Ein Volksdedutsch , czyli ballada o szpiclu

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Ein Volk-ein Reich-ein Führer.

- Chcemy federalnej Europy, chcemy jednego państwa europejskiego. Naszą intencją jest zachęcić pana premiera i pana ministra Sikorskiego do głębszej integracji, jest właśnie intencją zbudowania jednego państwa europejskiego, pójścia dalej niż nawet najlepsza umowa międzyrządowa - wołał naczwelny volksdeutsch w III RP postkomunistycznej, cham z Biłgoraja.

- Ja bym się znacznie lepiej czuł w państwie europejskim, mając za swój rząd Niemców, Francuzów, niż w Polsce mając was za współziomków - zwrócił się do posłów PiS i Solidarnej Polski Volksdeutsch Januszek.

Biłgorajkski lump, koleś od flaszki Donalda, dla którego polskość to nienormalność chce jednego rządu, jednego prezydenta, jednego parlamemntu i jedenego systemu podatkowego.
Nie mówi tylko jakich podatków chce, czy tych niemieckich, które zrujnowałyby doszczętnie naszą gospodarkę i nasz drobny bisnes.

Monika Olejnik: Jesteście tacy sami po prostu jak Platforma Obywatelska.

Janusz Palikot: Nawet nie, idziemy dalej niż Platforma Obywatelska, my chcemy jednego państwa europejskiego, a nie głębokiego porozumienia międzyrządowego. Oczywiście to jest pogląd w Polsce bardzo awangardowy, ale wydaje mi się, że on jest fundamentem ustabilizowania sytuacji.

Monika Olejnik: Jedno państwo, co znaczy co, nie byłoby w ogóle...

Janusz Palikot: Jeden rząd, jedna armia, jeden system podatkowy, oddzielna polityka, autonomia kulturalna, językowa, samorządowa.

Monika Olejnik: I jeden prezydent też?

Janusz Palikot: Też jeden prezydent europejski, po co nam 20 kilku prezydentów w Europie, Stany Zjednoczone mają jednego prezydenta, Chiny mają jednego szefa partii, to wystarcza.

Monika Olejnik: No nie, no nie i byśmy nie mieli prezydenta, swojego własnego?

Janusz Palikot: Po co nam własny prezydent jeżeli my wszyscy przede wszystkim jesteśmy pani redaktor Europejczykami. Jak pan się tak głęboko nad tym zastanowi, to przecież każdemu z nas i pani, i mi, i Komorowskiemu i większości ludzi w Polsce jest bliżej do statystycznego Niemca, Włocha, Hiszpana niż do Kaczyńskiego, Tadeusza Rydzyka czy Sławoja Głodzia. My sobie tylko dajemy wmówić, że ci ludzie są tak samo Polakami.

Monika Olejnik: No nie, ale przesadza pan, żeby był jeden rząd, jedna armia.

Janusz Palikot: A dlaczego nie? Dlaczego w Stanach Zjednoczonych to jest możliwe, a w Europie jest, że mamy do końca być...

Monika Olejnik: To dlaczego, jak chciał Jarosław Kaczyński jednej armii jaki był bunt?

Janusz Palikot: Armia sama w sobie, bez innych instytucji, właśnie typu wspólny prezydent, wspólny rząd no to jest oczywiście koncepcja w zasadzie taka...

Monika Olejnik: Wie pan, inne są interesy Niemiec i Rosji, a inne są interesy Polski i Rosji, więc nie wrzucajmy do jednego worka, panie pośle.

Janusz Palikot: Ale wspólne są interesy Europejczyków, Europejczycy chcąc się wyrwać z marazmu, chcą dogonić najszybciej rozwijające się kraje świata Chiny, Amerykę, to są ogromne kontynenty.

Monika Olejnik: Gazociąg północny został zbudowany wbrew Polsce, a pan chce żeby było jedno państwo, jeden prezydent, jeden rząd, jedna armia.

Janusz Palikot: Wie pani, co by się stało, gdybyśmy byli jednym państwem europejskim, ten gazociąg nie byłby żadnym problemem, co z tego, że on dochodzi do Niemiec, jak wszyscy Europejczycy i Polacy mają...

Monika Olejnik: A parlament powinien istnieć?

Janusz Palikot: Jeden parlament europejski. Parlamenty oczywiście samorządowe, czy władze samorządowe...

Monika Olejnik: Rzeczywiście bardzo awangardowy pomysł, ale sądzi pan, że Platforma Obywatelska też w zamyśle ma taki pomysł?

Janusz Palikot: Platforma oczywiście to rozkłada na wiele lat, to jest bardziej może cwane, jak zawsze w przypadku Platformy, taktycznie, ale na końcu przecież musi...

Monika Olejnik: A pan jest najbardziej szczery?

Janusz Palikot: Tak, jestem najbardziej szczery, ponieważ rzeczywiście uważam, że jedno państwo europejskie dla Polaków, niech pani sobie wyobrazi, że jesteśmy w jednym państwie europejskim, czyli jesteśmy raczej na poziomie niemieckiego niż polskiego życia. Czy większość Polaków nie chciałaby żeby było ...

http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Janusz-Palikot18#multimedia
http://www.rp.pl/artykul/738667,770268-Palikot-woli-zyc-pod-rzadami-Niem...

„udał się nam Palikot” - mówiąc klasykiem z Czerskiej.

Udał się, bo jest przede wszystkim jewropejczykiem.
Dodatkowo okazuje się naczelnym Volksdeutschem w IIIRP.
Ciekawe co będzie robił w tym nowym wielkim landzie.
Po niemiecku nie szprecha, a więc powazne i ważne synekury poza nim.
Zostaje mu tylko fucha szpicla, naczelnego szpicla jednej wielkiej familii.

Ein Volksdedutsch und Ein Volk-ein Reich-ein Führer.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

był za okupacji niemieckiej szmalcownikiem. W związku z tym po wojnie oprócz tego że próbował robić partyjną karierę, nie wiadomo co naprawdę robił i na czyją rzecz. Kilka lat temu były w Necie wyznania świadków na ten temat. Ja go odbieram jako prowokatora, podobnie jak byłego rzecznika prasowego byłego rządu Jerzego Urbana. Nie jest ważne o czym mówi, jest ważny nastrój w jaki wprowadza społeczeństwo. Z tego ma korzyści. Jemu serdecznie lata że ludzie go nienawidzą. Myślę że go to nawet rajcuje. Czy ktoś wie jak się takie zboczenie nazywa? Urban miał podobnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#207932

nie zasługuje nawet na to, żeby mu pies mordę lizał.
_________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#207935

bo szkoda byłoby psa

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#207939

nie było chyba takiej gnidy w Polsce by nawoływała by stać się republiką ZSRR i wybrana zostala do władz , palikot tusk sikorski nawet wtedy nie mogli by zaistnieć

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#207944

gość z drogi

Dziękuję Bogu,że jestem w tej mniejszej "mniejszości"

czyli a my zawsze POD Prąd z palącymi koty nie po drodze nam, ale ci co ich wybierali...?

dycha dla kryski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#207959