BEKHEND DERESZA

Obrazek użytkownika Lara
Kraj

Słuchając od kilku miesięcy opowieści Pawła Deresza oczy stają w słup! Pierwsze pytanie, które się nasuwa, to czy on nie jest czasem skrzyżowaniem idioty z rowerem?! Bo tylko osoba pozbawiona mózgu jest w stanie tak bredzić! Powiecie złośliwie – po co mu mózg, ma dres! Faktycznie, Deresz zdecydowanie posiada dres, jak na „wielkiego” tenisistę przystało.

Panie Deresz, jeśli nie ma pan żadnych wątpliwości, co do okoliczności śmierci pańskiej żony, proszę odpowiedzieć mi na poniższe pytania.

1. O której godzinie dokładnie wydarzyła się katastrofa?

2. Dlaczego rosyjscy kontrolerzy lotu podawali załodze Tu-154 fałszywe informacje?

3. Z jakich powodów samolotu Tu-154 po komendzie pilota "odchodzimy" (nakazująca wzniesienie maszyny) zaczął z dużą prędkością opadać?

4. Co spowodowało, że w ostatnich chwilach lotu Tu-154 zboczył z prawidłowego kursu?

5. Dlaczego w chwili katastrofy na lotnisku w Smoleńsku nie było żadnego funkcjonariusza BOR?

6. Co zawiera czarna skrzynka zawierająca parametry lotu i polska skrzynka (tzw. trzecia) produkcji ATM - podstawowy materiał przy badaniu wszystkich katastrof lotniczych?

7. Dlaczego Rosjanie już pierwszego dnia po katastrofie niszczyli wrak samolotu?

8. Co zawierają protokoły sekcji zwłok?

9. Dlaczego Rosjanie zabronili Polakom otwierania trumien z ciałami ofiar?

10. Z jakich powodów minister Ewa Kopacz skłamała, że w sekcji zwłok uczestniczyli polscy lekarze i prokuratorzy?

11. Dlaczego Rosjanie natychmiast po tragedii wykluczyli hipotezę spowodowania katastrofy?

12. Dlaczego służby rosyjskie niedługo po katastrofie wycięły drzewa w pobliżu lotniska Smoleńsk-Siewiernyj?

13. Dlaczego Rosjanie zapowiedzieli, że nawet po zakończeniu własnych badań i śledztwa nie oddadzą Polakom oryginałów czarnych skrzynek?

14. Dlaczego służby rosyjskie wymuszały na rodzinach ofiar podpisanie na spalenie ubrań i rzeczy osobistych ich bliskich, choć przedmioty te miały wartość dowodową?

15. Dlaczego prokuratura nie zweryfikowała informacji o trzech osobach, które przeżyły katastrofę, oraz zeznań funkcjonariusza BOR, który widział trzy karetki pogotowia odjeżdżające z miejsca tragedii na sygnale?

16. Skąd pochodziły strzały zarejestrowane na filmie, nagranym przez Rosjanina kilka minut po katastrofie?

17. Dlaczego ABW - choć potwierdziła, że na wspomnianym filmie słychać rosyjską i polską mowę - nie poinformowała jakie konkretnie słowa lub zdania padły na nagraniu?

18. Dlaczego polski rząd nie zareagował na niszczenie dowodów w śledztwie m.in. demolowanie wraku samolotu przez Rosjan?

19. Dlaczego firmy, które wygrały w kwietniu 2009 .r przetarg na remont rządowych Tu-154, zdecydowały się na przeprowadzenie naprawy w zakładach w Samarze należących do oligarchy, będącego zaufanym człowiekiem Władimira Putina?

20. Co łączy Bronisława Komorowskiego z jedną z tych firm (MAW Telecom), skoro jego biuro reklamowało ją wśród posłów należących do Komisji Obrony Narodowej?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jakże trafne proste pytania, gdyby nie manipulacja, zakłamanie i zacieranie śladów, kontra hipokryzja Deresza??? Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#114831

To jest to ! czytelnie , konkretnie na temat ! Taki tekst zabija leminga w połowie treści ;)

Dodał bym jeszcze od siebie :

Czy to prawda w przeddzień wylotu do Smoleńska serwisanci z Samary naprawiali autopilota w Tupolewie ?
------------------------------------------------------------
Tu-154 M to ten sam typ samolotu, który 10 kwietnia rozbił się pod Smoleńskiem. Przed lotem polski tupolew był sprawdzany przez ekipę ściągniętą do Warszawy z zakładu w rosyjskiej Samarze. Mechanicy usuwali awarię bloku sterowania w układzie autopilota.

tekst z RMF24
http://tnij.org/h7pb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#114838

Deresz nie porzuci swego miejsca w elycie. Pokazał to już wcześniej, kiedy opuścił spotkanie rodzin, bo umówiony był w telewizji. Ciekawe, czy ktoś mu już powiedział, że wszystkie osoby i instytucje, które bezpośrednio lub bezpośrednio odpowiadały za bezpieczeństwo tego lotu, podlegały Tuskowi ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#114851

To swoja drogą ciekawe zachowanie .... Ile ma do stracenia bo z jego postawy wynika ze bardzo wiele !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#114853

Ciekawe jet również to jak układało się pożycie małżeńskie Dereszów. Czy przypadkiem tragiczne odejście małżonki nie rozwiązywało jakiś problemów, spraw o których nie wiemy.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#114890

tańczący z widłami, 11 grudnia, 2010 - 21:50

Ciekawe jet również to jak układało się pożycie małżeńskie Dereszów. Czy przypadkiem tragiczne odejście małżonki nie rozwiązywało jakiś problemów, spraw o których nie wiemy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak. I do tego wątku chciałbym nawiązać. Od początku telewizyjnej kariery P. Deresza miałem nieodparte wrażenie, że jemu tragiczna śmierć jego żony, była w jakimś sensie na rękę. Tylu bzdur człowiek pogrążony w żałobie po bliskiej (?) sobie osobie nie może z siebie wydać. Jego półuśmieszek, gdy odpowiada w wywiadach na temat smoleńskiej tragedii, jest przerażający. Chyba, że - o czym nie wiem - u bolszewików nie ma czegoś takiego jak żałoba. Była żona, nie ma żony. Jest za to medialna kariera. Dla mnie Deresz to kreatura człowieka. Ktoś mu morduje żonę a on mówi: - nic sie nie stało panowie, nic sie nie stało.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#115153

w żałobie celebrytek" - Sarjusz-Skapska i Komorowska (rozśpiewana wdowa po urzędniku MSZ).

Skapska od początku budzi moja antypatię - "godnie" kontynuuje w FRK linię ojca TW który zasłynął kontrowersyjnymi rozbijackimi działaniami.

Komorowska jest znana w kręgach towarzyskich z parcia na szkło. Nic jej nie wzruszyło, że po intrydze dyplomatycznej słuzb Tuska (gruppenfuhrer KAT) jej mąż został poswięcony przez spiskowców jako "nieuniknione straty" - popisuje się przed kamerami i trzyma PR-owska linię jak nakręcona.

Zawiodła mnie również p. generalowa Gągorowa udając głuchą przed kamerą (jakoby "nie słyszała" jak obrażona została przez Tuska p. Kochanowska, która bardzo przytomnie poruszyła wątek gróźb pod adresem jej córki za wystąpienie w Brukseli)

Podsumowując dodam, że będące wczoraj w planie ustalonym przez kancelarię Tuska spotkanie opłatkowe spiskowców i morderców (wariant w 95% prawdopodobny!) z rodzinami ofiar jest jakąś makabryczna groteską ;/ Lista obecnych niewątpliwie pokaże kto został "odwrócony" czytaj opłacony sowicie by nie dociekać prawdy (lub skutecznie zastraszony) ...

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wild

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#115181

Nie znam dokładnie życiorysu tego pana, męża zabitej posłanki SLD, ale coś mi mówi, że ONI muszą mieć na niego jakieś papiery.
edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#114897

Madrzejsza i kojarzy sie z wlasciwym Marszalkiem

Nathanel

W CZASACH POWSZECHNEGO FAŁSZU PISANIE PRAWDY JEST CZYNEM REWOLUCYJNYM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#114898

Alexola

...dlaczego Tusk oddał całe sledztwo Rosjanom?
i kim pan jest panie Deresz!!????

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Alexola

#114909

Deresza interesuje tylko co rząd zrobi na przyszłość aby uniknąć podobnych zdarzeń,czyżby się gdzieś wybierał i się boi?
To pytanie słyszę już kilka razy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#114917

I w ten sposób obraża swą tragicznie zmarłą małżonkę.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#114924

zieloną trawę z Zielonej Wyspy Donka,a nie na takie jak te trudne pytania.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#114925

Stalin mordował ludzi, wysyłał do łagrów a członkowie rodzin zabitych i zesłanych kochali go coraz bardziej.
Może z panem Dereszem jest podobnie. A może całe życie był pod butem żony a teraz ma swoje 5 minut. Poza tym on się urodził w 1937 ona w 1954, dzieliło ich całe pokolenie, był dziennikarzem, korespondentem w Czechosłowacji, więc i teczkę ma odpowiednią do zasług.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#114926

Być może masz rację. Ale to by znaczyło, że na pytanie zadane Dereszowi : czy wiedząc, że wydarzy się katastrofa (zamach) pozwoliłby pan wejść żonie na pokład samolotu ?
Deresz powinien odpowiedzieć : Tak i dodać, żałuję tylko, że nie wsiadła teściowa. A on udaje pogrążonego w żałobie małżonka.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#114940

nie sieją.Sami zostają takimi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#114982

Przepraszam, ale powiem tak " co sie czepiliscie  mlodego zeniucha, wyzwolili  go  z kajdanow  malzenskich  i przed  smiercia  rznie  podfruwajka i moze  glaska jakie mlodki, bo w tym wieku  nic  wiecej  nie  moze !  Z tego  powodu  jest  wdzieczny  KAT  i  goni  po studiach  telewizyjnych  jak  kot  z  pecherzem !  Wyucza  malpe  formulek  i  klepie  stary  komuch  jak  w  malignie. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#115021

W ten prosty sposób "mąż swojej żony" zrównał się w treści swej wypowiedzi z Putinem a to już jest dla niego wielkie nobilitujące go osiągnięcie "zawodowe,"
niezależny Poznań

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#115007

Deresz wie i skąd pochodzi jego ewentualne przekonanie, co pochował w trumnie, którą otrzymał w ramach przesyłki lotniczej z Moskwy?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#115015

dobre pytanie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#115092

kitciwucho Pan deresz wyglasza te swoje rewelacje ze spuszczona glowa ,ze nie widac zupelnie oczu i takim niepewnym przytlumionym glosem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kitciwucho

#115162

Informacje oficjalne i wywiady z rodzinami ofiar pozwalają stwierdzić, że udało się władzy podzielić te rodziny na te które

ze spotkań z rządowymi agendami wychodzą usatysfakcjonowane i z wdzięczności udzielają stosownych wypowiedzi, uczestniczą w samolotowej pielgrzymce do Smoleńska,
czy wyraziły chęć wzięcia udziału w spotkaniu opłatkowym

i na te które

biorą udział w spotkaniach zespołu sejmowego A. Macierewicza,
występują o ekshumację poległych najbliższych,
wspierają wyjazd pp. Fotygi i Macierewicza,
aktywnie biorą udział w posłuchaniu w Brukseli,
zadają pytania premierowi/prokuratorom.

I kategoria rodzin może tak się zachowywać z trzech powodów:
1. Zbieżność ideologiczna i przedkładanie jej nad sprawy osobiste,
2. Powody ekonomiczne - przyrzeczenie wysokich odszkodowań,
3. Nieprawdopodobny, ale nie nierealny - członkowie ich rodzin jednak żyją i są zakładnikami sprawy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#115226

to samo zrobili z katastrofą Smoleńską, manipulacja rodzinami, jednak dziwię się, że rodziny wszystkie jak jeden mąż nie dążą do wyjaśnienia katastrofy....10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#115473