Zakazane książki

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Systemy totalitarne wyobrażają sobie ,ze mają monopol na informację. Szczególnie na informacje ,które mogą przynieść prawdę o nich samych.

Pisarzy potrafiących "przewidzieć przyszłość" nazywa się wieszczami.Zresztą raczej odnoszono to do poetów niż pisarzy.

 

 

Wieszczem okazał sie George Orwell choć raczej nazywano go futurystą.Wywarł istotny wpływ na współczesną kulturę. Przymiotnik "orwellowski" określa sytuacje, w których system zagraża wolności jednostki bądź całych społeczeństw, szczególnie w zakresie prywatności.

Opublikowana w 1945 jego książka Rok 1984 opisujaca wzrost i upadek socjalizmu była w ZSRR zakazana aż do roku 1980. Co istotniejsze książka ta była także zakazana w USA pod pozorem zawierania treści komunistycznych zawartych we wprowadzeniu.

Czy Orwell wiedział ,był wtajemiczony w działania NWO nie wiem. W każdym razie zbieżność scenariusza książki z przebiegiem zdarzeń oraz koincydent czasowy jest faktem. Nie jest tu istotne czy w odniesieniu do niektórych sytuacji są niewielkie korekty scenariusza lub przesunięcie w czasie.

Większość z nas książkę ta przeczytała. Dziś w związku z interesującą sytuacją  kótki fragment ksiązki do wysłuchania. Może zachęci kogoś do sięgnięcia po nią po raz drugi lub kolejny

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ciągle czeka pomysł założenia na niepoprawnych.pl biblioteki książek - jako listy lektur obowiązkowych.Z krótką adnotacją ,streszczeniem i możliwością oceny przez czytelników portalu czy faktycznie jest to pozycja warta sięgnięcia po nią. . Może wszyscy tu są oczytani i obeznani , ale ja np zupełnie nie wiem co powinienem przeczytać. A siedzę sam w mysiej dziurze. Dorwałem się jak głupi do sera do mocno reklamowanych książek Davisa , myśląc że będzie to pierwsza nie zmanipulowana historia Polski. I co ? I szok bo wg autora obalili komunę Wałęsa,Michnik i Kuroń a pomagał im Jaruzelski. Książki mogę zdobywać tylko przez allegro, nie mam możliwości by po drodze "wpadać do zaprzyjaźnionego antykwariatu". A jak kupię chłam to potem pół roku nie kupuję nic.No ale to żale do redakcji. Jednych pasjonuje samokształcenie drugich samogwałt :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#175564

Pomysł z biblioteką idealny, ale chyba portal w rodzaju niepoprawni nie ma narzędzi aby taka zakladkę poprowadzić. Zacząć coś i nie utrzymać nie należy.
Ile jest problemów z prowadzeniem poratlu uzytkownikowi trudno sobie wyobrazić. Znam kogoś kto buduje swoją wlasna witrynę i wiem ile to kosztuje , glównie pracy.
Ja też mam zaleglości w lekturze. Teraz zmiejszono ilość bagażu na samolot a ksiązki cięzkie.
Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#175574