Senator Zaremba odchodzi z PO a w mediach brak jazgotu na ten temat i wielkiego żółtego paska nie ma w TVN24

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Senator Krzysztof Zaremba zrezygnował z członkostwa w Platformie Obywatelskiej i klubie parlamentarnym PO. Swoją rezygnację złożył w czwartek w biurze zarządu PO w Warszawie.
Często zabierał głos w sprawie stoczni, głos odmienny od partyjnych kolegów.

Zaremba napisał kilka dni temu list otwarty do premiera Donalda Tuska w sprawie stoczni Nowa. Zaapelował w dokumencie o podjęcie działań zmierzających do zatrzymania procesu likwidacji przemysłu stoczniowego.
Zaremba chciał m.in, żeby Tusk interweniował w Komisji Europejskiej w sprawie przedłużenia o co najmniej rok terminu obowiązywania specustawy stoczniowej.
Premier Donald Tusk po otrzymaniu listu polecił wszcząć procedurę usunięcia senatora z PO .
Ja proponuję Tuskowi aby oddał Zarembę pod sad,przecież wczoraj Pani sędzia orzekła,że stocznie likwiduje Unia Europejsdka i historia a nie rząd Donalda Tuska.Rząd Tuska niczego nie likwiduje,on tylko ogarnia nas wszystkich niezwykłą miłością,miłością od której wszyscy pozdychamy jak tak dalej pójdzie. A ja w końcu nie wiem czy racje ma senator Zaremba dpomagając się od Tuska zdecydowanej postawy wobec UE i interwencji jeśli idzie o nasz przeymysł stoczniowy czy ta Pani sędzia,która wczoraj wystąpiła w roli rzecznika Donalda.

-"Do końca starałem się być lojalnym członkiem PO; wykorzystałem wszystkie możliwości nacisku, by rząd podjął obronę polskich stoczni; odpowiedzią było milczenie "- w ten sposób senator Krzysztof Zaremba uzasadniał dziś swoje odejście z PO.

- "Jako senator RP wykorzystałem wszystkie możliwości i środki perswazji i nacisku, ażeby premier i odpowiedzialni ministrowie podjęli skuteczną obronę stoczni. Odpowiedzią było milczenie, lekceważenie i strach przed starszą panią z Brukseli" - mówił na konferencji prasowej w Szczecinie Zaremba.

http://wiadomosci.polska.pl/polityka/article,Senator_Zaremba_odchodzi_z_...

http://fakty.interia.pl/polska/news/senator-zaremba-wyjasnil-dlaczego-od...

http://wiadomosci.onet.pl/1958153,11,item.html

Czekam w związku z tym na pojawienie się zółtego paska z tą informacja w TVN24 , całodzienne rozmowy na żywo z ekspertami na temat przyczyn odejścia senatora i dywagacji z publicystami na temat domniemanego rozłamu w PO i faktycznego zamordyzmu w Platform ie Obywatelskiej.
Wszak to partia sprawująca władzę i rząd PO wydał przyzwolenie na likwidacje stoczni a Tusk nie poczynił żadnych kroków w kierunku obrony naszego przemysłu stoczniowego.

Ilez to bywa medialnej wrzawy i jazgotu,czerwonych i żółtych pasków w przypadku odejscia jakichś mało znanych posłów Prawa i Sprawiedliwości chociaz PiS, jest tylko opozycją ,wprawdzie największą ale opozycją a nie partią sprawujacą obecnie władzę.

A więc wyrobnicy medialni,publicyści -POwscy lizusi /jak to mawia klasyk Niesiołowski/ do dzieła!
Co z tą Platrformą Obywatelska,jak to było naprawdę z tymi "staraniami" Tuska w utrzymaniu stoczni polskich.

I oby żyło się lepiej ,tylko komu?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

oszołom z Ciemnogrodu
odejście z PiS Libickiego i Mojzesowicza wałkowano tygodniami a tytuły notek miały nieco odmienny ton. A teraz: zamiast walącychg po oczach tytułów Zaremba oskarża rząd Tuska o bezczynność w sparwie stoczni - Senator PO wyjaśnia przyczyny swojego odejścia z partii.
Właściwie to racja. W końcu Mojzesowicz odchodzi z PiS z racjonalnych powodów - jego kumple nie załapały się na biorące miejsca na listach. A Zaremba idiota chciałby, żeby Tusk i jego rząd coś robił, by ratować polskie stocznie. Chyba z choinki się urwał. A jeszcze należałoby go przykładnie ukarać - to niedopuszczalne, by szantażem wymuszać na rządzie przerwanie lenistwa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#18502