Kłamstwa Kopacz

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Tak 29 kwietnia Ewa Kopacz w Sejmie mówiła o pracy w Moskwie przy identyfikacji ciał ofiar katastrofy.

- – Z wielką uwagą obserwowałam pracę naszych patomorfologów przez pierwsze godziny. Pierwsze godziny nie były łatwe i to państwo musicie wiedzieć. Przez moment nasi polscy lekarze byli traktowani jako obserwatorzy tego, co się dzieje. To trwało może kilkanaście minut, a potem, kiedy założyli fartuchy i stanęli do pracy razem z lekarzami rosyjskimi, nie musieli do siebie nic mówić. Wykonywali jak fachowcy swoją pracę, z wielkim poszanowaniem ofiar tej katastrofy –

Tutaj też opowiadała o udziale polskich lekarzy w sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

W czasie wystąpienia podkreślała, że w Moskwie pracowali zarówno polscy jak i rosyjscy specjaliści.
– (…) Badania, które odbywały się w Moskwie, nie były wyłącznie prowadzone przez specjalistów rosyjskich. Nasi polscy genetycy uczestniczyli w tych pracach i spędzali tam po kilkanaście godzin dziennie. Byli tam zarówno wtedy, kiedy od rodzin pobierano materiał porównawczy do badań genetycznych, jak i wtedy, kiedy te badania analizowano – podkreślała minister.

A jak było naprawdę?

Oględziny i sekcję zwłok prezydenta Lecha Kaczyńskiego po katastrofie pod Smoleńskiem przeprowadzili rosyjscy specjaliści. Przyglądali się jej tylko płk Krzysztof Parulski, naczelny prokurator wojskowy, i polski konsul.

O to, dlaczego żaden ekspert z Polski nie brał udziału w badaniu, pytał wczoraj publicznie poseł Antoni Macierewicz (PiS), szef zespołu parlamentarnego ds. katastrofy smoleńskiej. Podkreślał, że przecież krótko po wypadku patomorfolodzy z Polski pojechali do Rosji.

– Sekcja prezydenta była przeprowadzona nad ranem 11 kwietnia. Wtedy nasi patomorfolodzy jeszcze byli w Polsce – odpowiada „Rz” płk Parulski.

Polska prokuratura ma dokumenty jednej sekcji - Lecha Kaczyńskiego. W jej wykonaniu - jeszcze w Smoleńsku - uczestniczył naczelny prokurator wojskowy płk Krzysztof Parulski. Mecenas Rogalski informuje, że wyniki sekcji i badania toksykologicznego zostały już przetłumaczone. Spodziewa się, że dziś prokuratura je ujawni i to zada kłam sugestiom posła Janusza Palikota (PO) o rzekomej nietrzeźwości prezydenta.

- Co wynika z sekcji zwłok prezydenta? - zapytaliśmy wczoraj rzecznika prokuratury płk. Rzepę.

- Nie odpowiem, protokół sekcji zwłok prezydenta jest w zbiorze zastrzeżonym - mówi prokurator Rzepa. - Także wynik badania toksykologicznego.

Kolejne wyniki sekcji zwłok mają nadejść w obiecanej przez Rosjan nowej partii dokumentów.

- Czy dokonano sekcji wszystkich ofiar?

- Nie wiem, nie mamy protokołów, czekamy - odpowiada Zbigniew Rzepa.

- Czy polscy prokuratorzy uczestniczyli w sekcjach zwłok?

- Nie - mówi Rzepa.

- A Polscy patomorfolodzy, którzy po 10 kwietnia polecieli do Moskwy?

- Nie. Prokuratorzy i lekarze brali udział w identyfikacji ciał ofiar - odpowiada płk Rzepa.

W wywiadzie dla "Gazety" z maja minister zdrowia Ewa Kopacz mówiła: "Gdy pojawiły się pierwsze pogłoski o tym, że jakoby czegoś nie dopełniono, pytałam o to polskich lekarzy patologów, którzy tam pracowali. Oni zapewniali mnie, że wszystkie czynności zostały przeprowadzone. Sekcja zwłok jest działaniem obowiązkowym, przeprowadza się ją rutynowo w takich przypadkach. Jak twierdzą polscy lekarze, na miejscu zostały pobrane próbki do toksykologii. Lekarze czy prokuratorzy, którzy tam pracowali, to wybitni eksperci, specjaliści. Musimy mieć do nich zaufanie".

Wczoraj Piotr Olechno, rzecznik resortu zdrowia, zapewniał w imieniu minister Kopacz: - Z informacji, jakie mieliśmy od polskich lekarzy, wynikało, że odbyła się sekcja zwłok wszystkich ofiar.

Jak już pisaliśmy, patomorfolodzy złożyli w prokuraturze oświadczenie, z którego wynika, że do moskiewskiego zakładu medycyny sadowej przybyli po wszystkim. O sekcjach dowiedzieli się od Rosjan. Wnioskowali o tym także na podstawie śladów, jakie zobaczyli na zwłokach.

http://wyborcza.pl/1,75478,8159633,Brak_protokolow_sekcji___czarna_dziur...
http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/kraj/artykul178175.html
http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/rosjanie-zrobili-sekcje-zwlok-ofiar-ka...

Tak właśnie wygląda PRAWDA, prawda w wykonaniu POwców, prawda według Kopacz.

Ohydne i perfidne kłamstwa.
I taką "prawdą" jesteśmy karmieni przez Tuska i jego ministrów już 3 lata.
Tak wygląda prawda Tuska o rzekomych reformach, które trzymają w zanadrzu i których nie mogli wprowadzać, bo przeszkadzał im ś.p.Prezydent LK.

Nie ma już zawady, ś.p.Prezydenta.
I nie ma rządu, premier gdzieś do schronu uciekł i nie widać i nie słychć gajowego Bronka jedynie słusznego prezydenta michnikowszczyzny i salonowszczyzny.
I nie ma mediów kontrolujących władzę.
Media mają pełne ręce roboty.
Media biorą czynny udział w kabarecie człowieka - szmaty.

Jedno jest na pewno.
Niektórym żyje się lepiej, dużo lepiej, a reszta.....?
Plebs się nie liczy.
Plebsowi rządzący z zaprzyjażnionymi mediami rzucają kłamstwa na pożarcie.
Plebs media zabawiaja wygłupami człowieka - szmaty, bo kiedy nie ma chleba, plebs musi miec igrzyska.

Świat bowiem a więc i IIIRP należy do możnych.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Należało dodać jak w sejmie mówiła o przekopaniu centymetr po centymetrze ziemi..... śmiać się czy płakać ???? sama nie wiem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kaczoorek

#73759

Cyngle w gadzinach pełoskich nawołują do wojny domowej, Kuc (Kutz) nawołuje do wojny domowej, Palikot nawołuje do wojny domowej,  Wajda z Fedorowiczem nawołują do wojny domowej. Tusk z Komorowskim i całą resztą tej gadziny z PO i ich polskich wyborców popleczników ma unurzane ręce w krwi Polaków. A Ty się pytasz czy śmiać się czy płakać?

Nikt przy zdrowych zmysłach nie chce wojny domowej, ale skoro została już wypowiedziana, to wypadałoby ją jakoś zakończyć! Nie uważasz?

_____________________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#73777

Serce mówi mi inaczej czyli zakończyć tak jak mówisz, rozum zupełnie coś innego. A to dlatego że jestem przekonana że jeżeli tę wojnę wywołują to chcą żebyśmy podjęli rękawice , a skoro tego chcą to już jest to podejrzane.
Nie zgadzam się więc ostatecznie że powinniśmy podjąć te rękawicę. Do czego to nas doprowadzi??? Ze stanie zwykły otumaniony polak przeciw Polakowi, że stanie syn przeciwko matce, rodzicom, że stanie żona przeciwko mężowi???????
Tak przecież jest np w moim przypadku mąż ze mną jego rodzice miłośnicy Tuska i co mam ich zabić za to?????
Nie mogę z nim i gadać, nie mogę na nich patrzeć to już mnie dręczy mam zrobić coś więcej???????
Znam kilka małżeństw podzielonych politycznie unikają tematu żeby się nie kłócić co mają się rozpaść stawając w otwartej walce przeciwko sobie????? O to im właśnie chodzi my tu będziemy się bić a oni zrobią z nam co chcą.
Nie zgadzam się przez wzgląd na dobro drogiej mi Ojczyzny, na dobro ludzi, których kocham, walczę sama z nienawiścią do pełowców ale wiem ze muszę to zwalczyć bo to nie jest dobre.

Jan Paweł II powiedział NIGDY WIĘCEJ WOJEN - żadnych wojen , nie tylko tych z armatami i kałachami, tych duchowych także. A szczególnie wojen domowych. Juz nie raz zostałam za to wyśmiana więc się przyzwyczaiłam: trzeba z miłością i pokojem głosić prawdę i prawdy bronić ale z miłością i pokojem powtarzam.Takie jest moje osobiste zdanie. Tak robił Jezus, Karol Wojtyła, Ks. J. Popiełuszko i wielu wielu innych mocniejszych i wielu mądrzejszych ode mnie chocby.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kaczoorek

#73839

Ale RAZ powiedziała prawdę.Nie będą prywatyzować służby zdrowia.ALBOWIEM BĘDĄ JĄ ROZKRADAĆ.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#73823