ROCZNICA MORDU POLITYCZNEGO

Obrazek użytkownika dirtyman1960
Kraj

 

Półświatek, współpraca z SB, członkostwo w PO - to skrótowy życiorys MORDERCY POLITYCZNEGO ze zdjęcia

 

Trzy lata temu

Były członek Platformy Obywatelskiej zamordował członka Prawa i Sprawiedliwości, drugiemu poderżnął gardło,krzycząc głośno, że chce zabić Jarosława Kaczyńskiego

Fragmenty listu tego mordercy politycznego:

Na początku chciałbym przeprosić pokrzywdzonych za to co zrobiłem, ale winę ponosi PiS. Jarosław Kaczyński i Lech Kaczyński, który spóźnił się na samolot i nie chciał się spóźnić się na uroczystości, doprowadził do katastrofy smoleńskiej przez zmuszenie załogi samolotu do lądowania w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych i słabo wyposażonym lotnisku. Według mnie to Lech Kaczyński jest największym mordercą Polskim od czasu II wojny światowej.... Ale ciemny lud wszystko kupi (Jacek Kurski poseł PiS). Buduje mordercy pomnik na który nie zasługuje. Na pomnik zasługuje tylko Generał Jaruzelski który rządził Polską w trudnych czasach komunizmu, gd byliśmy pod okupacją Związku Radzieckiego.....Ja byłem zbulwersowany sytuacją polityczno-gospodarczą wPolsce. Chciałem swoim działaniem poruszyć opinię publiczną, obudzić społeczeństwo by naprawdę rozliczyło polityków, którzy nie realizują zadań do których zostali wybrani. ..... W więzieniu wcale nie żyje się gorzej niż w Polsce na wolności. Polska to jest dziki kraj, w którym nie funkcjonuje prawo, łamana jest konstytucja, brak równości w dostępie do pracy......

W związku z tą zbrodnią bardzo ciekawą hipotezę postawił błoger ŁŁ.

Tak ciekawą, że pozwole sobie przytoczyć ją  w całości:

Czy “Cyba” zabił Pyjasa?
Szukając w przeszłości śladów człowieka który napadł na siedzibę łódzkiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości zabijając Marka Rosiaka dotarłem do osób, które przekazały mi taka oto niepotwierdzoną informację:
Kpt. SB Ryszard Cyba (lub Caba) – był prawdopodobnie jednym z członków specjalnego komanda morderców Służby Bezpieczeństwa dzialajacego na terenie Małopolski w latach 70-tych i 80-tych. To owo komando jest podejrzewane o szereg zbrodni, w tym o morderstwo Stanislawa Pyjasa.
Dowodów rzecz jasna nie znajdziemy ale są pewne poszlaki.
Otóż, osoba o takich samych inicjałach widnieje w aktach IPN jako pracownik Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Krakowie – do czego dotarł “Nasz Dziennik”. Według gazety, niejaki Ryszard Cyba (lub Caba) z rozpracowywał w latach 80. krakowską opozycję. Wśród nich m.in. wieloletniego działacza Konfederacji Polski Niepodległej Ryszarda Bociana, a także – UWAGA – obecnego europosła PO Bogusława Sonika (przyjaciela Pyjasa) oraz aktualnego ministra obrony narodowej Bogdana Klicha (co się z Panem stało Panie Ministrze?). Ryszarda Cybę zidentyfikował dr Marek Mariusz Tytko z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zwraca on uwagę, że Ryszard Cyba jest notowany w aktach IPN pod sygnaturą KR 2/2/27, tom 3, karta 128. Jego nazwisko wielokrotnie pojawia się też w książkach poświęconych krakowskiej opozycji lat 80. wydawanych przez Fundację Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego – zaznacza “Nasz Dziennik” w obszernej publikacji.
Od siebie dodam, że człowiek ten słynął z brutalności i łamania charakterów opozycjonistów Krakowskich.
Zastanówmy sie też nad okolicznościami samego morderstwa. Bierze na akcję nóż, pistolet i paralizator oraz/lub gaz obezwladniający. Zabił strzelajac na zimno i celnie. Natomiast podobno przed poderżnięciem gardła obezwładnił ofiarę paralizatorem. Metodycznie, zimno i wyrachowanie.
Czuć rękę zawodowego oprawcy.
Zabójca naturszczyk przeważnie jest tak zdenerwowany, że atakuje strzela i spierdala – że kolokwialnie się wyrażę.
Trzeba mieć bowiem nerwy ze stali, wyuczone odruchy i znajomosć sztuki zabijania by przewidziec koniecznosć użycia obezwładniacza (gaz albo paralizator), i realizować misję: do jednego strzelić, drugiemu poderżnąć gardło a potem spokojnie czekać na interwencję.
Nie mówiąc już o szoł przed kamerami po złapaniu i obezwladnieniu przez policję.
Znamienne przy tym, że strzały padły z pistoletu Walter należącego do zabójcy od czasów PRL-u (kto wtedy miał pistolet?) i kojarzonego z wieloma innymi (cześciowo niewyjaśnionym zabójstwami).
Czy ten funcjonariusz komanda śmierci, sam śmiertelnie chory (zostało mu podobno 7 miesięcy życia) nie jest znakomitym materiałem na zabójcę za możliwość szaleństwa w burdelach i ekstra hotelach na 4 dni przed akcją (oprócz przygotowań) a potem wiecej niż miske soczewicy dla rodziny?
Czy tak szkolona osoba, zdająca sobie sprawę z możliwości i bestialstwa swoich zleceniodawców (rozkazodawców) nie będzie gwarantem milczenia i dezinformacji w ramach ochrony swoich synów (policjantów) i w imie ich lepszej przyszłości?
No i jeszcze koniec życia w nimbie bohaterstwa w swoim środowisku.
I ta zadziwiająca ilość dezinformacji, które pojawiły się natychmiast w związku ze sprawą.
Cyba został z miejsca ochrzczony “szaleńcem” działającym emocjonalnie chociaż ani długie przygotowania do morderstwa, ani sposób jego wykonania, ani determinacja w podejmowaniu kolejnych prób na to nie wskazują. Tak dzialają psychopaci, socjopaci i najemnicy ale nie szaleńcy.
Ciekawa jest przy tym postać dyżurnego “psychologa przez telefon” który w mediach to szaleństwo rozpoznał.
Cyba miał słuchać Radia Maryja i dzialac pod jego wpływem (wiadomość dla kompletnych idiotów).
Poszło w eter także, że “przygotowywał sie od roku”. OCZYWIŚCIE, że od ROKU. Jakże by inaczej. Bo gdyby od “PÓŁ ROKU”, albo od “2 MIESIĘCY”, to jeszcze ktoś by jeszcze pomyślał, że ma to związek ze Smoleńskiem. Z powodu strachu przed działaniami Prezesa PiS, które to mogą się skończyć odpowiedzialnością winnych lub w ramach Eliminacji Ostatecznej(czyli poprawki uchybień “katastrofy”).

Pojawiają się zatem pytania, które warto sprawdzić:
1. Czy w toku śledztwa w sprawie zabójstwa Pyjasa nie pojawił sie Cyba w jakimkolwiek charakterze?
2. Kto ma dziś w ręku ludzi z “komanda śmierci SB” i kto im wydaje rozkazy?
3. Z jakimi to morderstwami sprzed lat jest kojarzona broń Cyby?
4. Kogo łamał Cyba kilkadziesiąt lat temu i kogo złamał? – Sprawdzanie zacząłbym od tych krakowskich opozycjonistów, którzy dziś zachowują się jakoś tak mało po polsku.
5. Jakie były dokladnie motywy działania zabójcy?
6. Co miało znaczyć szoł przed kamerami? Wyjaśnianie, usprawiedliwienie sie przed mocodawcami, wyuczony teatr czy planowana groźba?
7. Co robił Cyba przez 4 dni w Łodzi, jak się niby przygotowywał (24h/dobę?), z kim spotykał i skąd miał pieniadze?
8. Czy rodzinie Cyby za kilka dni/miesięcy nie poprawią się warunki materialne?
9. Czy działał sam?
10. Czy chodziło o zabójstwo (kogo), czy o coś innego (np. zamieszanie)? – bo być może mamy do czynienia z operacją na sowiecką modłę, w której każdy efekt będzie takim czy innym sukcesem?
11. Czy na pewno mówimy o SB, a może raczej o WSI lub GRU?
Ciekawe, prawda?
Łażący Łazarz

 

Mijają trzy lata, ciekawe jakie są odpowiedzi na powyższe pytania ?

Czy kiedykolwiek je poznamy ?

 

 

źródełka:

pl.wikipedia.org/wiki/Zab%C3%B3jstwo_Marka_Rosiaka

mediowo.salon24.pl/367237,manifest-ryszarda-c

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Przeczytałem i przyznam, że poruszył mnie ten tekst...

Ładne, przestronne mieszkania Ursus czekają na Ciebie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ładne, przestronne <a href="http://agroman.pl/mieszkania-nieruchomosci-ursus">mieszkania Ursus</a> czekają na Ciebie.

#386144