Czy kard. Dziwisz deprecjonuje beatyfikację JP II?

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

 

Drążę ten temat bowiem po skandalu z "relikwią" nie daje mi on spokoju, tym bardziej po tym co się stało w szpitalu  w którym przebywa Robert Kubica.

Wróciłem raz jeszcze do video z audycji "Siódmy dzień tygodnia" z 13 lutego tego roku. Za pierwszym razem coprawda dosłyszałem czyjeś słowa " i pole position" ,ale nie bardzo kojarzyłem jaki to ma związek z relikwiami. Okazuje się, że ma i to spory.

Otóż wydaje się,że powiedział to Marek Siwiec , który w tym programie robił za rzecznika Kardynała Dziwisza. Może to jednak jakieś powołanie się w Siwcu odzywa od czasu do czasu , bo wcześniej już naśladował Papieża.

Kardynał Dziwisz "czuje" media

 

" "Kardynał Dziwisz wie, jak działają media" - to komentarz Marka Siwca, eurodeputowanego SLD, po tym, jak duchowny przekazał Robertowi Kubicy relikwie Jana Pawła II.

Relikwie, które Dziwisz przekazał Kubicy - to fragment sukna z szaty papieża i fiolka z krwią.

"Zdaję sobie sprawę, że to odbyło się na skróty, ale gest może przyciągnąć młodych, którzy traktują Kubicę jak idola" - mówił polityk w programie Siódmy Dzień Tygodnia w Radiu ZET " (www.radiozet.pl/Wiadomosci/Polska/Kardynal-Dziwisz-czuje-media)

Tak więc czyżby to dla SLD kardynał zrobił co zrobił i dla pozyskania młodych do postkomunistów? Dziwisz?

 Dotarłem też do artykułu na stronie radia zet( www.radiozet.pl/Wiadomosci/Sport/Pole-position-czeka-na-Kubice-w-Watykanie) oto fragment:

"Pole position" czeka na Kubicę w Watykanie

"Kolejny gest kardynała Stanisława Dziwisza wobec Roberta Kubicy. Zaprosił go na beatyfikację Jana Pawła II do Rzymu. Obiecał mu nawet miejsce w pierwszym rzędzie na Placu świętego Piotra."

"Jeśli Kubica przyjedzie do Watykanu, damy mu na pewno pole position" - powiedział metropolita krakowski. "Musimy mu dać tę siłę, której potrzebuje, by iść naprzód, bo jest wielu młodych ludzi, którzy za nim podążają. Potrzebujemy jego świadectwa, jego zdrowia i także dobrych rezultatów" - dodał. "

Uszczypnijcie mnie ,proszę! Czy ja dobrze widzę. To beatyfikację Jana Pawła II kardynał sprowadza do rangi imprezki Formuły I ? Komu i do czego potrzebne jest świadectwo Kubicy?

Zamiast powiedzieć, że zaoferuje Robertowi możliwośc jak najbardziej bezpośredniego i bliskiego uczestnistwa w nabożeństwie i przeżycia beatyfikacji Papieża Polaka mówi o "pole position"?

Kardynał chce aby młodzi szli za Kubica zamiast za Chrystusem ? O co tu chodzi ? Może choć zachęciłby ,aby poszli za nim,kardynałem dobrym pasterzem?

Własnym oczom nie wierzę i na własne uszy nie słyszałem, aby Dziwisz równie gorliwie namawiał młodziez, aby szła za nim samym do Kościoła.

Rozdaje miejsca na uroczystości i relikwie  równie beztrosko jak hodowca orłów bialych ,ordery. Tylko dlatego aby udowodnić ,że CZUJE  MEDIA ?

"Kardynał Dziwisz przejął się ciężkim wypadkiem .........., a teraz zaprosił na uroczystości 1 maja".

   Czyżby ten 1MAJA pomylił się kardynałowi z akademiami, jakie towarzysze pana Siwca , jego rzecznika w ostatnia niedzielę ,z zacięciem organizowali? Teraz się nie dziwię tylko pytam, czy za całą prowokacja stoją mocodawcy pana Siwca a SLD i chca cos na beatyfikacji , przy wsparciu Dziwisza ugrać? Czy obok Kubicy nie miałby zasiąść Kwasniewski , podobno kandydat na kolejnego premiera?Albo Napieralski?

  1 maja, to w tym roku Niedziela Miłosierdzia Bożego.Druga niedziela po Wielkanocy, święto które sam ustanowił JP II. Zastanawiam się, w wyniku niezwykłej aktywności pana Siwca, czy neokomuniści nie szykuja znowu niespodzianki w stylu "Kwaśniewscy w papamobile" co było też z udziałem Kard. Dziwisza.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Tożsamośc dwójki jest dotychczas nieznana.
Pozdrowienia
zib1

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrowienia
zib1

#135842

Kim byl " nasz czlowiek w watykanie" lub "delegat" ?
Infiltracja jest głebsza niz nasze o niej wyobrażenia.
Wystarczy popatrzec na ostanie nominacje kardynalskie i prymasa.

Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#135854

Relikwie powinny trafić do kościołów. Jeżeli już to ma być ktoś spoza Koscioła należałoby postawić na osobę, która autorytet zdobyła na polu moralności, nauki, czy czymś takim, jakąś Dymną, czy lekarza ryzykującego życie dla chorych itp. Kubica jest dobrym kierowcą, a zdaje się główną zasługą -- to że uległ wypadkowi. Czyżby sympatia do PO szkodziła nawet biskupom?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

amica

#135863

Relikwie powinny trafić do kościołów. Jeżeli już to ma być ktoś spoza Koscioła należałoby postawić na osobę, która autorytet zdobyła na polu moralności, nauki, czy czymś takim, jakąś Dymną, czy lekarza ryzykującego życie dla chorych itp. Kubica jest dobrym kierowcą, a zdaje się główną zasługą -- to że uległ wypadkowi. Czyżby sympatia do PO szkodziła nawet biskupom?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

amica

#135864

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Zawsze mówiłem że skala indoktrynacji w Polsce jest ogromna i trudna do ogarnięcia większości obywateli.Jeszcze kilkanaście lat temu nie odbiegała od innych krajów ,była nawet porównywalna z niektórymi  krajami UE,co prawda sporo większa ,ale porównywalna,teraz nie ma precedensu w Europie,obejmuje właściwie wszystkie dziedziny życia i gałęzie przemysłu,bo prawdziwe interesy mogą robić tylko dopuszczeni ,tylko na różnych warunkach,to samo jest z nauką ,sztuką i hierarchią kościelną,sądownictwo ,prokuratura i policja to w dużej części zbiorowisko byłych i obecnych,ludzi różnych służb,kapusi,szantażowanych ,przekupywanych i zawistnych ludzików,mogłem się o tym przekonać niedawno,co prawda w bardzo drobnej sprawie ,ale to tym bardziej potęguje to wrażenie ,że nawet w błahostce widać powiązania ,chore układy i wolę postawienia na swoim(mówiąc na rozprawie w pewnym momencie zwracałem się równocześnie do oskarżyciela,biegłego i sędziego,że ja na ich miejscu nie mógł bym spojrzeć sobie w lustro,to wszyscy udali że tego nie słyszą,na pytanie do policjantów dlaczego łżą,sędzia uchyla mi pytanie,na pytanie do sędziego dlaczego sąd jest stronniczy i mataczy w sprawie,odpowiedź jest to nie ma związku ze sprawą),taka jest rzeczywistość w Polsce,smutne? ano chyba tak.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#135982

DO Piekla z nim z tym calym Dziwiszem i jego swita, juz tam na niego czekaja !!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#136006