Tusk inwigilator

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Blog

Jeszcze do niedawna straszono nas tym, że PIS wszystkich podsłuchuje. Rządy PIS to miała być epoka nieufności i podejrzliwości, terroru! Każdy z nas miał być podobno traktowany jak przestępca. Mieliśmy ponoć żyć w państwie policyjnym. No, to jak nazwać to, co się dzisiaj dzieje, co się wyprawia pod rządami "przyjaznej" Platformy?

Liczba zapytań różnych służb o billingi i podobne dane wyniosła w zeszłym roku aż 1 mln 400 tys. W 2009 roku było ich 1 mln 60 tys. Widać, że tendencja jest wzrostowa. Przodujemy wśród krajów Unii Europejskiej. Jeśli utrzymałby się tylko ten poziom wzrostu, to po kolejnej kadencji rządów Platformy będzie aż 2 mln 760 tys. zinwigilowanych obywateli. Prawie 3 miliony! To prawie tyle co cały Rzym!

Może lepiej zresztą to inaczej zobrazować. W 2010 roku Polska liczyła ok. 24 miliony osób w wieku produkcyjnym, czyli takich, co do których może być jakiś interes w ich podsłuchiwaniu. Po kolejnej kadencji rządu Tuska już co ósmy z nas będzie sprawdzony, pod kontrolą służb.Ósma część społeczeństwa będzie potraktowana jak potencjalni przestępcy. I Ty też możesz okazać się tym ósmym.

Jak wiele daje dzisiaj technika? Służby wiedzą, do kogo dzwoniłeś, gdzie byłeś w danym momencie, na jakie strony internetowe wchodzisz, co napisałeś na jakimś forum itd., itp. Legalnie. Mają wszelkie uprawnienia. To nie jest Orwell. To jest lepsze od Orwella.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,9568207,Hossa_na_billingi.html#ixzz1LxLHwcSp

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Zwróć uwagę ze PO straszy tym czym po cichu samo się posłuży lub zrobi: samoloty,bilingi,podatki.... długo by wymieniać.
Pozdrawiam.
P.s
A największe mam obawy jak słyszę zdanie:,,to nie będzie bolesne dla Polski i Polakow"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#157634

no cóż podobna technikę stosuje USA. Pod pozorem ataków po śmierci Bin Ladena (nikt go nie zabił-przedstawiono fałszywe zdjęcia Binladena) kontroluje się każde posuniecie obywatela amerykańskiego. Mowi się ze" tak trzeba".Społeczeństwa nie trzeba silą zmuszać do narzucenia kontroli. Przykłady? Kazdy z Was chce kupić lub ma iPhone 4 firmy Aple lub HTC. Telefony te maja aplikacje , która zezwala na śledzenie Was.Majac taki telefon , każdy może Was śledzić. Poczytajcie więcej o tych telefonach= zero prywatności . To olbrzymie narzędzie jest teraz wykorzystywane przez służby wywiadowcze.

Wikipedia jest wykorzystywana do niecnych celów , kto ma kasę może się tam znaleźć i przedstawić "swoja prawdę".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#157824

Robi sie wszystko aby każdy mógł zajrzeć innym do domu , do garnka , do portfela a póżniej donieść komu trzeba , najpierw ze złości , potem z zazdrości , aż w końcu dla "przyjemności".

Czemu bowiem ma na przykład służyć usługa telefonii komórkowej - otrzymałam taką ofertę od ERY - śledzenia , w którym miejscu znajdują się nasi bliscy , a może i nie tylko?
Kiedyś , jak stwierdzo w NRD , ci drugi obywatel był na usługach STASI. teraz telefony komórkowe ma prawie każdy , a niektórzy nawet po kilka . Jaki stąd wniosek. ?
Strach sie bać.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#157828