Fronda: Kiedy wykopiemy Adama i Ewę? I czy jesteśmy talibami?

Obrazek użytkownika Redakcja
Ogłoszenie

Czerwiec przynosi nowy numer "Frondy" i trzecią część popularnego cyklu "Katolik..." Informacje wydawnictwa poniżej.

Na początek czerwca Fronda poleca:

Frondę 67 “O pochodzeniu człowieka”. A w niej m.in. szukamy wykopalisk Adama i Ewy i sprawdzamy ile czasu potrzebowałyby zwoje mózgowe małpy, by stać się człowieczymi. Publikujemy też pierwsze tak obszerne kalendarium dające obraz wpływu ideologii homoseksualnej na naukę i religię od czasów opublikowania raportu Kinseya aż po dzień dzisiejszy.

Katolik talibem? - książkę, w której m.in. Krzysztof Ziemiec, Przemysław Babiarz, Marek Jurek, Bronisław Wildstein, śp. Izabela Jaruga-Nowacka oraz wielu ekspertów z dziedzin etyki, prawa i medycyny dyskutuje o ważnych sprawach na styku państwa i Kościoła - o aborcji, in vitro, związkach partnerskich, eutanazji czy podatkach na Kościół.

Związki partnerskie, eutanazja, aborcja, in vitro – czy katolik może mieć na ich temat własne zdanie? A jeśli zdanie to zbiega się ze stanowiskiem Kościoła? Czy to znaczy, że nie potrafi myśleć samodzielnie?

W książce tej, będącej kontynuacją świetnie przyjętych dwóch pierwszych tomów (Katolik frajerem?, Katolik ofiarą?), znajdziesz zapis gorących dyskusji o sprawach, które poruszają opinię publiczną i wywołują największe emocje. O prawach homoseksualistów, kobiet, księży, nienarodzonych dzieci i osób cierpiących rozmawiają m.in. Przemysław Babiarz, Krzysztof Ziemiec, Teresa Tomeo, Marek Jurek, Tomasz Terlikowski, Bronisław Wildstein, Wojciech Sadurski, Izabela Jaruga-Nowacka, czy Szymon Grzelak.

Jak trafić do ludzi, którzy nie widzą różnicy między talibem a katolikiem? Jak odmienić serce tych, którzy uważają Jezusa za „przestarzały obciach”? Ta książka w dużym stopniu pomoże znaleźć odpowiedź na to pytanie. A jest ono fundamentalne dla przyszłości chrześcijaństwa – Łukasz Adamski, publicysta tygodnika „Sieci”, redaktor naczelny portalu wNas.pl.

Bardzo dobra, rzeczowa dyskusja dotycząca tematów seksu, aborcji, in vitro, eutanazji – przedstawiona z różnej perspektywy światopoglądowej. Tę książkę powinien przeczytać każdy katolik i nie katolik - Michał Chorosiński – aktor.
Autorem publikacji jest Zbigniew Kaliszuk.

Ocena wpisu: 
Brak głosów