SOWA reaktywuje WSI?

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Byli żołnierze, pracownicy cywilni i szefowie zlikwidowanych Wojskowych Służb Informacyjnych, powołali stowarzyszenie mające bronić wizerunku WSI, o wdzięcznej nazwie SOWA.
Formalnie rozpoczęło działalność 21 stycznia.
Jego prezesem został gen. Marek Dukaczewski, były szef WSI .
Tak, to ten Dukaczewski, ktory gorąco poparł kandydaturę gajowego i pił szampana po wygranej Komorowskiego wspólnie ze swoimi druhami.

- Chcemy przywrócić instytucji właściwe miejsce w historii polskich służb specjalnych - powiedział "Rz" gen. Marek Dukaczewski, prezes stowarzyszenia.
- Stowarzyszenie ma zintegrować środowisko i pr
zywrócić dobre imię WSI - podkreślił gen. Dukaczewski.

Generał ma nadzieje, że gdy sprawa sposobu likwidacji WSI przez rząd PiS trafi do Sejmu, w końcu o służbie będzie się mówić inaczej. - Jak o jednej z wielu służb specjalnych, a nie jak o organizacji przestępczej - mówi Dukaczewski. - Może padnie słowo "przepraszam" wobec upokorzonych i pomówionych żołnierzy i pracowników WSI - dodaje.

SOWA, utrzymywana ze składek członkowskich ma za zadanie pomagać byłym członkom m.in. w sprawach sądowych związanych z raportem po likwidacji.
Dlaczego symbolem stowarzyszenia jest właśnie sowa? - To międzynarodowy symbol służb wywiadowczych - tłumaczy generał.

WSI zostały zlikwidowane 30 września 2006 r. Rząd PiS wskazywał, że patologie działalności służby nie pozwalają na jej dalsze istnienie.
Po WSI, powołano Służbę Kontrwywiadu Wojskowego i Służbę Wywiadu Wojskowego, gdzie trafili m.in. pozytywnie zweryfikowani pracownicy dawnych służb.

Termin powołania stowarzyszenia nie był chyba przypadkowy.
Kilka dni wcześniej nieoficjalny kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski przedstawił priorytety swojej przyszłej prezydentury.

- „hańbą było zlikwidowanie wojskowych oczu i uszu, jakimi są wywiad i kontrwywiad [...]. To była decyzja szkodliwa z punktu widzenia państwa polskiego. Nie były to służby dawnego PRL-u, tylko demokratycznego państwa”.- oświadczył wówczas jeszcze marszałek Sejmu.

Było to nic innego jak zanegowanie procesu likwidacji i weryfikacji WSI – czyli treści sejmowej ustawy o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego i Służbie Wywiadu Wojskowego oraz przepisów wprowadzających tę ustawę.

Niemal w tym samym czasie Dukaczewski poinformował o powstaniu SOWY.
Zadziwiająca zbiezność,
Tym bardziej, ze wiadomo iż Koorowski byl jedynym z PO, który głosował przeciwko likwidacji postkomunistycznej służby jakim było WSI.

Na czele stow.SOWA stoi gen bryg. Marek Dukaczewski – w latach 2001–2005 szef WSI, wcześniej oficer Zarządu II Sztabu Generalnego LWP, szkolony przez GRU w roku 1989. Na świadectwie ukończenia kursu sowieckie służby umieściły informację, że uprawnia ono do wykonywania „czynności, w zakresie których był szkolony” na terenie ZSRR. Nazwisko Dukaczewskiego pojawia się również w archiwach Stasi, do których dotarł brytyjski wywiad MI-6. Obok gen. Bolesława Izydorczyka i Konstantego Malejczyka Dukaczewski figuruje jako jeden z szefów WSI, „bezpośrednio zaangażowanych w działalność wywiadowczą przeciwko Wielkiej Brytanii i Stanom Zjednoczonym już po upadku komunizmu w Polsce”.

O rzeczywistej, obecnej roli Dukaczewskiego świadczą fakty ujawnione przez Witolda Waszczykowskiego – negocjatora w sprawie tarczy antyrakietowej. Twierdził on, że były szef WSI bywa częstym gościem w gabinecie ministra Radosława Sikorskiego, który konsultuje z nim wiele decyzji personalnych. W ostatnich dwóch latach Dukaczewski zasłynął publicznym głoszeniem licznych rewelacji na temat skutków likwidacji WSI. W lutym 2007 r. twierdził jakoby „za granicą zatrzymano kilku znajomych jednej z osób wymienionych w raporcie z weryfikacji WSI”, rok później oburzał się na „nielegalne kopiowanie i wynoszenie materiałów kontrwywiadu przez ludzi Macierewicza” i postulował, by „»wygasić SKW«, bo straciła kontrolę nad listą współpracowników”. W czerwcu 2008 r. alarmował, że „polski wywiad utracił kontakt z agentami w Rosji, na Ukrainie, na Białorusi oraz w Azji Środkowej i na Bliskim Wschodzie, a ich życie może być zagrożone”, a we wrześniu ubiegłego roku wieścił, iż „wojskowy wywiad dziś już praktycznie nie istnieje”.

Wszystkie rewelacje Dukaczewskiego okazywały się kłamstwem, nigdy bowiem nie potwierdzono przypadków, o których grzmiał były szef WSI. Nie trzeba dodawać, że oficer ten nie przyznał się do „pomyłek” i nadal jest medialnym fachowcem od spraw służb wojskowych.

całość o składzie tutaj http://wzzw.wordpress.com/2010/02/20/sowa-–-czyli-reaktywacja/

Ale dzisiaj koniec świętowania zwycięstwa Komorowskiego.
Szampany wypite.
Czas przystąpić do ofensywy, wszak Dukaczewski ma swojego człowieka pod żyrandolem.
Pora odbić IIIRP!

Stowarzyszenie SOWA rozesłało do mediów oświadczenie, w którym żąda pełnej rehabilitacji WSI.
Pod dokumentem podpisał się gen. Marek Dukaczewski.

"OŚWIADCZENIE Stowarzyszenia ,,SOWA" z dnia 29 września 2010 roku

30 września 2010 r. roku mijają 4 lata od likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Ogłoszony w lutym 2007 roku, "Raport o działaniach żołnierzy i pracowników Wojskowych Służb Informacyjnych (...)” mający być podstawowym dowodem uzasadniającym rozwiązanie WSI okazał się wielkim skandalem oraz kompromitacją jego twórców.

Nie udowodnił tezy o podejmowaniu przez WSI działań naruszających prawo, przyczynił się, między innymi do: osłabienia obronności państwa; naruszenia dóbr osobistych opisanych w nim bezpodstawnie osób; poczynienia wielu szkód poprzez ujawnienie nazwisk oficerów i osób współpracujących z WSI oraz zdemaskował operacje wojskowych służb specjalnych, które z uwagi na interes państwa powinny pozostać tajne.

Niezawisłe sądy wydały wiele orzeczeń jednoznacznie korzystnych dla opisanych w,,Raporcie'' osób. Prokuratura odmówiła wszczęcia lub umorzyła zdecydowaną większość oskarżeń skierowanych przez autora "Raportu''. Nawet sztandarowe oskarżenie WSI o handel bronią zostało umorzone z uwagi na nie popełnienie przestępstwa.

Apelujemy o uchylenie wydanego 29 maja 2007 r. Zarządzenia nr 53 Prezesa Rady Ministrów powierzającego Szefowi Służby Kontrwywiadu Wojskowego realizację działań wobec byłych żołnierzy WSI.

Oczekujemy wywiązania się organów władzy państwowej z ustawowego obowiązku opracowania uzupełnienia ,,Raportu'' o nowe informacje i okoliczności obrazujące nieprawdziwość lub bezprawność jego zapisów.

Dzisiaj wyraźnie widać, że plan zdyskredytowania WSI, pomimo wielu podejmowanych prób ponosi fiasko, a decyzja o ich likwidacji nie miała merytorycznego uzasadnienia.

Oczernianie instytucji państwa, jaką były WSI, skazane jest na niepowodzenie z przyczyn obiektywnych. Nie znaleziono dowodów ,,przestępczej działalności'' WSI, z prostej przyczyny, bo jej nie było.

WSI były efektywnymi wojskowymi służbami specjalnymi działającymi dla dobra Sił Zbrojnych RP i obronności Państwa. Apelujemy do władz państwowych, instytucji publicznych i mediów o poparcie i podjęcie działań przytaczających dobre imię byłym żołnierzom i pracownikom Wojskowych Służb Informacyjnych.

Prezes Zarządu Głównego gen. bryg. Marek DUKACZEWSKI"

WSI postkomunistyczne pewne swego jak nigdy dotąd.
Nic dziwnego.
Przecież otwierali szampana i wiwatowali w dniu wygranej Komorowskiego.
To był dla nich wspaniały wybór jakiego dokonali zmanipulowani Polacy.
Mieli więc co święcić.
A teraz dali sygnał do ostatecznej bitwy.
IIIRP musi być znowu ich dojną krową.
A Komorowski jest ich nadzieją na wygraną.

http://www.rp.pl/artykul/430064_Sowa_bedzie_bronic_WSI.html
http://wirtualnapolonia.com/2008/07/05/pro-milito-straszy-puczem/
http://www.wpolityce.pl/view/2273/WSI_zadaja_pelnej_rehabilitacji__I_twi...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Pewnie dostaną odszkodowania za męczeństwo z rak pisowskich faszystów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

#89605

tak
i gruby Rycho wybuduje im pomnik obok świętej Blidy, którą Ziobro zamordował

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#89608

Nie wystarczy im, że wracają do dawnych wpływów - chcą jeszcze formalnej rehabilitacji. Co za swołocz...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#89665

Nie samym chlebem człowiek żyje... ;-)

Pozdrawiam grzybowo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#89677

FIDELIS POLONIAE.

Szczyt bezczelności!

Ciekawe, kiedy dodadzą słowo SEMPER.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#89700

nie ma granic.
Jest przecież jeszcze parę innych związków, partii, organizacji i służb, które można reaktywować.
Dla mnie sam fakt, że się tę kanalię pokazuje w telewizji i daje jej wypowiadać zapowiada dalsze "niespodzianki".
Inna rzecz, że tez mi zaczyna powoli brakować sił i języka na komentowanie tego, co się w Polsce.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#89702

SOWA!! pomoc ruskich służb, to już skutek pewnych uzgodnień. SOWA to WSI a WSI to KGB - zaraza z tego samego pnia bolszewickiego się wywodząca...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#89837

Czy to jest w sumie ta sama "sowa", co już parę lat temu jakieś dziwne e-maile rozsyłała tu i ówdzie? Czy tam Wałęsa albo o Wałęsie też im się zdarzało wypowiadać? Z serwera chyba w Niemczech to szło. Jerrrba mate... W międzyczasie padł mi dysk i już tych emaili nie mam :-(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#89859