Dyskusje o polskich sprawach w audycji nr 400

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

Ostatnie audycje są także do pobrania w postaci pliku mp3 (można ich słuchać z odtwarzaczy i komórkek) ze strony http://audycje.4shared.com

Radio włączamy naciskając jedną z kolorowych ikonek poniżej.

Nikt ze znaczących tajnych i jawnych współpracowników systemu komunistycznego nie został usunięty z UJ w okresie transformacji, więc czystki politycznej nie było ? Tak, tak, mimo wieloletnich badań nad dziejami UJ do tej pory nie wykryto w jej dziejach najnowszych czystek politycznych, a o Wielkiej Czystce Akademickiej schyłku PRL, nawet najtęższe głowy historyczne nie słyszały.

19:01 Blog:Józef Wieczorek - Smutne refleksje historyczne nad badaniami dziejów najnowszych

Czerwonej arystokracji wciąż przeszkadza plugawość własnej przeszłości. Perfumy od Diora nie zagłuszą smrodu, jaki za sobą ciągnie, wywyższa się więc przy pomocy języka.

19:05 Blog:kokos26(czyta:JaWa) - „Antysemici” potrzebni od zaraz

Cykl "Od Mazowieckiego do Tuska" polecać należy wszystkim ludziom, w szczególności młodym, którzy nie pamiętają PRL-u. Dziś Kiszczak.

19:19 Od Mazowieckiego do Tuska:Satyr - Czesław Kiszczak ps."Beton" - cz.1.

Upadek powstania węgierskiego był ostatnim ciosem dla Wiosny Ludów. Powróciły wszędzie absolutne rządy, zapanowała reakcja. Jej uosobieniem stał się car Mikołaj, który upajając się swoją potęgą postanawia podbić Turcję. - Wojna rosyjsko-turecka a sprawa polska. Odc. 200.

19:36 Historia:czyta Katarzyna - T. III, rozdz. II Polityka romantyczna 1831 - 1863, § 28 Reakcja i jej koniec "Dzieje Polski" Michała Bobrzyńskiego

W dniu 10.02.2013 Klub "Gazety Polskiej"w Berlinie zorganizował kolejne, bardzo udane, spotkanie dla mieszkających w tym mieście Polaków. Sala w domku przy polskim kościele wypełniona była po brzegi a część przybyłych gości, mimo braku miejsc siedzących, wysłuchała na stojąco wykładu z mottem: "Jaka Polska w jakiej Europie”. W audycji 399 mieliśmy okazję posłuchać prelekcji prof. Krystyny Pawłowicz. Dziś zapraszamy do wysłuchania dyskusji o sprawach Polski. Gorąco polecamy.

19:56 Spotkanie:prof.Krystyna Pawłowicz - Jaka Polska w jakiej Europie? (Berlin) cz.2 - dyskusja KGP Berlin

Batalion zaprasza na polowanie Rydza Śmigłego. Biorę w nim udział, ale nie do końca...
Potem była zabawa, a mnie wino w głowie zaszumiało... .
Ogłaszamy nasze małżeństwo i odwiedzamy rodziców Emila. Pierwsze Boże Narodzenie poza domem. Emil uczy się, a ja zaprzyjaźniłam się z jego mamą i szlifuję język francuski.

21:06 Czytanka:Janina Fieldorf (czyta Zuzia) - Los już mną zawładnął - odc.27

Sposób, w jaki przedstawiciele najwyższych urzędów państwowych upamiętniają polskich bohaterów, uświadamia, że choć ta "elita" kopiuje zwyczaje Polaków, daleko jej do polskiej kultury.

21:19 Blog:Natenczas (czyta:Jawa) - Nasze miasto po tamtej stronie…(aktualizacja 5.2.)

Intryga agentów rosyjskich w Berlinie się nie udaje.

21:32 Czytanka:Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD) - Lenin - rozdz.X cz.1

Co pokazują zdjęcia satelitarne z miejsca katastrofy z 11 i 12 kwietnia 2010 r. i o czym one świadczą? O tym, miedzy innymi, możemy dowiedzieć się z wykładu prof. Nowaczyka. Pokazuje on, w jak prymitywny sposób komisja Millera ukryła ostatni TAWS na grafice dołączonej do raportu Millera. Odsłania kompromitujące zachowanie polskich ekspertów rządowych, którzy w raporcie umieścili zdjęcia rosyjskiego dziennikarza Siergieja Amielina, ściągnięte z internetu.

21:48 Debata smoleńska:prof. Kazimierz Nowaczyk - „Trajektorie: pozioma i pionowa, TAWS 38”

Podczas rozmowy pani Aleksandry z Tadeuszem czekolada w kawiarni "U Wedla" nabrała smaku szczególnej goryczy.

22:40 Czytanka:Martyna Ochnik (czyta : JaWa) - Oszołomy- cz.25

Przygotowania i przebieg ataku na załogę rosyjskich wojsk stacjonujących w Płocku. Dlaczego mimo przewagi powstańców akcja się nie powiodła? Odc. 14

22:55 Historia:czyta Katarzyna - Józef Piłsudski "22 stycznia 1863" frag. muzyki Krzesimira Dębskiego z filmu "Szwadron"

"Wałęsa torpeduje mój plan upamiętnienia ludobójstwa katyńskiego"

23:13 Wspomnienia:Andrzej Rozpłochowski - Postawia Ci szubienice... - odc.3

Nagranie otwiera wywiad z Antonim Macierewiczem, w którym ustosunkowuje się on do potrzeby postawienia premiera Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu. Potem głos zabrał prof. Andrzej Zybertowicz i odczytał słowo wstępne przekazane przez prezesa Stowarzyszenia Twórców, prof. Zdzisława Krasnodębskiego. Rewelacyjny tekst opisujący powody ustanowienia nagrody został przeczytany z odpowiednia intonacją.

23:51 Pod prąd:Joanna i Andrzej Gwiazdowie, Antoni Macierewicz, ks. Stanisław Małkowski, Kornel Morawiecki, Marek Nowakowski, Zofia Pilecka-Optułowicz, Kazimierz Świtoń, Bronisław Wildstein oraz Piotr Walentynowicz. - Jakie elity dla Rzeczpospolitej - prow. Jerzy Zalewski

"Miałem wtedy z 13 lat i bardzo niedawno telewizor, kiedy obejrzałem amerykański film o grupie uczniów z sennego miasteczka, którzy postanawiają założyć szkolną gazetę. /../Postanowiłem zrobić coś podobnego". I jak to się skończyło? - Felieton "Przy okazji 20 lecia „Gazety Polskiej” lidera poszerzającej się strefy wolnego słowa"

24:29 Felieton:Marcin Wolski - z 20 lutego 2013

Wyjątkowa kariera filmu. Jego historia w pigułce z morałem.

24:35 Felieton:Piotr Jaroszyński - Myśląc Ojczyzna

Parośla, kolonia na Wołyniu,w gminie Antonówka nad Horyniem. 9 lutego 1943 żołnierze Ukraińskiej Powstańczej Armii pod dowództwem Hryhorija Perehijniaka dokonali tam masowego mordu na miejscowej ludności polskiej. W 70 rocznicę mordu tragiczne wydarzenia MASAKRY NA WOŁYNIU przybliża Paweł Należniak

24:43 Spotkanie:Paweł Należniak (IPN) Kraków 14 lutego, 2013 (opracowanie - Józef Wieczorek) - Parośla - Początek ludobójstwa na Wołyniu

Wtorkowa debata i środowe uchwalenie w Sejmie ustawy upoważniającej prezydenta do ratyfikacji tak zwanego „paktu fiskalnego”, jakoś nie przyciągnęły uwagi niezależnych mediów głównego nurtu. Wolą one skupiać zarówno swoją uwagę, jak i uwagę odbiorców na „matce Madzi”, której proces właśnie się rozpoczął.

01:33 Felieton:Stanisław Michalkiewicz - Pakt fiskalny

Rozmowa po zakończeniu wykładu na temat, między innymi, współpracy Rosjan z powstańcami, przyczyn braku pomocy Zachodu powstańcom, uwłaszczenia chłopów, wyidealizowanych obrazów Artura Grottgera i roli, jaką odegrał na Litwie carski wielkorządca "wieszatiel" Murawiew.

01:41 Wykład:Piotr Gaglik - 393 wieczór Klubu Spotkanie i Dialog we Wrocławiu - Refleksje w rocznice Powstania Styczniowego cz.2 - dyskusja Niepoprawne Radio PL

"Inka" - Danuta Siedzikówna, sanitariuszka AK z oddziału mjr.'Łupaszki ', zamordowana w 1946 r. strzałem w tył głowy, jej pomnik stanął w Patriotycznym Parku Jordana w Krakowie 16 września 2012 r., pomnik 'Inki' 16 lutego 2013 r. został zdewastowany przez nieznanych sprawców.

02:36 Wystąpienie:Piotr Szubarczyk - Odsłonięcie pomnika Inki w Krakowie w parku Jordana 16.IX.2012

Brak głosów