LECHU nie opuszczaj nas !

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Były prezydent Lech Wałęsa grozi, że nie weźmie udziału w żadnych rocznicowych spotkaniach, odda "wszystkie nagrody i zaszczyty", a na końcu wyjedzie z kraju. Dlaczego? Wszystko "w związku z kolejnym bezkranym atakiem" na jego życiorys. Tak były prezydent zareagował na książkę Pawła Zyzaka "Lech Wałęsa. Idea i historia".

"W związku z tym że te ataki wychodzą z instytucji demokratycznych struktur Państwa , o które walczyłem. Do chwili opanowania w obowiązującym prawie rezygnuje z wszelkiego uczestnictwa w rocznicowych uroczystościach i podobnych spotkaniach . Demokratyczne Państwo nie może w nieskończoność na cos podobnego pozwalać . Walczyłem o inne Państwo i inne zachowanie przedstawicieli struktur tego Państwa . Mimo wszystko od struktur demokratycznego Państwa żądam poszanowania prawa i wyroków sądów, sprawach wątpliwych, a istotnych podjęcia wyjaśnień" - pisze rozgoryczony były prezydent.

Deklaruje jednocześnie, że odda wszystkie nagrody, a ostatecznym ruchem będzie opuszczenie Polski. "Jeśli i to nie pomoże w następnym ruchu zwrócę wszystkie nagrody i zaszczyty .

Osobiście nie potępiam Wałęsy w czambuł,zrobił kawał dobrej roboty w roku 1980.
Jednka nie mgę wybaczyć mu tego,że nie potrafi stanąć twarzą w twarz z prawdą,tylko kluczy,kręci i coraz bardziej pogrąża sie jesli idzie o współpracę z SB w latch 70 tych.
Równiez niegodne było zachowanie Wałęsy w okresie Prezydentury,kiedy wzmacniał bez uzasdnienia lewą nogę,wszczynał kłótnie na prawicy,otoczył się ludzmi z dawnych służb SB.
Także wypożyczenie i nie zwrócenie materiałów dotyczących jego współpracy z SB było występkiem karygodnym,bo wykorzytał urząd Prezydencki do zachowań niezgodnych z prawem.

Nie mozna również zapominać o jego wystąpieniach na wizji i fonii pełnych obelg i inwektyw pod adresem urzedującego obecnie Prezydenta.

Panie Prezydencie ,bądż Pan prawdziwym mężczyzną i staw Pan prawdzie czoła i niech Pana nas nie szantażuje,bo tylko prawda jest ciekawa.

http://wiadomosci.onet.pl/1943142,11,item.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

"Panie Prezydencie ,bądż Pan prawdziwym mężczyzną i staw Pan prawdzie czoła i niech Pana nas nie szantażuje,bo tylko prawda jest ciekawa".
No, ale jeśli nie, to trudno niech się wycofa całkowicie, nawet wyjedzie, aby można było zachować resztki dobrych wspomnień.

Piotr W.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#16839

a niech wyjedzie. Już w czasach prezydentury krążył dowcip, że jest to nasz najlepszy prezydent za granicą - co wyjedzie, spokój w kraju, co wróci - awantura. Granic nie ma, o paszport starać się nie musi, no, chyba że do Wenezueli chce jechać - tylko jego tam nie chcą. Szerokiej drogi. Panie Wałęsa, nie szantażuj społeczeństwa. Kiedyś Leninowi dawano rower i buty, żeby spie... z Nowej Huty. Oby panu ktoś też nie podstawił po tych wypowiedziach...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#16878

oszołom z Ciemnogrodu
Też żyłem mitem Wałęsy jako przywódcy z roku 1980. Ale tearz coraz bardziej się zastanawiam czy rzeczywiście za pierwszej Solidarności "odwalił kawał dobrej roboty". CZy może wówczas też jednak robił to czego chciała od niego ubecja. Czytałem kilka relacji co wyprawiała w Gdańsku, jak odsuwał ludzi zwiazanych z opozycja przedsierpniową. I ciagle się zastanawiam jak by się potoczyły losy Polski, gdyby Wałęsa nie odwołał samowolnie strajku generalnego po wypadkach bydgoskich. Wtedy nas straszyli interwencją, która jak wiemy była niemożliwa. Solidarność była wówczas - wiosną 1981 r. - najsilniejsza. Dla komunistów był to bardzo niewygodny czas na wprowadzenie stanu wojennego i walkę ze społeczeństwem. Nie było zimy - jak w grudniu 1981 r., Solidarność była zmobilizowana i miała poparcie lwiej części społeczeństwa. W następnych miesiącach następowała demobilizacja związku pogłebiana przez ostrą propagandę państwowych środków musowego przykazu. Ludzie byli coraz bardziej zmęczeni i ogłupieni przez komunistów. Może więc jednak już wtedy dzięki Wałęsie straciliśmy szansę na istotne zmiany w kraju co doprowadziło do cofnięcia w latach stanu wojennego? Ktoś mu przecież kazał odwołać strajk.
Niech Bolek wyjedzie - najlepiej do Moskwy obejrzeć na Łubiance oryginał swojej teczki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#16914