Krzysztof Łątka za pomocą "słupów" finansował kampanię Palikota w 2005 roku

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

-" niech Pan mysli o Polsce,a nie tylko o tym aby mi przypieprzyć "-

Tak reaguje na te słowa poseł Palikot. Kampanię wyborczą Janusza Palikota w 2005 roku nielegalnie finansował Krzysztof Łątka poprzez tzw."słupy" czyli podstawionych ludzi.Miał wpłacić w ten sposób na rzecz Palikota 84 tys.złotych.
Wśród osób,które wpłacały na rzecz Palikota było 10 studentów i tych zaraz po studiach,którzy nie posiadali dochodów,które pozwlały na wydanie od 12 - 21 tys.złotych.Tłumaczyli w czasie przesłuchania w prokuraturze,że pieniadze otrzymali od rodziców,zarobili na wakacjach,a jedna osoba nie wiedziała skąd miała 15 tys.złotych.

Tym,który wręczał pieniądze owym "słupom" był Krzysztf Łątka działacz lubelskiej PO.
Na Łątke wskazały 4 osoby,które otrzymały od niego pieniądze i karteczkę z numerem konta kampanii Palikota.Otrzymana kwotę natychmiast wpłacali na swoje konto i od razu przelewali na wskazany w karteczce numer na rzecz Janusza Palikota.
Pieniądze otrzymali 19 wrzesnia 2005 roku i natychmiast przelali na kampanie posła Palikota.

Radomska Prokuratura umorzyła śledztwo gdyz nie znalazła dowodów,że centrala PO wiedziała o machlojkach finansowych dotyczących kampanii posła z Lublina.

Krzyszto Łątka oczywiście wszystkiemu zaprzecza.

A jak bylo naprawde?Czy kiedyś dowiemy się kto i w jaki sposób finansował kampanie posła Palikota tak dbającego o standardy życia publicznego i politycznego w Polsce ?

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090323/LUBLI...

http://www.rp.pl/artykul/10,280885_Wyborcze__slupy__Palikota.html

http://www.rp.pl/artykul/10,281167_Tusk__Nie_wplywalem_na_sledczych.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To juz wiem, czego Januszek wczoraj tak na RM nawijal. trzeba bylo przykryc wlasny smrodek...

By zylo sie lepiej!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#16404

Wczoraj tylko Janke w tPuls stanął na wyspoko.sci zadania i wbił klina tewmu ćwokowi,Rymanowski w 24 godziny dotykał go,ale bał sie urazić.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#16413

oszołom z Ciemnogrodu
Bardzo ciekawa jest postawa prokuratury: jeśli centrala PO nie wiedziała o machlojkach to znaczy, że machlojek nie było?
Jeśli wolno wpłacać poieniądze na wybory "na słupa" to może też można zakąłdać firmy "na słupa", co było bardzo czestą metodą w aferach paliwowej i węglowej. Oczywiścei, to , ze potem ci "hojni" studenci dostali stanowiska w administracji samorządowej dzięki PO nie jest żadną "korupcją polityczną". Kurupcja polityczną była tylko i wyłącznie szyta grubymi nićmi prowokacja z Begerową. W jakim kraju my żyjemy? A "młodzi wykształceni z wielkich miast" wszystko łykają bez zmrużenia oka?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#17164