miał całą prawdę! Niestety, Barack Obama - a trudno go posądzić o sympatię do Busha - nie tylko nie wyjawił "całej prawdy", a jeszcze kontynuuje politykę byłego prezydenta. Jaki z tego wniosek? Odpowiedź jest oczywista. Sam Obama również uczestniczył w spisku, w końcu należy do klasy politycznej! Dowód? Proszę bardzo - Obama początkowo wspierał iracką politykę Busha, a później nawoływał do zmniejszenia kontyngentu, a nie jego wycofania. Co prawda niczego to nie dowodzi (oprócz zmienności poglądów Obamy), ale brzmi przecież nieźle, a luki w teorii spiskowej trzeba przecież jakoś łatać. Pojawia się jednak kolejna, jeszcze większa - skoro wiedział o tym też Obama, to co z koncepcją, według której o całej tajnej operacji wiedzieli tylko nieliczni?

Co z czwartym samolotem, w którym rozgrywała się walka między pasażerami, a terrorystami (czyli podstawionymi amerykańskimi agentami?)? Telefony pasażerów do bliskich również były nagraną ściemą, mającą tworzyć mit? Czemu nie posłużyć się pustym samolotem? Co z czarnymi skrzynkami? Też zostały sfałszowane? Dlaczego samolot spadł w tak niespektakularnym miejscu?

Dlaczego strażacy nie natrafili na ślady ładunków wybuchowych, jeśli budynki (wieże WTC i Pentagon) miały być wysadzone? Czyżby oni też byli zaangażowani w spisek? Wcześniejsza próba ataku na World Trade Center była amerykańską próbą generalną, wymyśloną przez administrację Billa Clintona? Kto zaatakował w Londynie i Madrycie? Czy wycofanie wojsk hiszpańskich, efekt zamachu terrorystycznego w Hiszpanii, nie był skrajnie niekorzystny dla Amerykanów?

Słabe punkty teorii spiskowej można mnożyć bez końca, rozpatrując kolejne aspekty. Szkoda czasu.

Jak było naprawdę?
Najciemniej bywa pod latarnią. Wywiad amerykański nie funkcjonuje prawidłowo i w jego historii aż roi się od spektakularnych wpadek - jedną z nich są ataki z dnia 11.09.2001. Podobnie było z Pearl Harbor. Pomimo istnienia mnóstwa ostrzeżeń, nie zapobiegnięto zamachowi, który na długie lata zdeterminował politykę amerykańską. Niektórzy twierdzą, iż celowo, tylko czy radzieckich rakiet na Kubie Centralna Agencja Wywiadowcza też specjalnie nie zauważała, aż do krytycznego momentu?

Ameryka musiała określić swoje cele po 11/09 i sam atak terrorystyczny posłużył jej do realizacji swoich interesów strategicznych, w tym do zabezpieczenia olbrzymich ilości surowców naturalnych w Iraku. Trzeba też zaznaczyć, iż w wyniku tych wojen zginęło więcej niż 3 tysiące cywilów, ofiary ataków terrorystycznych z września 2001 roku. Potężna Ameryka wykorzystała prawo do reakcji na swoją korzyść - tak jednak zrobiłby każdy rozważny polityk, zwłaszcza że w 2010 roku Stany Zjednoczone nie mają już takiej swobody, co widać po indolencji wobec Iranu.

Do 2001 roku terroryzm - z punktu widzenia społeczeństw zachodnich - głównie kojarzył się z konfliktem izraelsko-palestyńskim. Atak z 2001 roku rozpowszechnił postulaty fundamentalistów oraz zwiększył ich znaczenie w świecie islamskim. Terroryści osiągnęli swój cel - na stałe pozbawili Zachód poczucia bezpieczeństwa.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Tych co i tak swoje wiedzą to i tak nie przekonasz, ja próbowałem. :)

http://niepoprawni.pl/blog/2/jest-spisek

http://www.debunking911.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#50741

CIA i cyklisci..zwolennicy teorii spiskowych "wiedza lepiej"...

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

#50749

9/11 to dla mnie jedna z bardziej śmierdzących spraw jakim poświęcam czasami swój czas.. Nie rozumiem jak przy tylu wątpliwościach można jednoznacznie określać wersję i pisać "jak było naprawdę"??

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#50761

Pewność jest stanem człowiekowi obcym... ale niektórzy są przecież "nadludźmi" :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#50764

[quote=Chłodny Żółw]Pewność jest stanem człowiekowi obcym... ale niektórzy są przecież "nadludźmi" :)[/quote]

Czego jestem niemalże pewien ...

;-)

ps.
Zółwiu /10pkt/

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

#50766

ja odnoszę wrażenie, że w tym temacie często mamy rzeczywistość przedstawianą czarno-biało - i albo mamy do czynienia z wyznawcami teorii spiskowych, albo z wyznawcami oficjalnej wersji rządu i prezydenta USA. A wystarczy być tylko zwolennikiem.

Zważmy na to, że niezależnych "badaczy" podważających wersję jest bardzo wielu. Jedni z nich zaśmiecają internet takimi oto filmami:

Inni zastanawiają się nad rzeczami, których nie jest w stanie wyjaśnić wersja oficjalna i prawdomówność człowieka, który powinien o sprawie wiedzieć dosłownie wszystko:

Mi wystarczy tylko wniosek z powyższych dwóch filmów, aby zdecydować, że świadomie samokwalifikuję się do grupy ludzi szukających prawdy i zwolenników pewnych teorii spiskowych (nie wyznawców - podkreślam - tylko zwolenników, podkreślam też słowo "pewnych (teorii"), bo teoria teorii nierówna). Skoro oficjalna wersja mnie nie satysfakcjonuje pozostaje spisek, czy jakkolwiek zwał - proste.

Tekst przedmiotowy odbieram jako tekst wyznawcy wersji oficjalnej, dla którego nic nie jest wątpliwe, a wszelkie osoby śmiące wątpić wrzuca do śmiesznego i pełnego innych bzdur i samego Ahmadinedżada worka, samemu przyznając, że: "Takie bzdury, wypowiadane przez Mahmuda Ahmadineżada, mogą jedynie śmieszyć." ; "Produkuje się specjalne filmy, publikuje artykuły, wynajduje relacje, które mogłyby świadczyć o innym, niż oficjalny, przebiegu wydarzeń." W kontekście wniosków płynących z filmików z Bushem, każdy przyzna, że trzeba być naiwnym, aby bez zająknięcia wierzyć i bronić z takim zapałem oficjalnych wersji..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#50771

Skoro te filmy sceptyków były manipulacją to gdzie są odpowiedzi na postawione w nich pytania? Co z monitoringiem Pentagonu i wielkością dziury w ścianie budynku?

Mój znajomy był prezesem spółki w W-wie ale pracowali dla spółki mającej siedzibę w WTC (zatrudniali ponad 100 osób). Dziwnym trafem w feralnym dniu zginęli w WTC Polacy i Amerykanie ale przeżyli wszyscy żydzi. Dziś polska spółka mieści się w jednym pokoju prezesa. Nowy zarząd (z tych co przeżyli) zmienił kierunek współpracy. Dziwnym trafem mój znajomy ma mało pretensji do arabów o ten atak. Po drugie nigdy nie udało mi się porozmawiać z komórki w samolocie gdy byliśmy na wysokości kilku tysięcy metrów nad ziemią a u oni dzwonili do rodzin?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#50768

swego czasu interesowałem się "spiskologami", znajdowałem różne ich produkcje na YT i oglądałem. Ale później naszła mnie chwila refleksji. Doszedłem mianowicie do wniosku, że zarówno Alex Jones jak i Aaron Russo nigdy nie byli w zachodniej Europie (a zwłaszcza polecałbym im Skandynawię). Jakby tam pomieszkali z rok albo dwa, to wróciliby do USA i do końca życia Bogu dziękowaliby, iż pozwolił im się właśnie tam urodzić.

Swego czasu połowa internetowej prawicy podniecała się Zeitgeist. Nie byłem w stanie obejrzeć do końca tej wulgarnej, lewackiej szmiry. I czym tu się podniecać?!

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#50770

Tam skandynawię. Gdyby przyszło im "pomieszkać" i jakimś trafem uciec z KRLD, to po powrocie do USA cały majątek przekazali by na rzecz amerykańskiego IRS ;)

Tak naprawdę Kirkerze to wszystko jest względne. Dla potwierdzenia tej tezy poczytaj ludzi, którzy z całą przyjemnością dziękowaliby Bogu za możliwość zaopiekowania się do końca życia publicznie przydzielonym skrawkiem Phenianu:

http://www.krld.pl/

(nie zapomnij wejść w "życzenia" ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#50774

daj sobie juz spokoj z ta Skandynawia

lepiej dziekuj Bogu, ze miales okazje tam pomieszkac

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dobra kobieta

#50776

Witaj,
a nie mówiłem,
że to trochę przebarwia :)
takie pomieszkiwanie tu i tam...

Widzisz teraz,
że nie tylko ja mam pewną awersję do Wikingów :)
Do tego poprostu skandynawskiego socjalizmu.
Ale rozumiem,
że mieszkając przed tem w PRL-u jakoś byłaś uodporniona.
No a z czasem... :)))))))))))
człowiek się poprostu przyzwyczaja
i jak widzimy
zaczyna nawet chwalić :))))))))

Przed tem Tygrys,
teraz Kiker :)
coś w tym musi być Dobra Kobieto...

Albo poprostu może rzeczywiście mężczyżni
widzą parę rzeczy inaczej... :)

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#50779

Właśnie czytam książkę Toma Weinera "Dziedzictwo popiołów: historia CIA". Z jej lektury wyłania się obraz instytucji quasi-amatorskiej. Na tej podstawie śmiem wątpić, by organizacja ta miała coś wspólnego z zamachami. To co Weiner wypisuje wydaje się wręcz nieprawdopodobne! Kompromitacja za kompromitacją, totalna amatorka. Autor nie zostawia suchej nitki na CIA. Gdyby ci panowie mieli przygotować zamachy na Nowy Jork i Waszyngton, to zakrawałoby to na cud. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie...

Pozdrawiam

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#50775

Jeśli wychodzimy z założenia że Amerykanie maczali palce, lub wiedzą coś czego nie wiemy my (a na pewno wiedzą), to naiwnie byłoby przyjmować że CIA oficjalnie było w to zaangażowane i oficjalnie nawet coś wie. Ale niektórzy ludzie muszą coś wiedzieć - bo zabezpieczali materiały. Jednak jestem pewien że te materiały równie szybko zniknęły jak teczka Bolka :D

W tej sprawie prawdy nie dowiemy się za prędko. Prędzej Rosja ujawni stalinowskie, KGBowskie archiwa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#50777

Zapraszam do komentarzy pod blogiem autora w S24; było wesoło. :)))

http://kacik.salon24.pl/rss-comments/162322

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#50815

Szanowny Panie Patryku,
napisał Pan, że
"Podstawowym mankamentem teorii spiskowej jest brak jakichkolwiek dowodów potwierdzających tezę."

Otoż to nie jest mankament - to jest największa zaleta teorii spiskowych! Cokolwiek by Pan powiedział, pokazał, udowodnił czarno na białym, to i tak nie ma żadnego znaczenia dla wyznawców takich teorii... Bo dobra teoria spiskowa opiera się rzeczywistości i nie zwraca na nią żadnej uwagi.

Pozdrowienia,
Stara Baba

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#50862