Przepraszam za polski rasizm

Obrazek użytkownika Budyń78
Blog
W sytuacji gdy rząd mojego kraju zajęty jest przepraszaniem prezydenta USA za to, że jeden z polskich parlamentarzystów ośmielił się skrytykować go w dość emocjonalny sposób, opozycja w postaci PiS prześciga się w tych przeprosinach (czyżby słowa Jarosława Kaczyńskiego o białym i czarnym były prorocze, a tyczyły się Barracka Obamy?) media zaś koncentrują się na codziennych próbach dyskredytacji prezydenta nikt nie przeprosi tej osoby, która jako jedyna faktycznie zasługuje na to, by otrzymać przeprosiny.
Ambasadora Turcji. Turcja bowiem, nasz sojusznik w NATO, zaś zaglądając głębiej w historię jedyny kraj, który zachował się przyzwoicie podczas rozbiorów, stała się dla polskich polityków i dziennikarzy symbolem zabawnej egzotyki. 11 listopada zamiast być dniem świętowanym wspólnie staje się pretekstem do ośmieszania prezydenta i urządzanego przez niego okolicznościowego balu. Ponad poczucie wspólnoty narodowej wyniesiono szczeniackie wytykanie, kto na imprezie się nie zjawi, z powtarzanym do znudzenia refrenem "Nikt Cię nie lubi, nikt nie przyjdzie na Twoją imprezę, za to wszyscy lubią drugiego Lecha i on zrobi suuuper party." MTv pokazuje czasem program pt. "My sweet sixteen", każdy, kto kiedykolwiek miał okazję go obejrzeć, moze dostrzec zbieżność sytuacji. Symbolem zaś "obciachowości" imprezy u złego Kaczora jest fakt, że pojawi się na niej minister z Turcji, czy też, przywoływany rzadziej, podsekretarz stanu z Cypru. Tropiciele rasizmu przegapili nie tylko kawały opowiadane przez Sikorskiego (jednocześnie przyznając, że w rasiźmie na użytek własny nie ma nic złego), lecz również włączyli się w rasistowskie poniżanie polityków z egzotycznych krajów, będących dla nich czymś gorszym, niż politycy z Europy.
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dobrze podsumowane.

Tylko pytanie:

Co powinien PiS zrobić zamiast przepraszania? Moim zdaniem już prędzej powinni powiedzieć, że są to prywatne poglądy tego posła, i że poczekają na wyjaśnienie itp.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#7358

wytłumaczyć (a przynajmniej spróbować...), o co chodziło w przemówieniu, wyjaśnić wątpliwości, wykazać, ze rasizmu tam nie ma i udostępnić pełny tekst.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#7361

należy odnieść się do CAŁEJ wypowiedzi posła. Jest dostępna na stronie Sejmu.
Ja nie widzę w niej nic złego. Tym bardziej, że wczoraj gadałem z kolesiem mieszkającym w USA od 25 lat. Tam wypowiedź przeszła CAŁKIEM BEZ ECHA. To nasze, niektóre media (zwane opiniotwórczymi) zrobiły z tej wypowiedzi c najmniej rewolucję październikową...
Okowita

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Okowita

#7405

Cała ta heca funkcjonuje świetnie w Polsce, a w USA przeszła bez echa.
Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#7409

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#7410

Bardzo dobrze to wypunktowałeś. Nagonka na prezydenta i wszystko co polskie trwa. Te "polskie elyty", to elyty półinteligentów, którzy nienawidzą wszystkiego co symbolizuje niepodległość i niezależność.
Pozdro.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#7389

Pod takim tekstem podpisuje sie wszystkimi konczynami, no i dodatkowo, bo tak sie zlozylo, rogami, kopytami no i rogiem na czole. Jak bedzie trzeba to zaczne nosic brzytwe w kieszeni, jak w Lodzi na Balutach za czasow mlodosci.
Serdecznie pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#7400

Oby słowa posła Górskiego nie okazały się prorocze!
Kassandrze nie wierzono ale nie kpiono i nie śmiano jej prześladować! Król Priam cierpiał ale ją mimo wszystko szanował.
POlska to kraj dziwaczny, gdzie nawet szef opozycyjnej partii, Jarosław Kaczyńskie zamiast ponownie przeczytać mity greckie i Homera, dostaje salonowego kociokwiku i jest gorszy od zazdrosnego, wzgardzonego Apollona!
Przeprasza za być może prorocze słowa jednego ze swych kolegów zamiast nadać mu status Kasandry!
pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#7406