Binienda w TVP Info - znów o Setlaku

Obrazek użytkownika Politykierski
Kraj

Obejrzałem ten program z udziałem prof. Biniendy, pana Hypkiego i Michała Setlaka.
Zwróciłem szczególną uwagę na Michała Setlaka - był moim kolegą, gdy pracowaliśmy razem w informatyce. I zaczynam zauważać jego pewną ewolucję. Już nie wypowiada się co do meritum, ale raczej ostrożnie podsumowuje same komisje. No i z drugiej strony postępuje dokładnie tak, jak przyzwyczajono nas za komuny - jak nie może odnieść się do meritum, to odnosi się do kwalifikacji eksperta - prof. Binienda jest ekspertem od materiałów kompozytowych, a nie od metalowych, a taki był samolot. Wkrótce rozumiem że będzie kwestionowanie zeznań świadków katastrofy, bo przecież kierowca autobusu nie jest pilotem... Oczywiście ani słowa o wynikach badań, bo on "nie jest kompetentny".
Ale wracając do sprawy - kończyłem politechnikę i w trakcie nauki uczyłem się o badaniach naprężeniowych modeli wykonanych z bezbarwnego plastiku (elastooptyka) - pod naprężeniem po odpowiednim oświetleniu widać było w postaci barwnych smug naprężenia w elemencie. Czy - idąc tokiem rozumowania Michała Setlaka - takich badań nie można stosować do metali? To była powszechna metoda, stosowana zapewne do dziś (poza symulacjami naprężeń), która jest bezpośrednio odnoszona właśnie do metali. Bo naprężenia występują identyczne, tylko wytrzymałość materiałów jest nieco inna i to się uwzględnia w badaniach. Swoją drogą jest to metoda nieniszcząca.
A co do samego Michała Setlaka - już dwukrotnie o nim pisałem. Proszę zapoznać się z krótkimi wpisami:
http://niepoprawni.pl/blog/3234/lotniczy-ekspert
http://niepoprawni.pl/blog/3234/ekspert-lotniczy

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Specjalista od informatyki, ruchu drogowego, lotnictwa - "człowiek renesansu", jak to go Pan określił w jednej ze swych notek...
Sami się zgłaszają, krzycząc z paluszkiem w górze - "ja powiem, ja powiem!" czy też to ich wyszukują?
Z jakiejś listy dyżurnych autorytetów?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#330521

w dszrankach z naukowcami i ludźmi z branży nie maja odwagi stanąć - dzis kolejna konferencja a podobno tylko jeden jakies tam obliczenia korespondencyjnie dostarczył.

Formuła konferencji postawiła ich pod ścianą - nie stajecie bronić (albo odszczekać) swoich tez to my je po kolei bedziemy publicznie odczytywać z raportu Millera i jedna po drugiej naukowo obalac - lezyta i kwiczyta!

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#330522

Skąd się biorą ignoranci wiedzy naukowej prof. Biniendy? - Oni biorą się "ZE STRACHU"! Niekompetencja samego prowadzącego, który kilkakrotnie powtarzał, że nie jest fachowcem w dziedzinach technicznych podczas rozmowy z prof. Biniendą była groteskowa. To dlaczego zabiera się za rozmowę na temat o którym nie ma pojęcia? Czy telewizja publiczna nie ma już dziennikarzy, którzy chociaż w minimalnym stopniu zapoznali się z podstawami fizyki i mechaniki? Pozostali goście, od p. Żaryna, po Hybkiego i tego dziennikarzynę od pisemka lotniczego pokazali czysty infantylizm myślowy. Czy istnieje dziś takie zjawisko jak wstyd za publiczne wypowiedzi? Już ich widzę, jak po programie lecą do kasy po forsę za spełnienie zlecenia propagandowego. To było obrzydliwe i upokorzające. Również widzów, którzy potraktowani zostali jak skrajni idioci.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Anka1

 

#330525

 Metalowy element po naprężeniu można bardzo łatwo zbadać promieniami rtg, co jest zwykłą procedurą kontrolną w wielu przypadkach. Używane jest także określone pasmo światła UV. Do tego dysponujemy technikami powiększeń, skanów i fotografii technicznej, co zwiększa możliwości badawcze. Na tej podstawie każdy fachowiec ma jasny obraz struktury wewnętrznej badanego detalu. I tyle w temacie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#330528

Każdy kit można sprzedać, trzeba mieć tylko kasę i autorytety (tzw. ludzi). Teoria MAK jest teorią dominującą na tej samej zasadzie, że "Pancernik Patiomkin" jest najwybitniejszym dziełem w historii ludzkości /Wajda też to powtarzał/, bo schody, wózek, czerwony kolor na czarno-białym filmie itp ... KPZR wydała tyle szmalu, że ten film musiał mieć publicity.
Co do mer(d)itum Sedlaków: dlaczego godzina katastrofy była przesunięta o kwadrans?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

ixi band

#330537

czepiają się kwalifikacji Biniendy a przecież mogliby go "załatwić" inaczej - niech zrobią podobne symulacje i jak im wyjdzie coś innego, to wtedy wyniki Biniendy będą podważone

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#330554

Dzięki za ten wpis, na który czekałem od wczoraj. Sam kończyłem politechnikę i głównie zajmuję się tematem wytrzymałości materiałów. Wdrażałem systemy FEM,takie które zostały wykorzystane przez naukowców Biniendę i Nowaczyka w trakcie badań katastrofy TU154M.
Prowadziłem badania niszczące i nieniszczące konstrukcji stalowych, w tym podobnych do konstrukcji samolotu.
Przeraża mnie brak kompetencji członków Komisji Millera, wraz z jej przewodniczącym, którzy nie zapoznawszy się z wynikami prac naukowców, krytykują to, do czego oni doszli. Nie dość, że ci ludzie nie zapoznali się z wynikami tych prac, to jeszcze nie chcą się z nim im zapoznać. Uciekają od prawdy

Wczoraj wieczorem miałem możliwość obejrzenia w TVP Info bezprzykładnego ataku redaktora Marka Czyża na prof. Biniendę, a następnie krytykowania tego naukowca przez ludzi zaproszonych do studia, którzy tak na prawdę nie wiedzą o czym on mówił.
Jestem pewien, że dzisiejsza konferencja, która właśnie trwa przybliży nas do prawdy.
Bogdan

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#330580

akurat jego ględzenie jest bezprzedmiotowe, ponieważ pan Binienda jest RÓWNIEŻ ekspertem od aluminium.
Zyg, zyg...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#330595

we tłumoki i ich "eksperci" tak ślicznie się kompromitują.
Co za piękna katastrofa millerowsko-laskowo-hypkiej myśli technicznej !
Cusik "ekspert" Jaś Flanela-Osiecki cicho siedzi. Ciekawe czemu...
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#330800