Wiec w obronie Chrystusa- pokojowi manifestanci zaatakowani

Obrazek użytkownika Krystian Frelichowski
Kraj
Bydgoszcz
- manifestanci zaatakowani
 

Przed chwilą zakończył się wiec pod teatrem w Bydgoszczy. Tłumy mieszkańców protestowały przeciwko mającej odbyć się w tym czasie projekcji Golgoty Piknik.

Do wyświetlenia nie dopuszczali też obecni na sali działacze środowisk niepodległościowych. W pewnym momencie na sal teatru rozniósł się  straszliwy odór. Był tak silny, że nawet na placu pod teatrem było go czuć. „Widzowie w pośpiechu opuszczali sale. Działaczowi Narodowej Bydgoszczy policja zabrała komórkę, na której rejestrował to, co działo się w środku.

Tymczasem na placu modlono się śpiewano religijne i patriotyczne pieśni, odmawiano modlitwę do świętego archanioła. Wznoszono okrzyki: Wielka Polska katolicka, zwyciężymy, Bóg Honor i Ojczyzna. Przemawiali posłowie: Tomasz Latos, Bartosz Kownacki, Jan Ardanowski.  W manifestacji uczestniczyli też radni PiS Stefan Pastuszewski, Marek Gralik. Oraz Jezuici ojcowie Andrzej Lemiesz i Mieczysław Łusiak.  W końcu ojciec Andrzej poświęcił budynek teatru, by odpędzić złego ducha. Kończąc stwierdził: poświęciłem też telewizję i nie uciekła, co mnie trochę zdziwiło. Pod koniec wiecu rozeszła się wieść, że projekcję Golgoty Piknik wznowiono w innej sali. Manifestanci przenieśli się w tym kierunku. Wyciem syren, gwizdem starali się zakłócić widzom oglądanie.

Już po oficjalnym rozwiązaniu zgromadzenia zza murów teatru w manifestantów zaczęto rzucać jajkami, jabłkami. Starsza pani została uderzona w stopę prawdopodobnie pojemnikiem z kwasem, na co wskazywały powstałe oparzenia. Konieczne było wezwanie pogotowia.

opracowane 27.06 w nocy

 
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

bo nikt mi nie wmówi, że w tylu miastach w Polsce próbowano tę hiszpańską zarazę szerzyć od tak sobie.

Pamiętam małego Klatę w 300 mil do nieba i teraz wiem dokąd doszedł. Życie dopisało naprawdę parszywy epilog.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1429537

nie potrafia tego zrobi w bardziej waznych momentach kiedy to co rusz Tusk Polske likwiduje a Polakow przeznacza do eutanazji.

Ostatnia afera z tasmami niewiele ruszyla Polakow a wydaje sie ze jest sprawa o wiele wagowo wazniejsza od tego kurewskiego spektaklu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1429559