Skandal wyborczy w Kanadzie - Lekcja demokracji dla Polaków

Obrazek użytkownika faxe
Świat

Skandal wyborczy w Kanadzie - Lekcja demokracji

W lutym br. w dwoch dziennikach Postmedia News i Ottawa Citizen doniesiono telefonach jakie otrzymali wyborcy w okręgu wyborczym Guelph, Ontario podczas kampanii wyborczej w maju 2011 . Automatycznie odtwarzana informacja po odebraniu telefonu – informowała o zmianie adresu lokalu wyborczego, podając nieistniejącą lokalizację . Informacja mia¬a rzekomo pochodziç od Election Canada. Dziennikarze znalezli link pomiędzy CALL CENTRE skąd dzwoniono do wyborców z kampanią wyborczą kandydata Partii Konserwatywnej Marty Burke. Po ukazaniu się tych artykułów premier Stephen Harper kategorycznie zaprzeczył, iż Partia Konserwatywna miała cokolwiek wspólnego z „Robocalls“
Ale po ukazaniu się tych artykułów wyborcy z calęj Kanady zgłosili 31.000 podobnych incydentów do Chief Officer of Election Canada. Wielu twierdziło, że skierowani pod niewłaściwy adres – w konsekwencji nie glosowali, a informację telefoniczną przyjęli za incydentalną pomyłke. Dopiero po ukazaniu się artukulów prasowych zdali sobie sprawę, iż istnieje możliwość, że była to świadoma manipulacja..
Pomimo protestów niewinności przywódców Partii konserwatywnej, tak Election Canada jak i RCMP- Policja Federalan wszczęły śledztwa. Na stronie internetowej Election Canada ukazał się poniższy komunikat:

Elections Canada Reporting, 
Now Live
Update: Tuesday, March 6, 2012
Elections Canada is now providing and easy to use online form in order to capture reports of fraudulent calls during the last Federal Election. If you experienced fraudulent calls, we urge you to report them using the Elections Canada form using the following link:
http://www.elections.ca/commissioner/complaint.aspx?lang=e

The Council of Canadians, pozarzadowe stowarzyszenie obywateli, oficjalnie złożył pozew do Election Canada o unieważnienie wyborów. Lecą też pierwsze głowy, na razie płotki – do dymisji podał się asystent Konserwatywnej poseł Eve Adams, który pracował przy kampanii Konserwatystów w Guelph

Scandal zakreśla coraz większe kręgi. Oburzeni Kanadyjczycy, bez wzgledu na sympatie partyjne i zapatrywania polityczne wyszli w niedzielę 11 marca na ulice. Demonstracje odbyły sie setkach miast i miasteczek kanadyjskich. W marszach protestacyjnych szli ramię w ramię Konserwatyści, Liberałowie, Nowa Demokracja , Zeloni i bezpartyjni. Uczestnicy protestøw podkreślali, iż bez względu na to kto jest dzisiaj u władzy, najistotniejsze jest – czy zostali wybrani nie naruszając prawa.

Dzisiaj Kanadyjczycy chcą komisji parlamentarnej, ktøra wyjaßni wszystkie wåtpliwoßci i konsekwencji dla winnych.

Ponżej przykład email jakie obywatele wysyłają do przywódców wszystkich partii zasiadających w Parlamencie kanadyjskim.
Send a message to all the party leaders and your MP demanding a full public inquiry and real consequences for election fraud:
<-- -->
ENTER YOUR DETAILS:

Yes, I would like to receive occasional email updates about this campaign from Leadnow.ca.
SEND TO:
Stephen Harper, Prime Minister of Canada

Nycole Turmel, Leader, New Democratic Party

Bob Rae, Leader, Liberal Party

Louis Plamondon, Parliamentary Leader, Bloc Québécois

Elizabeth May, Leader, Green Party
MESSAGE SUBJECT:
MESSAGE (PLEASE CUSTOMIZE):
Dear Prime Minister Harper, Ms Turmel, Mr Rae, Ms. May and Mr. Plamondon,

I am gravely concerned by the report Elections Canada has just traced illegal phone calls made during the 2011 federal election to a company that worked for the Conservative Party across the country.

The “robocalls” were apparently designed to stop non-Conservative voters from casting ballots in key ridings by falsely telling voters that the location of their polling stations had changed, causing them to go to the wrong location on election day.

This news casts doubt on the legitimacy of our Government. We need answers now, and real consequences for illegal behaviour that may have determined the outcome of our election.

I demand a full and independent public inquiry, backed by Elections Canada and the RCMP, to expose the facts about the robocall scandal and ensure that the penalty for this election fraud matches the consequences of the crime - including new elections.

We cannot allow individuals to be scapegoated for actions that benefit institutions. We need to lay the foundation for new laws to restore the integrity of Canadian elections.
SINCERELY,
Your name and contact details will be added here.
C.C.
Your Local Member of Parliament

Preston Manning – chodząca legenda Partii Konserwatywnej w wywiadzie prasowym powiedział m. inn. “..nowe wyniki ankiet …o postrzeganiu przez Kanadyjczyków polityków graniczą z pogardą … wszystkie strony powinny się martwić o robocall podczas wyborów w 2011 r…Myślę, że to godne ubolewania, takiego rodzaju taktyka i działania. Spędziłem moje życie próbując nakłaniać ludzi do większego uczestnictwa w procesie politycznym, do uczestnictwa w głosowaniu większego odsetka społeczeństwa, a fakt, że politycy swoimi nieetycznymi i niehonorowymi działaniami zniechęcają obywateli jest tragiczny "

Info, na zdjęciu: protest w małym osiedlu pod kołem podbiegunowym, 11 marca 2012 temperatura poniżej - 25 C. W tym okręgu nie zgłoszono żadnych nieregularności. Ze też im się chciało?!

Ciąg dalszy nastąpi.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

w rekach czerwonej zydowskiej choloty i kazdy przejaw antydemokracji czy ograniczenia jakis konstytucyjnych wolnosci czy praw i jest natychmiast korygowany przez skuteczne protesty.Kanadyjczycy nie dadza sobie zeby jakies szambo nimi rzadzilo nie tak jak Polacy.Kanada ostatnio wycofala sie z Kjoto bo stwierdzila ze ocieplenie klimatu spowodowane dzialalnosvcia czlowieka to wielkie oszustwo nabijajace kieszen swiatowej mafi zydowskiej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#235418

Dobrze, ze przeczytałem ów powyższy wywód, bo bym nie wiedział, iż od ćwierć wieku w raju żyję.

Kanadyjczycy (nie Kanadole, bo to obraźliwe jak np. Kacapy) są poddanymi Królowej Anglii, w polityce i gospodarce ubezwłasnowolnieni przez wielkiego sąsiada, USA, czyli kto rządzi? W wyborach frekwencja niska, bo nie ma na kogo głosować, same lizydupy prą do władzy. Odmużdżenie postępuje z pokolenia na pokolenie, najazd "obcych" niechętnych do pracy, za to bardzo chętnych do świadczeń społecznych. W dużych miastach nasila się okupacja nowoprzyjezdnych, którzy nigdy się nie zasymilują kulturowo, społecznie ani religijnie. Dbają jedynie o przyrost naturalny wśród siebie. Jeśli pracują to tylko lekka praca, najlepiej siedząca. W urzędach lubią pracować. Jak się chce w urzędzie coś załatwić, godzinami się czeka, bałagan i niekompetencja. Nie powiem wprost, kto tam pracuje bo poprawność polityczna mnie dopadnie i ukarze srogo. No, raj na ziemi po prostu.

Przykro mi, ,ze muszę swoje gniazdo kalać, bo Kanada ma też i dobre strony, ale nie mogę już tych przesadnych zachwytów znieść, a powtarzają się one dość często. Nie wiem skąd taki mit Kanady powstał? Chyba u tych, którzy tu nie mieszkają. Na zasadzie wszędzie lepiej, gdzie nas nie ma, a w Kanadzie najlepiej, bo to daleko i nikt nie sprawdzi. No i do cholery, gdzieś musi być ten raj.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#235819

 

Natomiast w PRL bis musi dojść do rzezi ulicznych, inaczej okupant nie wypuści tak łakomego kąska, jakim jest terytorium Rzeczpospolitej. Smutne, ale ponownie czeka nas walka, i to krwawa, z Niemcem i Ruskiem. Bez Boga przegramy. Sursum corda, Rodacy, Bóg jest z nami, nie z palikotami!

Navigare necesse est

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Navigare necesse est

#235429

Pozwolę sobie zauważyć, że pomimo nagminnych nieprawidłowości, manipulacji i lamania prawa wyborczego jakoś na ulicach nie było nawet jednego demonstranta. Więc z tą rzezią to przesada. ACTA demonstracje jakoś rzezi nie było.

Ba więcej - pod sądem przy ogłaszaniu wyroku w sprawie sprawców stanu wojennego nie było tez nikogo. A na sali jeden Slomka protestował.

Nie obawiam się więc żadnych "rzezi" poki co. Co do OK to w Kanadadzie?

Mamy tyle praw, gwarancji i wolności - ile sobie wywalczymy, i tyle zamordyzmu i bezprawia na ile pozwolimy®

Akurat "robocalls" to jest jedyna kwestia nieuregulowana w Kodeksie wyborczym w Kanadzie - i patrz Siekiero żadnych innych przekrętów nie ma, ponieważ są niemożliwe - wszyscy patrzą na łapy - no to są przekręty z ĺrobocalls" Jakkolwiek ta afera się nie skończy - jedno jest pewne, iż bedzie amendment do Kodeksu wyborczego i tę sprawę tak uregulują, że nie będzie taki przekręt możliwy.

A więc tak na końcu zalezy to od obywateli, od ich determinacji i od faktu, że zdają sobie sprawę, że na bezprawie i przekręty nie można pozwolic, bo jak sie pozwoli raz to pojdzie jak lawina i bedzie jak w Polsce.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

faxe

#235554