Jak rozwiązać kryzys strukturalny w NSZZ „Solidarność”?

Obrazek użytkownika pomniksmolensk
Kraj

Bardzo mnie dziwi gdy PO powołuje się na demokratyczny rodowód, skoro jej współtwórca Andrzej Olechowski był w 1989roku po stronie ekipy Jaruzelskiego przy okrągłym stole!

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=555

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

No cóż a kto nie był?Po latach dowiadujemy się , ze wielu polityków tan "na wypadek" było po obu stronach.

Np;  Walesa ? Pseudonim "BOLEK,"pan "UBEK", a Buzek to przecież to samo. jeden i drugi byl powiazany z UB.

A teraz "bohaterowie" kur*a jego ma...

Buzek to agent bezpieki .
PO ma naprawdę świetną prasę i dlatego Jerzy Buzek jest przedstawiany jako “super gościa”.
Dla mnie zawsze będzie zawsze Judaszem co Polskę sprzedał . Nie wiem czy mu się to opłacało ale będzie się smażył w piekle , za to co zrobił z Polska !

SB w Gliwicach i wywiad PRL interesowały się Jerzym Buzkiem – podaje IPN. Przytacza on też prawomocną decyzję Sądu Lustracyjnego o odmowie wszczęcia przez Rzecznika Interesu Publicznego lustracji byłego szefa rządu.

16 listopada 1981 r. Buzek (późniejszy premier, a obecnie europoseł PO) został zarejestrowany przez SB w Gliwicach w dzienniku rejestracyjnym. 17 września 1985 r. materiały przekwalifikowano i nadano im kryptonim “Negocjator”. 8 sierpnia 1986 r. sprawę przekazano innemu pionowi SB w Gliwicach, a następnie do wywiadu. Po zwróceniu materiały zniszczono jako “bezwartościowe” – podaje IPN.

Według katalogów IPN, 27 sierpnia 1986 r. Buzek został zarejestrowany przez wywiad w kategorii “zabezpieczenie” – co oznacza, że wywiad wiedziałby o kontaktach zagranicznych Buzka. Zdjęty z ewidencji w październiku 1989 r. – powodem jest według IPN “rezygnacja”.

@@@

Zniszczenie dokumentów dotyczących Jerzego Buzka to przestępstwo kryminalne !
@@@

Jerzy Buzek twardo i zdecydowanie zaprzecza, że był agentem PRL -owskiej Służby Bezpieczeństwa.

@@@
Akcja Wyborcza Solidarność po 4 latach swoich rządów nie ciszyła się poparciem społecznym. Szacunek i zaufanie stracili i partia i jej lider. I nie ma się czemu dziwić. Cztery szkodliwe reformy, próba likwidacji górnictwa, szalona prywatyzacja, afery, skandale i dziura budżetowa – to tylko niektóre z przewinień rządu Buzka. W okresie przedwyborczym w 2001 r. z AWS uciekał kto tylko mógł. Na fundamentach Akcji powstały dwie nowe partie – Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość. Wybory wygrała postkomunistyczna lewica, a AWS jako koalicja kilku ugrupowań z wynikiem 5,5 proc. nie przekroczyła 8-procentowego progu wyborczego. Po wyborach Jerzy Buzek zrzekł się stanowiska politycznego.
Buzek na kilka lat zniknął z mediów i świata polityki. Jego nazwiska wymieniano tylko wtedy, gdy komentowano w niezbyt kulturalny sposób efekty buzkowych reform. Te uderzyły w całe społeczeństwo, któremu czkawką odbijają się po dziś dzień. No, ale przyszedł rok 2004 i wybory do Europarlamentu. Były premier wystartował z list PO w okręgu śląskim. Otrzymał 73 389 głosów, czyli nie tylko najwięcej spośród wszystkich kandydatów w swoim okręgu, ale i w całej Polsce. Skąd paradoks, że na znienawidzonego byłego szefa rządu tym razem zagłosowano tak tłumnie?
Znikniecie Jerzego Buzka na wiele lat było dobrym rozwiązaniem . Społeczeństwo zapomniało kim był Buzek, Polacy maja dobra pamięć … ale krótką :)

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#181438