Dzisiaj ziemia białostocka odsłoniła "zasługi" generała

Obrazek użytkownika bozennak
Kraj

W dniu urodzin generała, gdy jego towarzysze przypominają o "zasługach" ziemia białostocka przypomniała skutki tych "zasług". Z radzieckimi towarzyszami broni generał Jaruzelski wprowadzał i utrwalał władzę sowiecką w Polsce.
W 1945 r. w letni czas wakacji nastąpiła bez problemu prosta zmiana okupacji. Niemcy wyszli, ruscy przyszli. Ci z nas, którzy nie zaakceptowali tej władzy, niezłomni żołnierze, zamordowani rękami nowych okupantów, dzisiaj dali świadectwo ...
W trzecim dniu pracy archeologów z IPN na terenie białostockiego więzienia przy ul.Kopernika, tam gdzie niegdyś był więzienny ogród i boksy dla psów archeolodzy znaleźli ludzkie szczątki, czaszki i kości.
http://www.youtube.com/watch?v=dIsIHwd8FKM#at=20
Pracami kieruje dr hab.Krzysztof Szwagrzyk naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu. Odnalezienie szczątków ludzkich pozwoli na ubieganie się IPN o zgodę na ekshumacją na całym terenie.
Na filmie można zobaczyć odnalezione przedmioty, pieniążki, guzik, prawdopodobnie złotą obrączkę i kolczyki a także fragment karteczki z maszynowym pismem, czytelne jest jedno słowo :"łzy". Znak, symbol, wskazówka z zaświatów?
Białystok i Białostocczyzna to teren, który spłynął krwią bohaterów, żołnierzy niezłomnych walczących z sowieckim okupantem długo po ustaniu działań II wojny światowej. Prawdopodobnie nigdy nie ustalimy ostatecznej ilości ofiar, nie dowiemy się gdzie ubeccy oprawcy zagrzebali ich. Jednak dzisiaj stało się coś, co nie pozwoli spokojnie spać potomstwu towarzyszy fetowanego generała, co zaburzy ich pewność siebie. Tak, w Polsce toczy się dzisiaj walka między 3-cim pokoleniem AK-owców i 3-cim pokoleniem ubeków.
" Z analizy dokumentacji dat wykonywanych wyroków śmierci i dat prawdopodobnych pochówków można wnioskować,ze:
...na terenie dziedzinca na tyłach więzienia i przyległego ogrodu pogrzebano ciała osób– Bubieńczyk Bolesław, Danowski Władysław, Gordon Hieronim, Hryszko Florian, Hryszko Zygmunt, Jastrzębski Jan, Kalinowski Stanisław (Śmiały), Kalinowski Stanisław (Wierzba), Krasowski Kazimierz, Lupa Stanisław, Łosiewicz Władysław, Łukasiewicz Stanisław, Martyńczuk Antoni, Michałowski Edward, Murawski Jan, Nowicki Jan, Stępień Władysław, Strzałkowski Adolf, Toczydłowski Edward, Tyszkiewicz Eugeniusz, Wawiernia Zygmunt, Zalewski Edward " źródło:http://ipn.gov.pl/obep-bialystok/publikacje-internetowe-obep/publikacje-...
Prosimy o jak najszersze rozpropagowanie tego tekstu, może odnajdą się i zgłoszą rodziny ofiar, jest konieczność identyfikacji, przywrócenia pamięci i nazwisk pomordowanych, kontakt z dr Marcinem Zwolskim (nr tel. 609474374). Chodzi o pobranie materiału genetycznego do badań DNA, co pozwoli na ewentualną identyfikację ofiar zbrodni.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Są - nareszcie! A ich otwarte groby sprawią, że spokojny sen opuści starców z sumieniem, do dzisiaj, zasypanym warstwami piachu i betonu.
Już nie będą czuli się bezpiecznie...

Cześć i chwała Bohaterom - hańba ich oprawcom!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#368433

Za zdrowy na świętowanie urodzin bez balangi, jednak za chory na proces.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#368437

najpierw przed sąd a potem do mamra, na resztę dni jego nedznego żywota. Przecież nie będziemy łamali mu kości, w przeciwieństwie do jego kamratów-opryszków z Informacji Wojskowej

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Joanna K.

#368492

którą śpiewali w białostockich lasach:

...Święty Pioter nam bramę otworzy
Spyta, kto z Partyzantów tu jest?
Wejdziesz w Ogród Wolności i Zorzy
Boś jest Polak i walczyłeś fest...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#368439

zgłosili się wolontariusze, w pewnym momencie zabrakowało łopat, chłopcy czekali na swoją kolej.
Matko trzech córek - oby tacy jak generał już nigdy nie zasnęli, a jeśli to tylko snem wiecznym.
Prof.Szwagrzyk nie odpuści, wydobędziemy wszystkich, którzy tam jeszcze czekają.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Joanna K.

#368491

Powinni czerwoni bandyci z-millerem-oleksym-i resztą tej komunistycznej bandy wystąpić z wnioskiem aby dzień urodzin tego mordercy narodu polskiego-jaruzela-ogłosić świętem narodowym..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#368457