ŚWIĄTECZNA NOWOMOWA

Obrazek użytkownika Lara
Kraj

Świąteczna nowomowa, czyli - młodzi, wykształceni z wielkich miast wysyłają świąteczne życzenia w postaci reniferów na łyżwach, misiów z czerwonymi nosami i bałwanków na sankach. Całuski, rybie łuski i cholera wie, co jeszcze! I mają Merry Christmas i Santa Claus. Jakiś specjalista od marketingu w porozumieniu z jakimś stylistą w plastikowych włosach, czy innym palantem, nagle stwierdza, że zbyt polski język jest nietrendowy, bo jest zbyt polski. Och sory, bejbes. Nasza ustawa o ochronie języka, to nie to samo co drakońskie nacjonalizmy z Quebecu. Nieprzebrana rzesza niedouczonych debili, pospiesznie wepchniętych do tej kapitalistycznej sokowirówki, wtyka angielskie słowa tam, gdzie nie umie wetknąć polskich. I zabawa kręci się na całego. Nikt już nie rozumie po polsku. Przybywa także takich, którzy nie rozumieją w ogóle niczego!!

No dobrze, wylałam swoje żale, jeszcze lałabym dalej, ale przeczytałam fantastyczny apel Księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, do którego się przyłączam:
„Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jeżeli wysyłamy kartki, to wysyłajmy te ze Świętą Rodziną czy Trzema Królami, a nie z bałwankiem, saneczkarzami czy słoniem na łyżwach. Dwa tysiące lat temu wydarzyła się bowiem autentyczna historia, której nie jest w stanie zmienić ani poprawność polityczna, ani lewactwo, ani głupota.”

Amen

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A mnie wkurzają jeszcze idiotyczne świąteczne rymowanki rozsyłane SMSami. Dostaję takich kilkanaście (szczęśliwie każdego roku coraz mniej) z czego większość się powtarza.

Pozdrawiam...
/benjamin

PS: A słowom ks. Tadeusza tylko przyklasnąć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#207976

Xenia
i surokatki aż tak się nie wysilały. Lepiej niech troszkę uruchomią zasoby tego co im jeszcze zostało w tych pustych łbach przy kolejnych wyborach. O ile jeszcze będą w Polsce jakieś wolne "wybory".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Xenia

#207984

Płaskie, bezsensowne wytrychy językowe, które docelowo mają
doprowadzić do zrozumienia TYLKO dwóch pojęć:
RUKI PA SZWAM!
TAK TOCZNO.
I taki ma być "nowy wspaniały świat".
Z sowietem na czele!
Pozdrawiam serdecznie
PS
A apel Księdza Tadeusza trafny i potrzebny.
Bo kartki ze Świętymi, drukuje Caritas,
a czerwone śmiecie dofinansowują się z czerwononosych misiów.
Bojkotując te chłamy, urwiemy blumsztajnom choć część
finansowania.

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#207986

dla lubiących potańczyć przy muzyce techno (umpa umpa) organizuje się tuż przed świętami imprezę pod nazwą "pasterka w klubie"

wigilia lemingów w McDonalds: opłatki w czterech smakach, karpburgery i McOwiec

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#208046