Fabryka MEN-elika

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

W ramach programu Comenius przybył do szkoły James z hrabstwa Yorkshire w Anglii. Pobyt w Polsce uzyskał po wygraniu konkursu wiedzy o naszym kraju oraz za doskonałą znajomość naszego języka.Chcąc stworzyć przyjemna atmosferę w klasie nauczycielka postanowiła przeprowadzic mały Quiz

- Zobaczymy, ile pamiętacie z historii Polski. Kto wypowiedział slowa: "Mieczów ci u nas dostatekW klasie cisza jak makiem zasiał,

Nagle James podnosi rękę i mówi:  - Władysław Jagiełło do posłów krzyżackich przed bitwa pod Grunwaldem,lipiec 1410.

- No i proszę, nie wstyd wam? James jest anglikiem a historię Polski zna lepiej niż wy. Czy chcecie udowodnić, ze "Polak przed szkoda i po szkodzie glupi". No, jaki poeta to napisal?


Znowu  zgłasza się James.  -
Jan Kochanowski w pieśni o spustoszeniu Podola, 1586.


Nauczycielka z wyrzutem spogląda na uczniów. W klasie zapada wstydliwa cisza. Nagle slychać czyjś głośny, złośliwy  szept:
- Bierz dupę w troki i wynocha do swojego gównianego kraju.
  - Kto to powiedzial?! - jęknęła  nauczycielka. Na to 

James podnosi rekę i recytuje: -Józef Pilsudski do generala Michaila Tuchaczewskiego na przedpolach Warszawy, sierpień 1920.


W klasie robi się jeszcze ciszej. Słychać tylko, jak ktoś mruczy pod nosem:  - Możesz mnie pocałować w dupę.
Nauczycielka, coraz bardziej zdenerwowana:  - Przesadziliście. Kto to tym razem?

Znów wstaje James.  - Andrzej Lepper do Anety Krawczyk, na IV krajowym zjezdzie Samoobrony, Warszawa, styczen 2004.

Tego jest już dla nauczycielki za wiele. Biedna kobieta opada na krzeslo,jęczac: - Boże, daj mi siłę, ..

James, który potraktował to jako pytanie: -Papież Jan Pawel II na widok pielgrzymki  działaczy PO , plac św. Piotra w Rzymie


Nauczycielka mdleje. Klasa podnosi  wrzask.


 Po chwili drzwi się otwierają i wbiega zdenerwowany dyrektor:  -
Co wy, do diabla, wyprawiacie?! Takiej bandy debili jeszcze w życiu nie widziałem!


Na to James flegmatycznie:  - 
a to Nicolas Sarkozy do polskiej delegacji, szczyt Unii Europejskiej w Brukseli, pazdziernik 2008rok.
 

A to korepetytorzy produktu końcowyego polskiej szkoły ,po reformach MEN-eli:

 

 

*******************************************************

To oczywiście żart. Publikował go już np. MacGregor.
Wkleiłem  dla relaksu. Waszego i mojego. Bo od samej polityki w końcu powariujemy.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Żart jest pyszny, przez to,że w dużym stopniu prawdopodobny.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133376

bo ostatnimi czasy szkoła ulega piorunującej degradacji i to pod każdym względem. Przyczyn tego upadku można by wymieniać wiele. Ale moim zdaniem - zasadniczym błędem było ślepe wzorowanie się na systemach zachodnich mimo że absolutnie się nie w tej "cywilizowanej" Europie nie sprawdzały. Po co to robiono? - teraz już rozumiem... ale - wierzcie mi - że jeszcze kilku porządnych belfrów można w polskiej szkole spotkać, że mimo wszystko - wykonują na co dzień swoją syzyfową pracę - i wychowawczą, i dydaktyczną. Że jest im ciężko, smutno, a nawet wstyd kiedy widzą to, co się dzieje, kiedy na tej moralnej pustyni starają się realizować uczciwie swoje powołanie... jestem wśród nich - taki przestarzały choć wcale jeszcze nie stary model...i bedę robić swoje, póki starczy sił, bo to ma swój  sens...O takich nauczycielach wspomnijcie czasem na forum z uśmiechem, z życzliwością...o takich "siłaczach" z Bożej łaski, którzy mają nadzieję na powrót utraconych wartości. Tacy nauczyciele kojarzą mi się z osobowością Anny Walentynowicz - pokorni, cisi, skromni, a jednak twardzi, mądrzy i niezłomni...Pozdrawiam z nadzieją...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133492

Wyposażoną 20 lat do przodu. dziś zostały ściany , ławki i krzesełka na których siedzą przyszli inteligenci.

Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133508

dużo goryczy jest w Twojej wypowiedzi. Ale jeżeli zaczniemy puszczać buldożery na niwę polskiego szkolnictwa i bezlitośnie równać je z ziemią , to pośród zgliszcz i popiołów nie damy rady dostrzec okruszków diamentów, które tam jeszcze świecą ostatnim blaskiem...może tak - zamiast totalnej krytyki - zacznijmy pisać o perłach, dajmy wsparcie osamotnionym Don Kichotom. Wierz mi - przeżyłam w praktyce wiele "reform", wiele upokorzeń , pracowałam z rozmaitymi karierowiczami i "inteligentami" a mimo to trwam . Pokażmy, ze szanujemy tych porządnych, pokażmy, że oni są. Nie róbmy reklamy nieudacznikom i nie sadźmy wszystkich jedną miarką, bo z tego wyjdzie jeszcze większa szkoda. Moją osobowość zawdzięczam wielu mądrym nauczycielom, a przecież pracowali oni jeszcze w czasie komuny. Im takze nie było lekko. I jeszcze jedno - dobremu nauczycielowi nie potrzeba ekskluzywnych wyposażeń, na których władze tylko przekręty finansowe robią. Mądremu nauczycielowi wystarczą te ławki i krzesełka, o ktorych wspomniałeś. Ważne jest to, aby wśród zasiadających w nich uczniów trafil się chociaz jeden, który cokolwiek zrozumie.

Absolutnie nie mam pretensji do Twojego tekstu - jest świetny. Tylko ostatnimi czasy zaczynam być zmeczona taką medialną nagonką, w której wszystkich wklada się do jednego gara. Nie pozwólmy, zeby powstał z tego gotowania bronkowy bigos.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133666

Żart jest pyszny, przez to,że w dużym stopniu prawdopodobny.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133377

prawdopodobny,min Hall załatwiła szkołę na dobre.Chociaż nauczyciele są tez winni,wczoraj moja koleżanka pedagog szkolny powiedziała,że pójdzie na emeryturę,bo Hall planuje wyprowadzenie pedagogów ze szkoły.Sama jednak na PO głosowała za każdym razem,skąd więc oburzenie? Najgorszy jest jednak projekt zakładania uczniom teczek o wszelkich problemach każdej natury,rodzinnych szkolnych chorobowych,dla mnie jest to nie do pomyślenia.3 lata temu był w szkołach pilotaż tego pomysłu,i co?Byli tacy wychowawcy,którzy bez szemrania takie teczki założyli,prowadzili skrupulatnie,a rodzice nawet o tym nie wiedzieli,że to ,co mówią w zaufaniu jest opisywane!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133440

Niestety, to bardzo prawdopodobna i jakże smutna rzeczywistość. Szkoła przeraźliwie szybko schodzi na psy. Obronną ręką mogą z tego wyjść tylko silne jednostki.  

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Niueste

#133466

You made my day .Thanks.
Tak mnie rozbawiłeś,że wyłączam laptopa i idę na spacer,chociaż w Indianie gdzie teraz jestem śnieg po pas.
Jeszcze raz dzięki

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133472

 Choćby większość nauczycieli było lemingami,paru zdezorientowanych a tylko jeden na szkołę wypełniałby misję to i tak ma szansę trafić ze swoim przesłaniem do licznej grupy uczniów.Dlatego żadne reformy nie są w stanie uniemożliwić nauczycielom przekazywania tego co ważne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133552

za te słowa. Pośród tych wszystkich szpilek - jedynie one  dodały mi otuchy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133668

Takiej bandy debili jeszcze w życiu nie widziałem!

Na to James flegmatycznie: - a to Nicolas Sarkozy po ostatniej wizycie w Polsce.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133654