Szczególy audycji 309 - włacz i posłuchaj

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

„Można śmiało powiedzieć, że tak jak komunistom skórę chroniły resorty siłowe z indoktrynowanymi przez lata funkcjonariuszami MO, ZOMO i LWP, tak salonowców ratuje wyhodowane na Gazecie Wyborczej, zmanipulowane stado wykształconych „półinteligentów” usadowionych nie tylko w wymiarze sprawiedliwości”.

19:04 Blog: Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) – Michnik popełnił samobójstwo…

"Nie musimy nikomu udowadniać sowich racji, one zawsze stoją po stronie prawdy. Jedyne, co musimy udowodnić, żeśmy Polski warci".

19:13 Blog: jwp (czyta:JaWa) – Już czas siostry i bracia, już czas.

Plany reformy wewnętrznej Polski "familii Czartoryskich ". Odcinek 124. Pierwsza część rozdziału - "ZAMACH CZARTORYSKICH"

19:30 Historia:czyta Katarzyna – „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego

Ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz Papieska Akademia Św. Tomasza z Akwinu w Watykanie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II "Dokąd zmierza Naród Polski" Pierwsze spotkanie - Nawiązania do ideologii dawniejszych. Parafia Św. Cyryla i Metodego Chicago Lemont 11-03-2012 r.

19:45 Wykład:ks.prof.Tadeusz Guz – Dokąd zmierza Naród Polski (Chicago 2012)

Jak wyglądała Wielkanoc Legionów Polskich w realiach Wielkiej Wojny? Nie zawsze „grzeczne” anegdoty opowiedziane przez Godziembę – plus życzenia od Autora!

20:40 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – Wielkanoc w Legionach

Producenci dokumentalnego serialu „Mayday” o lotniczych katastrofach zdecydowali, pod naciskiem protestów, uwzględnić ustalenia zespołu Antoniego Macierewicza. Do tego sukcesu przyczyniła się,między innymi, tytułowa bohaterka - Monika Logwiniuk. W jaki sposób? Posłuchaj.

20:50 Blog: kayan (czyta:JaWa) – „Bo jestem Polką!” – Monika Logwiniuk

Z Waldemarem Krencem, przewodniczącym Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność", portal pomniksmoleńsk.pl rozmawia m.in. o bieżącej rzeczywistości w świetle Smoleńska

20:57 Wywiad: Waldemar Krenc dla pomniksmoleńsk – Smoleńsk to nie był przypadek

„Nowa metodologia” naświetla wkład do sukcesu komunistycznych strategii, którego dokonali Sowieci i Chińczycy przez wzajemny podział działań oraz dokładnie koordynowaną dualność swojej polityki. Odc.84

21:45 Czytanka:czyta Katarzyna – „Nowe kłamstwa w miejsce starych” Anatolij Golicyn

Druga część dotyczyła między innymi polityki propagandowej i działań agenturalnych wobec Królestwa Polskiego Mikołaja I i analogii współczesnych.

22:00 Wykład:dr Sławomir Węgrzynowicz – Rosja Mikołaja i Władymira – cz. 2 – dyskusja

Rok 1968, spisek jezuity Daniela Berrigana, który wraz z bratem, również księdzem katolickim, dokonali zamachu na amerykańskie biuro werbunkowe. To nie była ich jedyna akcja. Sądy uniewinniły oskarżonych, natomiast kościół nie wyciągnął żadnych konsekwencji wobec nich.

22:53 Czytanka:czyta MarkD – Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy – Spisek ks Berrigan – Józef Mackiewicz

Premier w Sejmie wymyśla pętakom domagającym się referendum o emeryturach.

23:04 Felieton:Jan Pietrzak – Pętaki i tępaki

Z czego wynika polska tożsamość? Co ją buduje? Dlaczego warto być Polakiem?
Posłuchaj fascynującej prelekcji wygłoszonej w ramach "alternatywy edukacyjnej", organizowanej na miejscu siłami Stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza w czasie protestu głodowego prowadzonego w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa przy ul. Marszałkowskiej 7 w Warszawie w obronie historii w szkołach.

23:11 Wykład:prof.Jan Żaryn – Patriotyzm a świadomość historyczna Polaków – 2.04.2011

Dlaczego potrzebne są zmiany w Konstytucji RP? Czeka nas przesilenie polityczne?

24:42 Felieton:prof.Krystyna Pawłowicz – O konstytucji

"Okupacja Afganistanu była jednak tylko preludium do dużo poważniejszej gry Moskwy. Strategicznymi celami Kremla były:..." - Jakie to cele? O tym w podrozdziale 11 "Operacja afgańska"

24:52 Czytanka:Grzegorz Rossa (czyta: JaWa) – Ciężkie czasy dla agentów cz.30

Ciąg dalszy lektury prezentowanej przez autora w poprzednich audycjach. Odc. 7.

1:18 Wspomnienia:Andrzej Rozpłochowski – Postawia ci szubienice…

Kim byli „Żołnierze Wyklęci”? Ilu ich było? Gdzie walczyli? Którzy z nich wyróżnili się najbardziej? Jakie idee przyświecały ich walce? O historii polskiego podziemia antykomunistycznego, ideach formacji zrzeszających „Żołnierzy Wyklętych” oraz tradycji, jaką po sobie pozostawili opowiadał historyk Leszek Żebrowski.

1:59 Wykład:Leszek Żebrowski – 22.03.2012 Fundacja Republikańska – Idee, historia i tradycje „Żołnierzy Wyklętych”

Klub Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej oraz biuro podróży Silesia zapraszają na Weekend majowy w Rzymie 28 kwietnia do 4 maja 2012

2:57 Zaproszenie: Tomasz Sarwa – do Rzymu na majowy weekend

Brak głosów