Deklaracja Terezin 2009 – ciąg dalszy w tle wydarzeń na polskiej scenie politycznej

Obrazek użytkownika 35stan
Kraj

Styczeń 2014 - sesja wyjazdowa Knesetu w Krakowie

 

25 lis 2017 - W domu Jonny'ego Danielsa w Warszawie odbyła się wczoraj szabasowa kolacja z udziałem izraelskiego ministra telekomunikacji Ajjuba Kary. Na spotkaniu byli obecni także polscy politycy, między innymi Piotr Gliński, Mateusz Morawiecki, Adam Bielan, Jan Dziedziczak i Arkadiusz Mularczyk.

 

Deklaracja Terezińska

30 czerwca 2009

„My, reprezentanci 46 państw, spotykamy się na zaproszenie premiera Republiki Czeskiej dnia 30 czerwca 2009 roku w Terezinie, gdzie tysiące europejskich Żydów i pozostałe ofiary prześladowań nazistowskich zmarły albo zostały zesłane na śmierć w obozach koncentracyjnych w trakcie II wojny światowej.

…………………………………………………………………………………………(…)

https://drive.google.com/file/d/0B99lBolxawSfMGRjY2M1ZGEtNTM4Yi00MmIyLTh...

Konferencja poświęcona Holocaustowi zorganizowana przez Republikę Czeską, odbyła się w Pradze w dniach 26-30 czerwca 2009 roku .

Udział w tej konferencji wziął też przedstawiciel IIIRP.

Rok 2009 był rokiem w którym USA rozpoczęły politykę resetu z Rosją, której celem było wciągnięcie Rosji w orbitę Zachodu i tym samym załatwienie żywotnych interesów USA w Afganistanie (zaopatrzenia wojsk USA i NATO w sytuacji gwałtownego zwiększenia liczebności wojsk USA i NATO i nasilających się kłopotów zaopatrzeniowych tradycyjną drogą przez Pakistan) oraz sprawy programu atomowego Iranu, którego kontynuacja zagrażała bezpieczeństwu Izraela i jego statusowi w regionie.

Zachętą dla Rosji miało być podzielenie się USA z Rosją sprawą bezpieczeństwa w Europie, czyli ograniczenie zaangażowania militarnego USA w Europie i powrót Rosji do strefy wpływów z okresu przed upadkiem ZSRR. Polska miała być kondominium rosyjsko niemieckim czyli powrót do stanu z paktu Ribbentrop Mołotow.

UE z Rosją i jej unią celną miały tworzyć unię zwaną projektem Eurazji(od Atlantyku po Pacyfik i od Lizbony po Władywostok), która byłaby sojusznikiem USA w kontrze do rosnących w siłę Chin.

W trakcie tej polityki resetu USA-Rosja sprawa odszkodowań za mienie Żydów, którzy zginęli podczas IIWS była obecna.

Jak wynika z notatki ambasadora Victora Ashe’a w styczniu 2009 r. Amerykanie zaczęli wywierać presję na rząd PO w sprawie reprywatyzacji. Podczas jednego ze spotkań z amerykańskim ambasadorem Komorowski obiecał mu, że sprawa zostanie rychle rozwiązana. A pieniądze na pokrycie kosztów restytucji (mienia żydowskiego) rząd zamierza zdobyć sprzedając „państwowe nieruchomości", w tym LASY.

Jak wiemy sprawy tej rząd koalicyjny PO-PSL nie rozwiązał a w międzyczasie polityka resetu poniosła klęskę.

Rozpoczęło się nowe rozdanie i nowy układ władz w Polsce.

Na miejsce PO-PSL postawiono PIS(koalicję Zjednoczonej Prawicy) z nowym geopolitycznym projektem Trójmorza.

Podczas tej przebudowy władz zadbano, by najważniejsze funkcje decyzyjne powierzyć ludziom, którzy mają związki z narodem wybranym, co w kwestii restytucji mienia żydowskiego ma niebagatelne znaczenie.

W 2014 roku administracja Obamy wymusiła na J.Kaczyńskim, by wyznaczył A.Dudę, wżenionego w żydowską rodzinę Kornhauserów (żona Prezydenta Agata Kornhauser-Duda), którego promował w styczniu 2014 roku Kneset podczas specjalnie zorganizowanej sesji wyjazdowej w Krakowie.

Po wyborach parlamentarnych w październiku 2015 roku premierem została B. Szydło w jej rzadzie bardzo mocną pozycję uzyskał M.Morawiecki, pochodzenia żydowskiego, którego kariera odbywała się w sektorze bankowym. Od 1998 roku pracował w BZ WBK należącym do grupy Santander a od 2007 roku do 2015 roku był prezesem zarządu tego banku.

7 grudnia KP PIS przyjął dymisję B.Szydło i desygnował M.Morawieckiego na premiera.

8 grudnia Prezydent powierzył mu misję sformowania rządu a 11 grudnia 2017 roku powołał cały skład Rady Ministrów(w tym samym składzie tylko z roszadą na miejscu premiera i wicepremiera- Morawiecki zastąpił B.Szydło a ona została wicepremierem bez teki).

Dziwnym trafem dzień po tej uroczystości czyli 12 grudnia 2017 roku, Senat USA uruchomił procedowanie ustawy, która ma za zadanie być wykorzystywaną do realizacji Deklaracji Terezińskiej z 30 czerwca 2009 roku czyli nowy projekt geopolityczny zamiast starego(Trójmorze zamiast Eurazji) ale interesy żydowskie niezmienione.

Ustawa "Justice for Uncompensated Survivors Today" (S.447 - 115. Kongres (2017-2018) dotyczaca tych kwestii została przekazana własnie do Kongresu USA i po uchwaleniu i podpisaniu przez prezydenta D.Trumpa stanie się obowiązującym w USA prawem.

https://www.congress.gov/115/bills/s447/BILLS-115s447rfh.xml

Od wyborów w 2015 roku J.Kaczyński przygotowywał się na taki rozwój wydarzeń, bo oprócz decyzji personalnych dotyczących najważniejszych osób w państwie, przygotowywał się też do sytuacji związanej z problemem restytucji mienia żydowskiego.

Do takich decyzji zaliczyć należy przygotowywanie projektu ustawy reprywatyzacyjnej i powołanie komisji ds. reprywatyzacji w Warszawie i działań prokuratorskich w innych miastach np. w Krakowie czy Łodzi.

W listopadzie 2016 roku J.Kaczyński wypowiedział się na temat roszczeń żydowskich i wystąpieniu przez Polskę do Niemiec o reparacje wojenne.

(…)– Ja uważam, że tą sprawę trzeba zamknąć, chyba, że zdecydowalibyśmy się na domaganie się odszkodowań za II wojnę światową od Niemiec. To wtedy oczywiście wszystkie nacje, które Polskę zamieszkiwały musiałyby swoją część w tym mieć. Ale powtarzam, tylko w takiej sytuacji – zakończył.(…)

http://www.wykop.pl/ramka/3516137/kaczynski-ostro-o-roszczeniach-zydowsk...

Być może, ze w rozmowach zakulisowych, sprawa reparacji wojennych od Niemiec jest skoordynowana z roszczeniami żydowskimi, które miałyby być wypłacane ze środków, które powstaną z niemieckich reparacji wojennych uzyskanych ze wsparciem USA(ustawa S.447) i środowisk żydowskich.

25 lis 2017 - W domu Jonny'ego Danielsa w Warszawie odbyła się wczoraj szabasowa kolacja z udziałem izraelskiego ministra telekomunikacji Ajjuba Kary. Na spotkaniu byli obecni także polscy politycy, między innymi Piotr Gliński, Mateusz Morawiecki, Adam Bielan, Jan Dziedziczak i Arkadiusz Mularczyk.

Po zestawie osób uczestniczących tej listopadowej szabasowej kolacji można stwierdzić, ze były tam osoby zaangażowane w reparacje wojenne od Niemiec(Mularczyk) a także Premier M.Morawiecki i Bielan, bardzo aktywny w sprawach rekonstrukcji rządu.

 

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (głosów:5)