,,noblesse oblige ‘’stu najbogatszym Polakom dedykuję ...

Obrazek użytkownika Karykaturzysta Warszawski
Idee

"noblesse oblige"
Co jest prawdziwym zagrożeniem dla Polski .
stu najbogatszym Polakom dedykuję ...
(uwaga - nie do tych , mających megaperfekcyjne receptory poprawności)
Utrata tożsamości dla każdego człowieka wiąże się z dezintegracją jego osobowości , traci on więzi z bliskimi osobami, upadają nisko jego cele , gasną marzenia , wątleje wola i choć z jego punktu widzenia , jego świat może jeszcze mieć jakiś walor egzystencjalny , to obiektywnie rzecz ujmując , jego świadomość zawęża się tak dalece , iż staje się tragifarsą ludzkiej doli - w najlepszym razie , a najczęściej faktyczną utratą sensu własnej egzystencji . Często popadają takie osoby w różne nałogi , które stają się siłą rzeczy realną treścią ich życia , to DRAMAT .
A co może być wzorem człowieczej doli , co kieruje nasze losy na szerokie wody człowieczeństwa , a może i dalej , co przydaje sensu narodzinom istot wyposażonych w tak potężny mózg , o niebotycznych własnościach , niestety często tłamszonych przez lepkie , uparte i tchórzliwe atawizmy ?
Może to być empatia i wielkie idee dobra …
Empatia prowadzi do poczucia wielkości najmniejszego nawet człowieka , zwłaszcza dziecka , ono ma jeszcze więcej naturalnych praw niźli dorosły .
Wielkie idee dobra , ukierunkują ludzkość ku istnieniu w harmonii , a nie ku samozagładzie . Idee te nie będą dobrem , bez respektowania prawdy , która wyzwala . Nie można niczego dobrego zbudować w oparciu o myślenie życzeniowe – zwłaszcza archaiczną zooparanoję (np. posiadanie nadmiaru dóbr , a zwłaszcza lasów i jezior - jako atawistyczna kompensacja pustki egzystencjalnej wiary w niewiarę ) , a ponieważ rozumienie prawdy , to często trudny proces , winniśmy tu zachować roztropność z jednej, a odwagę z drugiej strony.
Co to ma wspólnego z Polską , otóż procesy te dotyczą również narodów.
Polski nie będzie bez wielkości , bo małość naszych wrogów ją zdegraduje , rozmyje i wchłonie na wieki ,a wielkości bez naszego (kochających POLSKOŚĆ ) wspierania talentów dzieci powołanych do polskości w jej uniwersalnym sensie , także nie stworzymy . Wielkość polskości tworzona była i być może przez gigantów naszej kultury ,w oparciu o jej piękne archetypy oraz bogactwo polskiej myśli , twórczości i języka , właśnie o randze uniwersalnej!
Kochane polskie dzieci pielęgnujcie swe talenty domagajcie się wsparcia, dla was samych i dla dobra innych , a rodzice bądźcie roztropni – szukajcie pedagogów oddanych i kompetentnych , talent nie rozpoznany W PORĘ (raz bardzo wcześnie innym razem później) to strata nie do odrobienia . Unikajcie i wskazujcie niebezpieczne unifikatory niszczące wasze poczucie tożsamości , a są one przebiegłe i podstępem zabierają wam tożsamość okradając waszą pamięć ,hałasem i dźwiękowym bełkotem - nawet telefonów komórkowych , te dźwięki są wszędzie ! Przeciwnicy patriotyzmu epatują tzw. nowoczesnością ,podsuwają złe wartości ,w szkołach , niszczą waszą polskość i polską muzykalność ,na ulicy w sklepach ,gdzie ciągle jest muzyka odmóżdżająco niepolska , w telewizji , radio , a nawet w kościołach kolęd nie śpiewacie , postaraj się Polaku , weź kartkę z tekstem i choć cicho , ale śpiewaj póki jeszcze pamiętasz. Naród , który nie śpiewa jest skazany na zanik , śpiewaj dzieciom mamo , babciu , dziadziu! Jeśli tylko potrafisz śpiewać maluszkom polskie pieśni rób to !A wielkie idee przyjdą , bo pieśń jest modlitwą wspólnie śpiewana ma moc i …idee przyjdą zarazić do siebie .
A że jest to możliwe , iż wielka idea dobra , tym bardziej wielka , bo wcielona w życie biednych dzieci wenezuelskich na przekór złośliwym przeciwnościom , pokazuje moc i wytrwała postawa José Antonio Abreu – w moim przekonaniu giganta! Gigant i pionier nowożytnej dydaktyki wytycza szlaki dla najszlachetniejszej materii ludzkiego talentu , dowód - Gustawo Dudamel gigant i twórca nowożytnej ery w dziedzinie prowadzenia wielkiej orkiestry , poprzez wspólną szczęśliwą i uwznioślona radość płynącą z maksymalnego profesjonalizmu i zaangażowania najlepszych emocji dowódcy i dowodzonych!

José Antonio Abreu portrait
by Maciej Szproch :
漫畫肖像 http://artpropo.com/Karykatury,caricatures/Abreu.htm
Gustavo Dudamel caricature portrait
by Maciej Szproch :
漫画肖像 古斯塔沃•杜达梅尔: http://artpropo.com/Karykatury,caricatures/Gustavo%20Dudamel.htm

肖像制成 通过 马切伊 在波兰

我引用如下:
阿布莱乌大师(右)、杜达梅尔指挥大师(左)与作者
与我国大多数扶贫项目中的慈善助捐相比,委内瑞拉“音乐救助计划”的成功更像是一场伟大的运动,“计划”希望通过一种普遍的方式让孩子们在学习的过程中,真正懂得人生的价值和意义,所以音乐成为救助计划中最重要的介质。音乐虽然是“救助计划”的核心主旨,但在这里学习音乐却并不是唯一的目的,仅为手段。在“音乐救助计划”实施至今的35年里,委内瑞拉有近30万儿童受益于此,音乐不仅让这些孩子在懵懂的青春叛逆期远离了毒品、犯罪,音乐还使他们摆脱了贫困的生活,获得生命的快乐和做人的尊严,更由此改变了他们整个未来的人生轨迹。

Ocena wpisu: 
Brak głosów