Gdy zawodzą purpuraci, aktywizują się kapłani i wierni

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Nie ma najmniejszej wąptpliwości, że hierarchowie kościelni pochłonięci "modernizacją" Kościoła,

sami ulegli degeneracji.Dowody znajdujemy każdego niemal dnia, na każdym kroku.

 

Kościół przetrwał dwa tysiąclecia bowiem ma w sobie niezwykła siłe regeneracji. Ma swój własny sprawny system "immunologiczny". System ten pozwala , gdy jeden z organów niedomaga, przejąć jego funkcje innemu organowi.

Tak dzieje się i teraz. Weźmy tylko przykład z polskiego podwórka. Gdy w hiearchii kościelnej zaroiło się od osób uwikłanych w teczki i bałwochwalczo wspierająjących układ pookrągłostołowy, kiedy Gocłowscy, Życińscy,Pieronki, Dziwisze,Nycze,Kowalczyki i inni zaczęli działać jak chłopcy na posyłki walkę ze złem podjeli kapłani. Media pisały o "plebiscycie" na Prymasa Polski a Episkopat nawet nie protestował.

      

Obrony Kościoła podjęli sie kapłani, wystarczy wspomnieć księży: Isakiewicza-Zalewskiego, Małkowskiego, Żarskiego czy ostanio Natanka. Takich kapłanów działających w parafiach zapewne jest dużo ,dużo więcej.

Równolegle mobilizuja się wierni. Najlepszym przykładem jest grupa modlitewna obrońców Krzyża przed Pałacem Prezydenckim. Zwracam uwagę ,że nie jest to wyłącznie grupa obrońców pomnika poległych pod smoleńskiem. Jest to grupa broniąca wartości chrześcijańskich. Coraz częściej w obronie wiary staja blogerzy. Tu na tym portalu także. Jest nas obrońców wartości chrześcijańskich coraz więcej i otwartym tekstem potrafimy zarówno bronić tych którzy broniąc wiary sami są atakowani , ale także piętnując tych , łacznie z heirarchami, którzy zasadom wiary sie sprzeniewierzają, badź przymykają oczy gdy sie je narusza.

Dodać do tego trzeba licznych, coraz liczniejszych obrońców życia poczętego czy sakramentu małżeństwa.W tych sprawach , ja przynajmniej uważam głos purpuratów jest tak cichy,że pisk myszy jawił by się przy nim jak grzmot. Jeśli przyjrzeć się ambiwalencji biskupów w kwestiach "in vitro", "wychowania do seksu" w szkołach, pornografi czy przemocy w mediach, deprawacji w kulturze młodzieżówej i okrasić to fałszywą " modernizacją " w Kościele trzeba nakazać bić we wszystkie kościelne dzwony na alarm.

Nie należy się dziwić, że przystapiono do zmasowanego ataku na wiarę,na wiernych i sam Kościól. Widocznie uznano ,że założone " ładunki wybuchowe " są już wystarczające.

Słusznie pisze Lancelot, że ostatni wygłup Rządu w sprawie ojca Rydzyka to tylko pretekst. Zastanawiam się czy to jego wystapienie nie jest też "na zamówienie, bo coś dlugo było o nim cicho. Przestał robić za nadwornego "antysemitę" zaczął być anty państwowcem. Dziwnie sie zbiegły informacje o jego ukaraniu grzywną i "rozrubie". Podejrzenia te możecie zrzucić na moją chorobliwa skłonność węszenia spisków, cho jak dotychczas na węchu swoim sie jeszcze njie zawiodłem. Wyczyny o.Rydzyka poprostu mi śmierdzą.

Zestawmy tylko kilka najistotniejszych wydarzeń z ostanich miesięcy:

  • ataki na Krzyż i jego obrońców
  • napisy na murach Kościołów i napady na kaplice w szpitalach
  • "afera" z Komisja Majątkową
  • poparcie dla homoseksualistów
  • wyznanie "wiary" Tuska na zlocie szumowin w Gdańsku
  • rzydzykobranie

Miejmy nadzieję że nie są to podłości związane wyłacznie z wyborami nakierowane na oslabienie wpływu Kościoła Polskiego na wyborców. Ale aby nie wyszło znowu że " Mądry Polak po szkodzie" przygotujmy się teraz  już do walki o zachoanie naszych praw i naszych przekonań. Kto chce pokoju musi syzkowac się do wojny.  Nasza wojna nadchodzi.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Gawronski Rafzen
czy Pan zna taki przypadek, że Kardynał wysyła księży aby zabrali Krzyż poświęcony i wymodlony jak na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#167262

że jesli już to było to w gestii proboszcza. Nie slyszalem aby Nycz poprowdził pogrzeb zamiast wikarego.

Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#167268

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#167286

Bo jesli to jest schizma , to notkę skasuje szybciej niż ją umieściłem. Ja mam wrażenie,że ostrzegam schizmatyków aby zrezygnowali ze złej drogi.To nie ja "obracam" relikwiami dla celów politycznych, to nie ja wysyłam porywaczy Krzyża, to nie wpuszczam do Katedry scientologów, to nie ja poniżam jednego domniemanego biskupa jako TW dopuszczając do mianowania innego na najwyższe stanowisko w polskim Kościele. To nie ja pozwalam aby Sowy huczały w TVN. Mam wymieniać dalej ?
Czy któryś z tych powyższych czynów jest zgodny z Nauką?

Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#167290

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#167308

zapewne to zauważyłeś.
Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#167326

zapewne to zauważyłeś.
Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#167327

 nie wyczuwają nastrojów i pragnień wiernych. To źle, bo zapominają, że są powołani do służenia wiernym a nie odwrotnie.

Widać to wyraźnie na comiesięcznych mszach w intencji ofiar " katastrofy" smoleńskiej. Dawniej na zakończenie mszy organista intonował "Boże coś Polskę" i ludzie śpiewali a od marca/kwietnia jakoś sobie o tym organista zapomina (?)

Ludzie śpiewają więc  a capella, a ostatnio organista w Katedrze na Wawelu urządził sobie popis solowy aby tylko zagłuszyć ludzi śpiewających hymn !

To niebywałe aby tak brutalnie psuć uroczystość patriotyczną, za którą Kościołowi płacą członkowie Klubu Gazety Polskiej. Byliśmy oburzeni i tylko powaga miejsca i szacunek dla intencji w jakiej odbywała się msza powstrzymywał nas przed głośnym wyrażeniem sprzeciwu.

Oczywiście nietrudno się domyślić, że władze kościelne otrzymały wytyczne od rządzących aby nie dopuszczać do śpiewania hymnu ze względu na upowszechnienie się ostatnio wersji refrenu " Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie" .

Czy władze Kościoła zatraciły instynkt samozachowawczy ?

Bo poczucia misji nie dostrzegam w ich działaniach od dawna .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#167316

 nie wyczuwają nastrojów i pragnień wiernych. To źle, bo zapominają, że są powołani do służenia wiernym a nie odwrotnie.

Od jakieś czasu chodzi mi dziwna teoria po głowie. Jak powszechnie wiadomo, aby wyjechać za granicę w czasach "realnego" socjalizmu, trzeba było mieć paszport. A kto w owych czasch "użyczal" tych paszportów? A była taka sobie znana firma, zwana SB. Każdy z księży wyjeżdżających na studia do Rzymu miał rozmowę z "kwalifikatorem". Otóż taki "kwlifikator miał bardzo głupi zwyczaj podsuwania jakiegoś tam papierka do podpisywania. Ot nic nie znacządego papierka o współpracy z firmą. Po podpisaniu tego papierka dostawało się znaczący tytuł TW, i już można było wyjeżdżac.

Czy wszyscy księża podpisywali? Większość zdawała sobie sprawę z tego co podpisywałaby i nigdy tego nie zrobiła. W zamian FIRMA nie wydawała im paszportow i....... zostawali w kraju, co oznaczało, że kariera ich skończy się może na biskupie pomocniczym lub jeszcze niżej. 

Czy wszyscy dostający paszport dostawali tytuł TW? Nie część mimo wszystkiego nie podpisała niczego. Dlaczego zostali więc wypuszczeni? FIRMA nie była głupia. Wiedziała, że "tłum" jest również potrzebny.

Reasumuijąc. Taki z "tłumu" trafiał się w cieście TW jak rodzynek i było bardzo małe prawdopodobieństwo, że osiągnie jakieś znaczące stanowisko w hierarchi KK. Tak więc zoologiczny wstręt do lustracji swego środowiska wśród hirarchów KK ma swoje uzasadnienie. Jak również "postępowość" oraz nowoczesność.

Aha, ci co wierzą opowiadaniom, że FIRMA dała się robić w balona i wodzić za nos, odpowiadam. Śnijcie dalej, może przyśni się wam las.........

_______________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#167338

Do identycznych wniosków dochodzę jak wszystkie powyższe.

Główny tytuł właściwie oddaje istotę sprawy,

Ale nie dajmy się !

były czasy że sie trzeba było spotykać w katakumbach

 

wp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wp

#167339

Z uwagą przeczytałem Twój wpis,Milena.Obserwujesz w Krakowie to,o czym dyskutowaliśmy tutaj http://niepoprawni.pl/blog/2005/w-obronie-ksiedza-natanka .

O  tym kapłanie wspomina też autor bloga. Dlaczego się"Dziwisz"? Wszak od wczoraj  o tym,co (nie tylko) w kurii krakowskiej się dzieje można  przeczytać w polecance p.t."Bratanica kardynała Dziwisza na liście PO".Jak ma postępować owczarnia,skoro pasterze zawodzą? Kierunek im wytycza"Koszer Zeitung" .Popatrzmy na reakcje KUL-u po wypowiedzi Grzegorza Brauna o  ś.p.Życińskim i brak reakciji "pasterzy" na występy Pieronka w w/w szmatławcu.Tutaj,moim zdaniem, nie chodzi tylko o szeroką reprezentację TW w Episkopacie. Właśnie o tym  pod namiotem "Solidarnych" mówił Grzegorz Braun.Tu chodzi o kasę,niestety.Miałem przyjemność uczestniczyć ostatnio w rekolekcjach,prowadzonych przez bardzo mądrego kapłana-zakonnika.Otóż na moje zapytanie o światynię Opatrzności Bożej odpowiedział mi,że wg jego rozeznania ona nigdy nie bedzie dokończona.Właśnie z powodu pasterzy i braku zaufania wiernych do nich.Coś w tym jest.

 

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#167370

nigdy dość przyzwoitości i honoru
Te szumowiny juz coraz bardziej ostentacyjnie i nachalnie atakują przejawy patriotyzmu wśród Polaków.
U tych PO-płuczyn nie ma przypadków,jeżeli chodzi o szkodzenie i okradanie Polski i Polaków.Mamy teraz czas próby,ale też mamy wielką szansę w nadchodzących wyborach pogonić te szumowiny od koryta (choć moim zdaniem mają już scenariusze jak wybory sfałszować ,unieważnić czy też ich nie przeprowadzić),potrzeba nam pełnej zgody , wzajemnej pomocy i zrozumienia.Każdego dla kogo nasza ojczyzna leży na sercu i nie ważne czy jest wierzący czy też nie(sam nie jestem przekonany do wiary)namawiam by bronił tej wiary i ludzi prawdziwie wierzących ,bo to jest sól tej ziemi,zawsze Polska kojarzyła i jeszcze się kojarzy z katolicyzmem.To ludzie głębokiej wiary zmieniali na lepsze nasz kraj,to oni najzacieklej go bronili,oddawali za to wolność ,życie oraz znosili szykany i tortury.Proszę was jeszcze raz ,nie bądźcie obojętni gdy ktoś przy was opluwa Polskę i ludzi prawdziwie wierzących,niech was nie odstrasza presja środowiska,jak nie będziecie szanowali siebie i swoich przekonań,to będziecie jedynie popychadłami.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#167357