Zmiana szefa GUS poprawia PKB?

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Blog

Dzisiaj GUS podał nam pozytywne dane o PKB: wzrósł w I kwartale o 4,4% rok do roku. Jest super! Polska jest w czołówce krajów rozwijających się, a zielona wyspa staje się jeszcze zieleńszą! Od pewnego czasu z GUS spływają tylko dobre wiadomości.

Poprawia się nam PKB, mamy wzrost konsumpcji i inwestycji, chociaż troszkę słabiej w eksporcie, ale to gumką wytrzeć! Spada bezrobocie, subtelnie waha się inflacja, a wzrasta sprzedaż detaliczna. Jak ładnie, prawda? Przedsiębiorcy nie odczuwają już żadnych barier w prowadzeniu działalności. Ogólny klimat koniunktury jest w marcu oceniany mniej pesymistycznie niż w lutym, chociaż minimalnie gorzej niż w marcu przed rokiem itd., itp.

Ogólny klimat tworzony przez GUS jest w ostatnich miesiącach, właśnie tak gdzieś od połowy lutego, oceniany zdecydowanie bardziej optymistycznie. Dane GUS już nie straszą ani nas, ani Komisji Europejskiej. Dane GUS cieszą! Cieszą nie tylko sam GUS, ale - jak powiedział na konferencji prasowej premier Tusk - również są satysfakcją dla rządu. Nie mówiąc już o osobistej satysfakcji Tuska!

Tak się jakoś dziwnie składa, że te dane są takie optymistyczne od czasu, gdy nastąpiła zmiana na stanowisku szefa GUS. Czy to nie cuda? Poleciał stary prezes GUS, podpadnięty u PO, a nowy nominat roztacza coraz to piękniejsze dane! Jak na zamówienie - przed wyborami! Czy to nie dziwne? Wystarczy stłuc termometr i już nie ma gorączki?

http://biznes.onet.pl/gus-podal-dane-o-pkb,18490,4401686,1,news-detal

http://stooq.com/n/?f=467786

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,9697752,PKB_trzyma_forme__W_I_kwarta...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ktory MA TOLE jest w Polsce premierem.Dziwne.Jestem pewien że po wyborach będziemy w kraju szcześliwości,jeśli on znowu wygra.Jestem pewien że po tych obietnicach wszystko się sprawdzi,z zapowiedzi. Przecież płemieł nigdy nie skłamał.Kocha Polskę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162081

pojawi się sondaż, z którego wyniknie, że 98% ufa premierowi.
To już kiedyś było.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162093

oceniasz ryżego ossalo?
Przecież jego notowania nie będą niższe niż 120%.
A propos sondaży,ostatnie sondaże wskazują na stuprocentowe poparcie dla PO.Pytanie sondażowe brzmiało:
kiedy podcierasz tyłek?PRZED czy PO.Ja zagłosowałem na PO!!!!Hehehehe.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kangur69

#162095

ja uważam że PO będzie miało 150% poparcia a Tusk 183%! Kto da więcej? ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#162137

kitciwucho; Trzeba by stworzyć w internecie taka listę z prawdziwym nazwiskiem i imieniem i głosowac na partię , to bysmy mieli dowód. Ja pierwsza podpiszę sie prawdziwym nazwiskiem i nawet podam pesel.Ja pierwsza podpiszę się pod pod każdą partią byle nie pod PO, która tak zniszczyła kraj ,że nie ma co zbierać.Syn mojej koleżanki właśnie wrócił z Islandii i powiedział , że już tam nie pojedzie. Pracował pod kołem podbiegunowym, gdzie zimę ciężko przetrzymać. Polacy pracują tam , gdzie swoi nie chcą pracować. Ten młody człowiek po studiach pracował tam fizycznie i jeszcze daleko od ludzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kitciwucho

#162139