Kiedy Dziwisz nawróci Pieronka

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Kardynał Dziwisz wraz z biskupami pomocniczymi wydał oświadczenie mające na celu "nawrócenie" ks.dr.hab.Natanka. Czemu jednak nie zechcieli nawrócić bpa Pieronka ?

W wydanym w maju oświadczeniu można przeczytać:

Zamiast głosić najważniejszą prawdę o zbawieniu w Jezusie Chrystusie oraz wiernie zachęcać do ufnego korzystania ze źródeł uświęcania, jakie są w Kościele, kapłan ten wyolbrzymia rozmaite zagrożenia, ucieka się do apokaliptycznych wizji, niepotwierdzonych prywatnych objawień, głosi fantazyjne i ocierające się o śmieszność tezy, które mają niewiele wspólnego z autentyczną wiarą katolicką i ze zdrową pobożnością. Kwestionuje przy tym autorytet Pasterzy Kościoła, którzy nie zgadzają się z jego indywidualną, zniekształconą wizją świata i zbawienia.

Przecież za wyjatkiem ostatniego zdania prawie  wszystko to samo można powiedzieć o biskupie Pieronku.

Najpierw porównajmy jak bpa Pieronka prezentuje Wikipedia, na użytek polskiego czytelnika i "światłego" świata posługującego się językiem angielskim:

Wersja polska:

Tadeusz Władysław Pieronek (ur.24 października1934r w Radziechowach) - polski biskup rzymskokatolicki,biskup pomocniczy sosnowiecki w latach 1992-1998.sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski w latach 1993-1998,profesor kanonicznego prawa procesowego

Wersja angielska:

Tadeusz Pieronek; born Radziechowy,Poland,24 October 1934) is a Polish RomanCatholic auxilary bishop-emeritus,Catholic academic and professor of theology and civil law. Pieronek is a leading member  of the Stefan Batory Foundation( a george Soros Foundation branch in Poland)

PSto jest ta sama czołówka biografi, ten sam (niby) fragment w tłumaczeniu na angielski.

Pytanie:

Co skłoniło twórców wpisu w Wikipedi do podkreślenia roli biskupa w promowaniu działalności pana Sorosa (jak widzicie przed polskim czytenikiem tej "zaslugi" jakoś się nie uwypukla) zamiast jakiejkolwiek działalności duszpaterskiej. Fundacja Sorosa  z nauczaniem ewangelicznym Kościoła ma tyle wspólnego co szatan z Niebem ?

W wersji polskiej nie wspomina się o wspólnym świętowaniu jubileuszu z kardynałem Dziwiszem (czemu to "wydarzenie" wymagało uwiecznienia w Wiki?), nie wspomnina się potepiania Radia Maryja i ks.Rydzyka, zapomniano wspomnieć o działaności w Open Society Instytute, oraganizacji ateistycznej promującej minn. życie bez Boga. Czyżby nauczanie księdza Natanka o Bogu szkodziło Kościołowi ,a dzialalność Pieronka u Sorosa prowadzila nas wszystkich prosto do nieba?

- Panu Kaczyńskiemu chodzi o zdobycie władzy i żeby wygrać za wszelką cenę, a to oznacza iść po trupach - powiedzial w rozmowie z onet.pl bp Tadeusz Pieronek.

Ciekaw jestem w której Ewangelii profesor teologi Pieronek wyczytał ta naukę? Jak "wiele wspólnego z autentyczną wiarą katolicką i ze zdrową pobożnością" ma to nauczanie Pieronka ? Czy to są "aprobowane przez Kościół poglądy teologiczne" ? Brak takich elementów zarzuca się ks. Natankowi i za to:

"ks. Piotr Natanek został pozbawiony misji kanonicznej do nauczania w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie ".

Arcybiskup Metropolita Krakowski podjął w stosunku do ks. Piotra Natanka następujące decyzje, mając na względzie dobro społeczności wiernych i samego Duchownego:

  1. Zawiesił do odwołania zgodę na prowadzenie pracy naukowej na uczelniach
    i wydziałach katolickich.
  2. Działalność duszpasterską ks. Piotra Natanka ograniczył do parafii zamieszkania. Poza zwyczajną posługą kapłańską prowadzoną tam pod kierunkiem proboszcza, ks. Natanek nie może podejmować posług duszpasterskich w innych miejscach.
  3. Nie zezwolił i nie zezwala ks. Piotrowi Natankowi na publiczne wystąpienia, publikowanie tekstów, rozprowadzanie własnych publikacji (w tym także nagrań video i audio) oraz udostępnianie ich do rozprowadzania przez inne osoby.
  4. Polecił zamknięcie prowadzonych przez ks. Piotra Natanka, lub za jego zgodą przez inne osoby, stron internetowych ze szkodliwymi treściami oraz doprowadzenie do wycofania wszystkich materiałów, które już są udostępnione w Internecie przez wyraźne wycofanie zgody na ich upublicznianie.
  5. Polecił ks. Piotrowi Natankowi udzielić wyjaśnienia i przeprosić za to, że dotychczasowa jego działalność mogła wyrządzić szkody tak poszczególnym osobom, jak i społeczności wierzących.
  6. Nie zgadza się na prowadzenie jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej
    w ośrodku „Pustelnia Niepokalanów” w Grzechyni.

 Ciekaw jestem jak długa byłaby lista kar ,gdyby komisja teologiczna rozpracowała profesora biskupa Pieronka tak jak to zechciala uczynić  to wobec doktora habilitowanego Natanka?

 PS

Biskup Pieronek znany jest jako zwolennik "kościoła łagiewnickiego" i przeciwnik wszystkiego, co związane jest z "ciemnogrodem PiS".

Biskupowi Pieronkowi dedykuję jego własne słowa"

" Księża mają swoją misję i powinni się do niej ograniczać, gdyż zajmując się sprawami politycznymi zaczynają głosić politykę, czyli rozwiązanie częściowe, partyjne. A oni są od głoszenia ewangelii, która jest przeznaczona dla każdego odbiorcy, niezależnie od tego, czy należy do jakiejś partii czy nie. Nie można stawać po czyjejś stronie, skoro ewangelia jest dla każdego. (...) Można mówić o wszystkim, ale nie zajmując pozycji w walce politycznej. Powinni się zajmować polityką jedynie w trosce o dobro wspólne. W tym sensie polityka jest również domeną księży, jak każdego obywatela. Wyraźnie wyłączone powinny być jednak kwestie związane z partyjną walką o władzę."

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#169349

Gawronski Rafzen
TW w Kościele takie zalecenia obowiązują, czy nie ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#169365

Wierzą tylko w cuda Tuska. Jeśli są gdzieś pasterzami, to nie w naszym Kościele.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#169369

To takie "popłuczyny" po Papieżu.
Szkoda mówić.
pzrd

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#169371

Może być znacznie gorzej. Został on sekretarzem JPII w dziwnych okolicznościach - jego poprzednik nagle zrezygnował. Dla ludzi trochę znających pragmatykę sowieckich służb, takie sytuacje są niepokojącym sygnałem. (Przypomnę przykład C. Ashton - szefa unijnej dyplomacji i obronności. Została ona komisarzem w takich samych okolicznościach. Pamiętajmy, że była działaczem założonej przez KGB "pokojowej" organizacji walczącej o jednostronne rozbrojenie atomowe Wielkiej Brytanii.)
To od najściślejszego grona współpracowników Papieża wyciekł "cynk" demaskujący płk. Kuklińskiego.
Watykan praktycznie jest pozbawiony ochrony kontrwywiadowczej (gwardia szwajcarów w paradnych strojach nie stanowi dla KGB żadnego problemu) - niby zajmują się tym jezuici, ale widząc łatwość z jaką przez wiele lat penetrował ich środowisko T. Turowski można wątpić w ich skuteczność.
Dziwisz niewątpliwie ogrzał się w blasku Papieża. W Polsce jego pozycję "dopompowano" za pomocą filmu "o Papieżu", którego reżyserem był tajny współpracownik SB Pitera (syn starego Pitery - również TW), prywatnie mąż J. Pitery.
Onże Pitera reżyser miał "zieloną przepustkę" otwierającą najtajniejsze archiwa Watykanu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#169382

Obserwując to wszystko zastanawiam się czy jestem jeszcze katolikiem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kazikh

#169422

Akurat kard. Dziwisz nawet gdyby chciał ( choć oczywiście wiele wskazuje że raczej by nie chciał), ale nic w sprawie bp. Pieronka nie może zrobić. Bp. Pieronek formalnie (poza mieszkaniem) nic z Krakowem i Archidiecezją Krakowską nie ma wspólnego. Jest zdaję się emerytowanym biskupem pomocniczym Diecezji Sosnowieckiej.
Więc może bp Kaszak coś mógłby tu zdziałać?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#169651