Związki producentów to nie związki zawodowe!

Obrazek użytkownika Bacz
Gospodarka

Związki przedsiębiorców, producentów czy pracodawców takie jak np. Lewiatan przez bardzo dużą część społeczeństwa są oceniane negatywnie. Taki Lewiatan na dodatek sam się podkłada proponując np. ograniczenie wypłat emerytur dla wdów, co od razu zostało opisane jako "Pracodawcy chcą oszczędzać na wdowach" http://www.bankier.pl/wiadomosc/Pracodawcy-chca-oszczedzac-na-wdowach-20... , podczas gdy przecież emeryturę wdowie płaci ZUS a nie pracodawca.

W odróżnieniu od związków pracodawców związki zawodowe są raczej pozytywnie postrzegane przez większość społeczeństwa - niestety bardziej się czujemy pracownikami niż konsumentami, kto zna ekonomię ten wie, że to jest niekorzystne społecznie - przez to gospodarka się gorzej rozwija.

Z powodu takich a nie innych sympatii społecznych niektóre związki producentów, a konkretnie przedsiębiorcy rolni występują pod nazwą związków zawodowych. W ramach tych "związków zawodowych" organizują kartele czyli zmowy mające na celu wymuszenie lepszych cen na swoje produkty, a swoje akcje de facto terrorystyczne lub lokauty nazywają "strajkami". Rzeczywiście "strajk zorganizowany przez związek zawodowy" lepiej brzmi i spotka się z dużym poparciem w przeciwieństwie do "akcji terrorystycznej kartelu producentów rolnych mającej na celu narzucenie społeczeństwu wyższych cen żywności".

- Nie dajmy się nabierać!

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/344730,rolnicza_solidarnosc_oglosila_pogotowie_strajkowe.html

Bacz

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

nie dajmy się nabierać na teksty szemranych mędrków co się an wszsytkim znają.

 

Panu chyba dieta dr. Kwaśniewskiego rzuciła się na mózg. Niestety.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#28240