Gender od urodzenia .....

Obrazek użytkownika kryska
Kraj

czyli zdrobniale i bezpłciowo.

Gender (czyt. dżender, pol. rodzaj, płeć społeczno-kulturowa) – termin obecnie wykorzystywany w języku polskim do określenia płci kulturowej lub płci społecznej, w odróżnieniu od płci biologicznej, którą określa się jako sex. Podobne rozróżnienie przyjmuje się w badaniach naukowych prowadzonych w tym kierunku w innych językach. W tym znaczeniu gender oznacza tworzony w sposób performatywny zespół cech i zachowań, ról płciowych i stereotypów przypisywanych kobietom i mężczyznom przez społeczeństwo i kulturę. Inaczej, gender nazywa się społeczno-kulturową tożsamością płciową.

WHO definiuje gender jako „stworzone przez społeczeństwo role, zachowania, aktywności i atrybuty jakie dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla mężczyzn i kobiet”.

Studia i badania nad płcią kulturową na wielu uczelniach uprawia się na kierunku gender studies. Ten kierunek narodził się w latach 80. XX wieku w USA, a obecnie można go studiować na wielu wyższych uczelniach, także w Polsce, pod tą samą nazwą.

W fajnej Polsce też bedzie gender, super gender.
I pewnie w zachwyt wpadnie profesorka Środzina

zrozpaczona nowym Papeżem, bo przecież nie tak miało być.

- Nie ma mowy o żadnej rewolucji. Kolegium kardynalskie jest właśnie tak dobrane (...) Pracował nad tym Joseph Ratzinger - powiedziała na antenie Radia Zet prof. Środa,.
Natychmiast zawtórował jej ks. Kazimierz Sowa.

- Podzielam opinię pani profesor. Wielkiej rewolucji nie będzie - powiedział drugi gość Moniki Olejnik.

Dobry ojciec z tego ojca dyrektora salonowców IIIRP postkomunistycznej, zawsze pocieszy strapionych lewaków, a trzymającym władze stopy wycałuje i nawazelimnuje to co trzeba.

Szef Religia TV udzielił wywiadu „POgłosowi”, czyli ogólnopolskiej gazecie PO. A w niej przeszedł samego siebie, stając się już nawet nie rzecznikiem partii rządzącej i Donalda Tuska, a jej apologetą. „Jestem od wielu lat pod wrażeniem stylu polityki w wykonaniu premiera Tuska. To właśnie on pokazał, że nie będzie tolerował wśród członków PO i współpracowników zachowań wątpliwych moralnie, nawet jeśli nie mają znamion prawnych nadużyć. Poradził sobie z największą bolączką polskiej polityki – z kolesiostwem, z «mordo ty moja», z partykularnymi interesami politycznej grupy. Proszę pamiętać, że Platforma ma teraz w rękach niemal całą władzę. Politycy PO są więc szczególnie narażeni na pokuszenie, muszą sobie częściej zadawać pytania etyczne, nie mogą uśpić swojego sumienia” – zapewnia ks. Sowa.

Ojciec dyrektor salonowców to fajny postępwoiec jest i pewnie genderowcem jest, jak na blogujacego na fajnopolskim, parówkowym portalu przystało.

Rodzice będą mogli nadawać dzieciom imiona zdrobniałe i bezpłciowe. Rząd szykuje nowe przepisy

Obecne prawo o aktach stanu cywilnego zakazuje nadawania dziecku imienia, które nie pozwala na łatwe odróżnienie płci – np. Fifi, Angel czy Szasza, które pojawiają się w Polsce coraz częściej. Niedopuszczalne są też zdrobnienia. W efekcie Kuba nie może zastąpić Jakuba, a Zosia – Zofii.

Rząd przygotowuje jednak właśnie daleko idące zmiany, które zliberalizują zasady nadawania imion. Dopuszczalne będą więc imiona zwyczajowo nieprzypisane do żadnej płci, a także zdrobnienia.

– Decyzja o wyborze imienia jest podejmowana często pod wpływem emocji, chęci chwilowego zabłyśnięcia, dodania dziecku wątpliwej oryginalności. Jednak w przyszłości może być dla dziecka krzywdząca – przestrzega Tomasz Brzózka, kierownik USC w Zielonej Górze i prezes Stowarzyszenia Urzędników Stanu Cywilnego RP.

Jeszcze surowiej ocenia tę propozycję adwokat Krzysztof Uczkiewicz: – Ministerstwo ulega presji środowisk genderowych, które podważają tradycyjne rozumienie płci. Taką zmianę Uczkiewicz ocenia wręcz jako obrzydliwą, gdyż w imię wyimaginowanych idei naruszane jest tradycyjne rozumienie imienia, które zawiera pewne przesłanie, treść, głównie ze względu na patrona (świętego)

http://prawo.rp.pl/artykul/989446.html#.UUCcVx2K5T4.facebook

- Być może tego rodzaju zabieg jest motywowany czy związany z ogólną poprawnością polityczną. Nie wydaje mi się to trafne. Przypuszczam zresztą, że byłoby to w tej chwili wyraźnie nacechowane. Dzieci zaś byłyby w ten sposób trochę naznaczone. Wydaje się, że sensownym byłoby ułatwienie zmian imion, jeżeli ktoś będzie już pewny co do tego, jakie imię chciałby nosić. Chociaż już w tej chwili jest to możliwe. Wszelkie takie zabiegi, które naruszają pewną tradycję wydają mi się problematyczne i niepotrzebne. - mówi w rozmowie z Fronda.pl prof. Jerzy Bralczyk.

http://www.fronda.pl/a/prof-bralczyk-dla-frondapl-o-bezplciowych-imionac...

Ks. Oko dla Fronda.pl: Rząd tak wprowadza ideologię gender w Polsce podobnie jak Bierut wprowadzał komunizm.

- Program ideologii gender jest napisany przez ludzi, którzy są maniakami seksu. To są rozpustnicy, ludzie z poważnymi zaburzeniami seksualnymi, którzy swoje zboczenia chcą narzucić naszej młodzieży. To jest największy problem. Jeśli młodzież zostanie zdemoralizowana, to wszystko upadnie - mówi w rozmowie z Fronda.pl ks. dr hab Dariusz Oko.

Ks. dr hab Dariusz Oko: Umożliwienie nadawania dzieciom imion bezpłciowych to tylko wierzchołek góry lodowej w kontekście tego, co robi polski rząd. Widać, że politycy z obozu władzy całym frontem chcą wprowadzić ideologię gender w Polsce. Środowisko genderlobby naciska na polski rząd, by w szkołach obowiązywały podręczniki wprost dyktowane przed genderyzm. Podręczniki, które wprowadzą młodzież w skrajną rozwiązłość. To jest najgorsze. Trzeba o tym alarmować. Kwestia imion to w porównaniu z tym sprawa mniejszej wagi.

Jakie inne niebezpieczne kroki mogą zostać podjęte?

Trzeba otwarcie mówić o tym, że nasz rząd wprowadza ideologię gender w Polsce podobnie jak Bierut wprowadzał komunizm. Musimy bić na alarm, bo dzieją się straszne rzeczy. Kiedy zaczęto przeglądać podręczniki do wychowania seksualnego w Polsce, zażądano usunięcia wszystkich wzmianek o tym, że homoseksualizm nie jest uprawnioną orientacją. Środowiska genderlobby naciskają, by przerobić polskie podręczniki na wzór na przykład niemieckich.

http://www.fronda.pl/a/ks-oko-dla-frondapl-rzad-tak-wprowadza-ideologie-...

Rząd musi się spieszyć, bo przed nim i zwolennikami postępu kolejne wyzwanie.

Psycholodzy w parlamencie Kanady: pedofilia to po prostu orientacja seksualna.
Podczas sesji kanadyjskiego parlamentu miejscowi psycholodzy oświadczyli, że pedofilia „jest taką samą orientacją seksualną, jak homoseksualizm i heteroseksualizm”. Podczas obrad rozpatrywano ustawę o przestępstwach seksualnych wobec dzieci. Przeciwko twierdzeniu jakoby pedoflia była „orientacją seksualną” wystąpił zaledwie członek kanadyjskiego parlamentu.

W roli ekspertów podczas sesji kanadyjskiego parlamentu wystąpili psycholodzy Vernon Quinsey i Hubert Van Gijseghem.

Prawdziwi pedofile preferują stosunki seksualne tylko z dziećmi. To jest to samo, co orientacja seksualna. Orientacji seksualnej takiego człowieka nie da się zmienić, choć może on się powstrzymywać – powiedział Van Gijseghem.

http://www.chrzescijanin24.pl/archiwum/1948-psycholodzy-w-parlamencie-ka...

Tusku, musisz!
Oswieceni, fajni Polacy czekają!
WOPN! z ciemnogrodem.

A oto postępowy Zachód.

http://blog.wirtualnemedia.pl/jerzy-szygiel/post/zoofilofobia-i-pedofilo...

http://www.wykop.pl/ramka/1058823/niemcy-schodza-na-psy/
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/agencje_dla_zoofili_sa_bezkarne_55989...

Biedaki.
Kiedy w fajnej Polsce będzie tak pięknie i nowocześnie?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#343424

Różne popłuczyny po marcu 1968, kiedy wchodziły w wiek prokreacyjny, czyli w latach 70., też zabawiały się dziwacznymi imionami.

Dzisiaj wiele osób o dość nietypowych imionach robi kariery. Wiek pasuje, backgrund też.
Miłada, Miłka, Jarka, Dagna... wszelakie imiona rosyjskiego pochodzenia - to był taki sznyt pokolenia rewolucjonistów.

Często się teraz widzi, że tą ich dziatwę też ściąga na lewo - obecny mainstream lub lewicowe półświatki pełne są osób o unikalnych imionach.

Strach bierze na myśl o tym czym skończy się genderowa nomenklatura ;)

[quote]„Jestem od wielu lat pod wrażeniem stylu polityki w wykonaniu premiera Tuska. To właśnie on pokazał, że nie będzie tolerował wśród członków PO i współpracowników zachowań wątpliwych moralnie, nawet jeśli nie mają znamion prawnych nadużyć. Poradził sobie z największą bolączką polskiej polityki – z kolesiostwem, z «mordo ty moja», z partykularnymi interesami politycznej grupy. Proszę pamiętać, że Platforma ma teraz w rękach niemal całą władzę. Politycy PO są więc szczególnie narażeni na pokuszenie, muszą sobie częściej zadawać pytania etyczne, nie mogą uśpić swojego sumienia” – zapewnia ks. Sowa.[/quote]

Czy ten facet jest nienormalny, ujarany czy wybudzono go wczoraj ze śpiączki ?
No żeby ktoś powiedział coś takiego, i to na trzeźwo... ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#343430

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#343435

"Mała rzecz a cieszy" - to go zdradziło.
Taki jest właśnie stan po solidnym ujaraniu - małe rzeczy zaczynają cieszyć.
Wszystkie bez wyjątku.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#343495

Ciekawostka - dwupłciowe imię angielskie i skandynawskie z czasów daleko przedgenderowych: KIM.
Poza tym znane z Korei, ale to całkiem inna historia:-)

A teraz, specjalnie dla Ciebie reklama firmy Björna Borga!

Wrażliwszym odradzam, łatwo o mdłości.

http://www.youtube.com/watch?v=GmPPFjKNyr8

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#343442

umiescłam film

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#343445

Był pod wpisem i nie zauważyłem?
Kurde, to dałem plamę...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#343449

gość z drogi

a teraz mam mdłości....

dycha 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#343457

... zboczenie, demoralizacja, czyli wyprowadzanie ofiar poza nawias życia społecznego, gorszenie maluczkich.

To przestępstwa - niesprawiedliwości wynikające z braku równowagi między prawami a obowiązkami, oraz braku oddawania każdemu człowiekowi tego, co mu się należy z racji bycia człowiekiem, od naturalnego poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Należy się więc każdemu prawo do życia w prawdzie i według tego, co naturalne i służące dobru tak jego, jak i społeczności w perspektywie odpowiedzialności za odległą przyszłość, a nie z racji praw ,,politycznych,, na ,,tu i teraz,, adresowanych do idiotów przez przestępców. Należy się więc każdemu prawo do rozróżniania dobra i zła i wyboru dobra, najpierw społeczności, wspólnocie ludzkiej, a dopiero przy jej dobru budowanie swojego dobra indywidualnego - nigdy wbrew wspólnocie.
Nigdy według typowo faszystowskich ,,praw kaduka,, , ,,praw,, nadawanych samym sobie przez tyranów, ,,praw,, nie służących sprawiedliwości, a więc i prawości, i moralności, w tym ludzkim wartościom wyższego rzędu, czyli morale wspólnotowemu, a więc generalnie ,,praw,, wygodnych dla przestępców.

To odczłowieczenie, zbrodnia, satanizm, to faszyzm i lewactwo.

Konieczne są wysokie kary za rezygnację przestępców z ludzkiej godności, która jest niezbywalna i kary dożywocia dla morderców i pedofili, i w ogóle dla zdeklarowanych satanistów, faszystów (i związanych z ich zbrodniami, i zbrodniczymi celami, korumpujących i korumpowanych) i lewaków, z pozbawieniem ich jakichkolwiek możliwości kontaktów ze społeczeństwem.

Nie uprawiajmy polityki, bydujmy więzienia dla lewaków !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#343450

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#343481

Poważnie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#343512

A może by tak pietrzakowska odczuwalna poprawa.
To też dobre imię dla dziewczynki.
Wtedy okazało się że w spisie dozwolonychimion jest odbyt i odchrząknąć, ale odczuwalnej poprawy zabrakło...
Pozdrawiam (10)
Pasiu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pasiu

#343546