Projekt niepodległej Polski

Obrazek użytkownika Bacz
Kraj

Aktualnie Polska pozostaje pod rządami zdrajców, którzy poddali Polskę, w kluczowych dziedzinach, rządom obcym. Zdrajcy wmawiają wszystkim, że wszystko jest w porządku, że Polska utrzymała suwerenność, podczas gdy 80% nowych ustaw tworzonych jest w Brukseli przez organy nie przewidziane w Konstytucji RP, organy złożone z ludzi, którzy w przygniatającej większości nie byli wybierani przez Polaków i dla których dbanie o dobro Polski i Polaków z oczywistych względów nie jest najwyższym nakazem, a często - wprost przeciwnie. Prawa z Brukseli nie można zaskarżyć do naszego Trybunału Konstytucyjnego. Wyroki ETS stoją ponad wyrokami naszych sądów, a wykładnia ETS jest taka, że prawo unijne jest ponad naszą Konstytucją, co zdrajcy oczywiście dokładnie przemilczają.

W tej sytuacji powinni się zebrać w komitecie najbardziej szlachetni, uczciwi i posiadający największy autorytet w narodzie Polacy - patrioci, którzy nie godzą się na poddawanie Polski obcym rządom i powinni utworzyć rząd Niepodległej Polski.

Komitet powinien wybrać Prezydenta Niepodległej Polski stojącego na czele rządu, którego pierwszym zadaniem będzie jak najszybsze pozamykanie zdrajców, którzy sponiewierali Konstytucję, połamali przysięgi i poddali Polskę obcym. Komitet powinien zorganizować Radę Państwa jako tymczasową władzę prawodawczą (do czasu wyborów do Sejmu i Senatu) i nowy Sąd Najwyższy.

Janusz Baczyński
O tym, że traktat akcesyjny jest nieważny od samego początku pisałem tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/404/dlaczego-traktat-akcesyjny-jest-niewazny

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nie tędy droga, niestety. Mierzmy siły na zamiary i patrzmy realnie na świat.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#33853

Niech pan odpowie na pytanie nt. wyższości lub nie prawa międzynarodowego nad prawem krajowym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#33855

Ogólnie prawo międzynarodowe jest pod Konstytucją RP ale ETS metodą "interpretacji" uznaje prawo wspólnotowe za wyższe od prawa krajowego.
W tym temacie polecam:
http://www.prawica.net/node/11062
http://prawica.net/node/10888
http://prawica.net/node/10956
TL już jawnym tekstem ustala wyższość prawa unijnego nad prawem krajowym.

Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#33857

jak Wszystkie Poprzednie Niepodległe, czyli góra dwadzieścia lat. Potem przyszedłby Iwan albo Wladimir, lub z drugiej strony Adolf czy Angela i znowu byłoby po ptokach.
"Wybieramy", zdaje się, mniejsze zło. Tak jak kiedyś Kaszubi, Ślązacy, czy Małopolanie wybrali Polskę, tak chyba my "wybraliśmy" Mumię Europejską.
Globalizacja ekonomiczna będzie na wszystkich wymuszać globalizację polityczną. Co właśnie ma miejsce.
Czy to nam się podoba, czy też nie. C'est la vie, mon chere.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#33865

Globalizacja wcale nie wymusza powstawania superpaństwa, a nawet wprost przeciwnie. Otwartość społeczeństw na współpracę gospodarczą i kulturalną łagodzi obyczaje i nikt nie nastaje na niepodległość nawet całkiem małych państw, czego może być przykładem Księstwo Lichtenstein lub Szwajcaria, Norwegia.

Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#33882

[quote=Bacz]Globalizacja wcale nie wymusza powstawania superpaństwa, a nawet wprost przeciwnie.

Bacz[/quote]

Może i nie wymusza, ale czyni je wygodniejszym narzędziem do zarządzania narodami.
Geneza powstania Unii jest bardzo prozaiczna; superpaństwo (czyli USA) wysysało dochód narodowy z mniejszych państewek typu Bundesrepublik Deutschlan, United Kingdom czy Republique Francaise, poprzez szereg prostych narzędzi typu stopy procentowe versus kursy walut.
Dostrzegł to już Adenauer, a jeszcze szybciej niemieccy bankierzy.
Tylko Inne Superpaństwo mogłoby się oprzeć dyktatowi Wuja Sama.
Tak powstała idea wspólnej waluty.
A to również wymagało wspólnego superpaństwa o charakterze federacyjnym. I tak się rodziła Mumia Europejska.
To co mówisz o otwartości społeczeństw brzmi dla mnie jak najsubtelniesza poezja niemniej...
Życie jest brutalne, a niepodległość o której wspomniałeś jest nadzwyczaj umowna (vide naciski USA na Szwajcarów w sprawie tajemnicy bankowej, czy naciski Unii na Lichtenstein w sprawie spółek offshore, o kwotach połowowych dla Norwegów na ich własnych akwenach nie wspominając).
Niepodległość zawsze ulegała dyktatowi kapitału i jego piewców i nie widzę specjalnego powodu, dlaczego tym razem miałoby być inaczej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#33889

mocniej niż Szwajcaria, jak UE USA się wcale nie opiera a nawet ściśle z USA współpracuje nie tylko nad złamaniem tajemnic bankowych niepodległych państw, ale i likwidacją rajów podatkowych.

USA nie drenuje Europy poprzez jakieś tam stopy tylko przez to że w Europie jest więcej socjalizmu i marazm gospodarczy, więc kapitał ucieka tam gdzie jest wolność, rozwój i zyski.

Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#33894

[quote=Bacz]

USA nie drenuje Europy poprzez jakieś tam stopy

Bacz[/quote]

Stany robiły to przez czterdzieści lat z dobrym skutkiem. Ostatnio na większą skalę w 1991 gdy z angielskiego systemu monetarnego paru szalbierzy wyssało jedną czwartą dochodu narodowego w ciągu dwóch tygodni. Wcześniej przez lata osiemdziesiąte po jednym dochodzie narodowym straciły Francja i Niemcy.

Drenaż w dzisiejszych czasach odbywa się poprzez system naczyń połączonych zwany systemem bankowo-finansowym.
Pojedynczego kraju Europy, nawet tak bogatego jak Anglia, Niemcy czy Francuzi nie stać na opracowanie i wdrożenie skutecznego systemu, który oparłby się finansowej hegemonii USA. Do tego trzeba superpaństwa.

Europa Stanom się nie opiera właśnie dlatego, że nie ma superpaństwa. Jest Kaczor lizidupa, jest Gordon robiący loda kolejnym prezydentom, jest Wacek z Pragi, co w ogóle nie chce. Małego łatwiej kupić, czy oszkapić i dlatego można było sprzedać subprime loans do PariBas, czy Barclays Bank.
W superpaństwie z superregulacjami byłoby trudniej. Nie musielibyśmy dzisiaj płacić za luksusowy dom, w którym mieszka bezrobotny amerykański murzyn, którego nigdy na ten dom nie byłoby stać, gdyby nie Europejskie państewka finansujące jego hipotekowe zachcianki.
Nie jestem orędownikiem Unii, ale staram się dostrzec też jakieś plusy w tej całej popapranej imprezie, czego i Tobie nieustająco życzę :).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#33895

Spekulanci nie mogą ograć nawet najmniejszego kraju jeśli bank centralny tego kraju nie zrobi błędu w sztuce handlowania walutami. Jeśli ten bank kupuje od spekulantów waluty kiedy są tanie, a sprzedaje im kiedy są drogie to zawsze musi zarobić. Bank Angli stracił bo robił akurat na odwrót.
Pisałem na ten temat: http://niepoprawni.pl/blog/404/spekulacje-walutowe

Bacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam. Bacz

#33902

Euro - podlega spekulacji?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#33903

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#33896

z UE im szybciej się wypiszemy, tym lepiej. Trzeba skończyć z tym międzynarodowym socjalizmem.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#33931

mnie tam nie martwi ze ETS moze nie byc po naszej stronie. Martwi mnie jednak, ze czesto Polska dziala PRZECIWKO swoim obywatelom: akcyza na samochody z UE, podwójne opodatkowanie czy nieumiejętne korzystanie z funduszy europejskich.

To ze UE, Niemcy etc. nie beda raczej patrzec na nasze racje, bylo wiadome od poczatku. Ale skoro nas nie stac, na wybor rzadu, ktory dbal by o nasze interesy, to przykro.

Czemuś biedny? Boś głupi. Czemuś głupi? Boś biedny!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#34011