Niepoprawne RadioPL - słuchaj bo warto!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 258 - SZCZEGÓŁY
Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie,
Dwie tylko: poezja i dobroć... i więcej nic...

19:02 Wiersz: czyta Katarzyna - "Do Bronisława Z." Cypriana Norwida

Podsumowanie kampanijnych błędów i wypaczeń PiS – od Tomasza Poręby, poprzez błędy przekazu po marazm strukturalny.

19:05 Blog:Gadający Grzyb - Błędy kampanii

Komu potrzebna jest rozruba powyborcza w PiS.

19:22 Blog:Katarzyna - Rozmyślania przy zmywaku - Wybory przegrała Platforma Obywatelska!"

Przegraliśmy. Przeważyli ci, którzy głosowali na partie władzy, ale także Ci, którzy zostali w domach. Powyborcze rozważania o tym, co jest i co nas czeka. Najważniejsze (wg autora) jest odrzucenie mitu o zbliżającym się upadku III RP. Mieszkańcy III RP wierzą bowiem w mechanizmy demokracji.

19:32 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) - Długi marsz

Niestety... akcja Uczciwewybory.pl raczej nie potraktowana została przez tych, których miała "ochraniać" zbyt poważnie... W wielu miejscach nie było żadnego męża zaufania, choć ludzie zgłaszali swój akces.

19:49 BLOG:Iranda (czyta:JaWa) - Oszukano mnie. Czekałam na wiadomość od uczciwewybory.pl.

Pani Ania twierdzi, że nie ma o czym dyskutować. A panowie? Żałują, że nie wszycy wsiedli do samolotu. Można tylko mieć nadzieję, że jest to "wyjątkowa" młodzież.

20:01 Reportaż:Janusz Gajewski - Podchmieleni pod krzyżem

Ten wywiad to rozmowa o Polsce,polskiej wsi, PSL, o pracy posłów i o wynikach wyborów.

20:11 Wywiad: Marcusso - Rozmowa z Robertem Telusem, posłem na sejm RP

Dziś konserwa zjełczała i wraz ze słuchaczami jadem pluła. Tutaj należy wyjaśnić, że "kutas" po polsku znaczy "frędzel, element ozdobny", a "curva" pojawiło się w polszczyźnie z łaciny, znacząc tyle co "zboczona". Staropolskim słownictwem opisaliśmy nową elytę społeczeństwa. Tak, społeczeństwa, bo przecież nie narodu...

20:31 Konserwa: Jabollissimus&Kreator - Konserwa wkurzona: kutas, tzn. frędzel

Włoski piosenkarz Amadeo Minghi 8 października na zaproszenie włocławskiego bpa Wiesława Meringa przyleciał na kilka godzin, by wziąć udział w koncercie "Piękny Wędrowiec" poświęconego bł. Janowi Pawłowi II. http://ekai.pl/diecezje/x46837/koncert-dla-bl-jana-pawla-ii-z-okazji-dnia-papieskiego-i-lecia-wloclawskiej-katedry/ - Nie pierwszy raz Amadeo Minghi śpiewał dla Jana Pawła II. - ks.prof. Artur Katolo w przygotowanej audycji przybliża nam piosenkarza i jego twórczość.

21:57 Audycja muzyczna:ks.prof.Artur Katolo - Amadeo Minghi - włoski bard. Powitanie w Niepoprawnym Radiu

To, co niegdyś pozostawało na marginesie życia społecznego jako lato oscuro (ciemna strona) świata rodzinnego, pragnie się dzisiaj wyprowadzić na światło dzienne - W ostatnich dziesięcioleciach instytucja małżeństwa i rodziny doświadczyła wielu zmian. Na czym one polegają i co jest ich przyczyną?

22:16 Artykuł:czyta Katarzyna - Artur Katolo "Związki nieformalne - niektóre aspekty prawne i moralne" cz.2

Misja kardynała Koniga i kardynała Casaroli w krajach demokracji Ludowej. W Warszawie Konig konferował z "zastępcą premiera" PRL - jak podała prasa. Potem był w Budapeszcie gdzie trafił na niezłomnego Prymasa Węgier. Natomiast w rozmowach z komunistami węgierskimi osiągnięto porozumienie. O jego treści i co z niego wynikło - także w tym odcinku.

22:28 Czytanka:czyta MarkD - Pierwszy oficjalny pakt z komunistami - "Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy" - Józefa Mackiewicza

Wyzwolenie… ale czy wolność? Tak została zatytułowana konferencja zorganizowana przez posła na Sejm RP Roberta Telusa przy współudziale Instytutu Pamięci Narodowej oddział Łódź oraz NSZZ Solidarność oddział Opoczno. Odbyła się ona 16 stycznia 2009 roku w Miejskim Domu Kultury w Opocznie.Konferencja poświęcona była trudnemu okresowi po zakończeniu II wojny światowej, w jakim przyszło egzystować Polakom.

22:36 Audiobook: czyta Marcusso - Wyzwolenie, ale czy wolność? cz.1

Wychowanie dzieci i młodzieży było nieodłącznym elementem polityki prowadzonej przez komunistów po II wojnie światowej.

22:57 Historia:Godziemba(JaWa) - Hodowla nowych ludzi

"Prof. Zybertowicz ze swadą, poczuciem humoru i dystansem, a jednocześnie z wielką troską mówił m.in.: o najnowszej książce „Pociąg do Polski, Polska do pociągu” /.../O skłóceniu między Polakami, bardzo dużym poziomie wzajemnej nieufności i pogardy, a utrata zdolności komunikowania się między sobą grozi sprowadzeniem do podmiotowości czysto konsumenckiej, odebraniem podmiotowości obywatelskiej i narodowej". - Wykład odbył się 20 IX 2011 r.

23:13 Wykład:Prof. Andrzej Zybertowicz - namiot Solidarnych 2010 (20.09.2011)

Zmiany polityczne; pozorne zmniejszenie roli KGB, polityka wobec wydawnictw prasowych, nauki, literatury i sztuki, bezwzględne tłumienie wszelkich ruchów nacjonalistycznych i opozycyjnych.

24:48 Czytanka:czyta Katarzyna - "Nowe kłamstwa w miejsce starych" Anatolija Golicyna >

”Indagowany na okoliczność wygranej ‘naszego rządu w Warszawie’ przez ‘Russia Profile’, rosyjski komentator Dmitrij Babicz złożył zaskakujące oświadczenie, że reakcja Moskwy będzie pozytywna.” - nasz Wielki Brat uradowany zwycięstwem Tuska i PO. Pięknie będzie...

01:03 Blog:Rolex (czyta Gadający Grzyb) - A Polska w wieku złotym

W dyskusji nad katastrofą smoleńską i nad tym czy publikowanie teorii o zamachu służy rozjaśnianiu prawdy czy jej zaciemnianiu, trzeba pamiętać, o szukaniu korzyści odniesionych z wyeliminowania Prezydenta Kaczyńskiego

01:13 BLOG:KP (czyta :JaWa) - Qui Prodest

Ważne wiadomości dotycząca restytucji polskiego złota. Jaki to ma związek z polską biedą? – o tym większość Polaków nie ma żadnej wiedzy. Polityczne tabu?

01:19 Artykuł:Wiesław Serwach - Polskie złoto cz.1

Cz2. Na zaproszenie posła Kazimierza Ujazdowskiego we Wrocławiu gościła prof. Jadwiga Staniszkis. W wypełnionej po brzegi auli Zakładu Narodowego im. Ossolińskich pani Profesor wygłosiła referat na temat 5 najważniejszych wyzwań polityki polskiej. W toku dyskusji zwróciła uwagę na fakt, że koncepcja Unii Europejskiej wypaliła się. Jedynym spoiwem pozostała wspólna waluta, w obronie której Komisja Europejska może jej jedynie "niegrzecznym" jej nie dać! Bye, bye 300 mld z Unii..

01:38 Dyskusja:Prof. Jadwiga Staniszkis - 5 wyzwań polityki polskiej cz2

Lato 1945. Zarządzenie Delegatury Sił Zbrojnych - akcja "rozładowywania lasów". Pertraktacje AK z władzami pod nadzorem NKWD. Na terenie okręgu sokołowskiego ujawniło się 600 partyzantów. Wbrew twierdzeniom "Znicza" znanym z prac Wacława Piekarskiego, demobilizacja nie zakończyła działań niepodległościowego podziemia na terenach powiatu sokołowskiego.

02:45 Żołnierze Wyklęci:czyta MarkD - Lato i jesień 1945 - "Sokolik" - Kaziemierz Krajewski i Tomasz Łabuszewski

Ocena wpisu: 
Brak głosów