O TV Trwam w Parlamencie Europejskim

Obrazek użytkownika raven59
Świat
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Obejrzałam drugą częśc posłuchania i właśnie miałam zamiar szukac wypowiedzi dziennikarzy, zeby podać linki "postępowym" znajomym Polakom mieszkającym za granicą i mającym dobre wyobrażenie o rządzie Tuska. Drążę ich trochę i tak, ale mail to nie to samo, co obraz. Zwłaszcza u Pospieszalskiego i Gargas są konkretne przykłady bezprawia. Jeszcze raz dzięki :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#262085

w tym właśnie celu "pomyślałem" tę notkę - kondensat z wydarzenia do zobaczenia i udostępnienia innym.
Polecam się i Szczęść Boże!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#262101

Chodzi o publiczne wysłuchanie czyli "public hearing". Posłuchanie to chyba raczej tylko w kontekstach dotyczących kontaktów z dostojnikami kościelnymi, ale nie jestem pewien. ALS

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ALS</p>

#262243

Tak mi się napisało w rozgardiaszu popołudnia i wieczoru. Dodam jeszcze, że słyszałam też kilkakrotnie "przesłuchanie", co jest jeszcze ładniejsze :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#262431

, znanego mi z Pani komentarzy. Nie chodziło mi o wymądrzanie się, ale warto dbać o kulturę naszego języka ojczystego,bo jest to przecież jeden z elementów pracy od podstaw dla zachowania zagrożonej kultury naszego narodu.
Ad rem, to "przesłuchanie" jest już tutaj szczególnie nietrafne, chyba że dla żartu. Ponieważ jednak "wysłuchanie publiczne" pochodzi z obyczajów demokracji amerykańskiej, u nas samo słowo jest jeszcze mało znane: stąd częste pomyłki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ALS</p>

#262541

Wcale nie potraktowałam Twojego wpisu jako wymądrzanie się. Miałeś rację, to ja się zagapiłam, aż sama sobie się dziwię. O "przesłuchaniu" napisałam rozbawiona, czemu dałam wyraz umieszczając emotikon.

Zawsze uważałam się za osobę nie robiącą błędów ortograficznych. I nie robię. Ale kiedyś dawno w komentarzu na jakims forum miałam napisać "masaż". Kiedy już wysłałam, zobaczyłam zaskoczona, ze zrobił się "masarz". O! Słownik portalu podkreśla mi słowo określające ten fach czerwonym wężykiem! Naprawdę! Co tu jest nie tak? Przecież  - sprawdzam - wszystkie literki są na swoim miejscu. Czyli "masaż" tak, a "masarz" nie? No, życie wciąż zaskakuje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#262571

Przepraszam, nie zauważyłem pionowej uśmiechniętej "buźki" po tekście Twojego wpisu. Mam utratę wzroku w 75%, ale za to :-) mogę jeździć za darmo środkami komunikacji po Warszawie wraz ze wskazaną przez siebie osobą jako przewodnika niewidomego.

Chciałem się z Tobą spotkać pod pomnikiem Słowackiego w Warszawie w kwietniu o 15:00 na Marszu Pamięci. Niestety,wtedy ledwo stałem na nogach z gorączką 38 stopni i okazja przepadła.

Dzisiaj Boże Ciało. Dżdżysto: nie pamiętam, żeby kiedykolwiek w przeszłości to święto nie było słoneczne a właściwie upalne.

Mój wpis zrobił się za bardzo refleksyjno-osobisty i raczej nadaje się na list, ale nic na to nie poradzę.

Aha, trollowi Nathanaelowi postawiłem diagnozę, że skoro nie wie, co to jest patriotyzm,jak się zdeklarował w swoim wpisie uzyskując przy tym posłuch jakiegoś "leminga" na witrynie, to cierpi na "kryzys tożsamości".

Serdeczne pozdrowienia,
ALS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ALS</p>

#262752