Co wazniejsze 5 Zl czy 15 miliadrow?

Obrazek użytkownika Emir
Gospodarka

jakiś głupi bilet, problem 5 złotych taki wpis tu na np.pl zaprzatnal uwagę
ponad 1000 wejść, a tymczasem, gdy ludzie tu (niby świadomi Niepoprawni) podniecają się obżałowana PIĘCIOZŁOTÓWKA, jednego babska można sobie - idąc tropem wpisu o Maksie Kolonko na wykop trafić na art o upadku Stoczni w Trójmieście:

"W piątek, 1 marca 2013 roku o godzinie 14.37 zwodowano kadłub promu dla norweskiego armatora FJORD LINE. Szkoda, że to ostatni kadłub wodowany na pochylni rufowej gdańskiej stoczni. Zamówień brak a zresztą, kto by chciał współpracować ze stocznia, posiadającą głodowa infrastrukturę.

Czas mija, mama Madzi nadal zdobywa popularność a prawdziwe wydarzenia, które doprowadziły do upadku polskiego przemysłu okrętowego powoli odchodzą w niepamięć.

Przenieśmy się w nieco inne miejsce i czas — mianowicie do Stoczni Gdynia S.A. i roku 1996 kiedy Prezesem rady nadzorczej został Janusz Szlanta. Sprawny manager przez lata piastowania tego stanowiska doprowadził firmę na szczyt rozwoju, przejmując Stocznie Gdańsk i tworząc Grupę Stoczni Gdynia. Współpracując z mniejszymi stoczniami, masa podwykonawców oraz producentów wyposażenia i urządzeń okrętowych, dawały pracę tysiącom ludzi!

Szczytem owym było osiągnięcie 1-go miejsca w Europie, a 15 w świecie pod względem wielkości produkcji. To też nie ma się co dziwić, że Stocznia Gdynia od dłuższego czasu była solą w oku naszego zachodniego sąsiada.
.
.
"— Po siedmiu latach doczekaliśmy się wyroku uniewinniającego. Przez ten czas zniszczono stocznię, tysiące ludzi znalazły się na bruku i zmarnowano 15 mld zł — wylicza Janusz Szlanta w wywiadzie z 2011."

Wiec proszę się nadal podniecać obżałowana pięciozłotówka Hanki GW.
3 tyg temu Grodzka, przedwczoraj były tenisista,
kto jutro?
Wiem,ze to wołanie na puszczy .

PS. Film Wielka Ucieczka, właśnie dziś obejrzałem go ponownie - Anglicy robią w obozie pozorowana bitkę o kurtkę i wszyscy Niemcy zwracają na nich uwagę.
W tym czasie korzystając z zamieszania jeden z żołnierzy obozu wczołguje się pod ciężarówkę i kradnie stamtąd łomy, narzędzia dzięki którym potem w niewiedzy dla Niemców wykopią sobie tunel do ucieczki.
Film stary, numer odwracania uwagi jeszcze bardziej a ludzie stale dają się na to nabierać.
"Robta co chceta" - zabawiajcie siem dalej drobiazgami.
Niech te drobiazgi zajmują ogląd świata i spowoduje utratę czasu na prawdziwe działania.
Ja idę kopać tunel.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Być może te jak piszesz "drobiazgi" mają odwrócić uwagę opinii publicznej, ale warto pamiętać o jednym: aroganckie, cyniczne, niemoralne zachowania władz i tzw. elit najbardziej wpływają na wyobraźnię ludzi, także lemingów. I właśnie to może przechylić szalę w najbliższych wyborach. Dlatego warto o tym mówić, także na tym forum, choćby po to, abyśmy mogli zbierać argumenty, przy pomocy których później "w realu" pokażemy lemingom, jaka jest ta władza.
Jeśli powiesz lemingowi o Stoczni Gdynia, stwierdzi, że nudzisz i że się nie znasz. Gdy pokażesz, że władza to "obciach", zastanowi się.
A wiadomo, że od wyniku najbliższych wyborów zależy, czy uda się ocalić z polskiego majątku te resztki, które jeszcze zostały.
O tych wszystkich dużych aferach tym bardziej trzeba mówić, to oczywiste, ale nie lekceważyć drobiazgów!

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#362470

taki drobiazg dziala na lemingi bardziej niz stocznia.
Bo obraz stoczni lemingi maja zakodowany jako nierentowna kupa zlomu z przestarzalym sprzetem, co jest bzdura.
Stocznia musiala upasc bo zdrajcy pro niemeiccy rzadzacy Polska tak zadecydowali, na tych zdrajcow glosowali durni Polacy.A z durnota trzeba walczyc chociazby takimi obrazami jak jak Hajka Grundbaum czyli meresa Warszawy chciala na krzywyw ryj wejsc tam gdzie wszyscy placa i malo tego znlazla sie wielka sila obrony tego jej besczelnego zachowania ze klamstwa i mataczenie wspolpracownikow i mediow polskojezycznych daly obraz kim jest ta wladza.
Zbieranie amunicji badz wytracanie broni z rak tych co sa u zloba nie jest niczym zlym.Wlasnie Bufetoea mozna latwo strzelac do lemingow,a alfonsa Fibaka juz nie uzykja jako karabinu do strzlania, wrecz przeciwnie pochowaja zdjecia z Tuskiem i Komoruskiem.I jak najwiecje trzeba niszczyc autorytety PObolszewickie w rozmowach z PObolszewia osmieszac takiego Bydloszewskiego co to go zwolniono z Oswiecimia na stan zdrowia i pozniej on sie bardziej bal Polakow gudlaj jeden niz Niemcow w okupowanej Wrszawie.
Tez bym sie bal jak bym zdradzil Polakow a wspolpracowala z Niemcami.
Sprawa Hajki to tak jak granat zaczepny narobi duzo huku a malo szkody ale nawiaze walke czyli juz mozna poznjej zaciekawionego leminaga zwiazanego walka wlanac z grubej rury np sprawa stoczni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#362475

to bylo 8 Zl - czy cos zmienilo?

- Hanka bez biletu 5Zl, to nic nie zmieni.

Pluto na ludzi i Krzyz targano Biblie, ktora zreszta "napisali nacpani"- w teoretycznie kraju pelnym katolikow......

- flaga wsadzono w psie lajno.

ILE maja nam pluc w geby aby Polacy sie obudzili?

oni naprawde sa bezkarni - zaden nawet nie dostal w morde od kibica - wrecz przeciwnie podobno kiedys gminny wybil komus szybe w aucie i uszlo mu to bezkarnie....

Mowia,ze ryba zaczyna psuc sie od glowy - powiem dokladniej to od skrzeli, ktorymi ryba oddycha za zycia.

"IPN publikuje katalog ponad 14.000 dygnitarzy PRL.

Szczęśliwie w tej bazie znalazło się tylko 3 (trzech) takich, którzy mieli przodka w Sejmie Wielkim. Nic dziwnego, że 3 Maja był w PRL świętem zakazanym!

Z tych 14 tys. dygnitarzy PRL tylko 43 osoby (0,3%) udało się odnaleźć w  genealogii Minakowskiego. To naprawdę byli OBCY."

Byli? ONI NADAL SA 

a nam zdaje sie wyrwano skrzela.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#362551

Zgadzam się całkowicie, że łapiemy się na bzdury, a prawdziwe problemy spokojnie przechodzą w niepamięć. Myślę, że powód jest w złym przekazywaniu ważnych informacji. Na przykład w przypadku Stoczni (spadek zatrudnienia i upadek firm współpracujących ze stocznią) należało wyliczyć i podkreślić, ile pieniędzy nie zasili funduszu emerytalnego, z którego wypłaca się aktualne emerytury, ile pieniędzy nie wpłynie na fundusz zdrowia, co spowoduje dalsze wydłużenie kolejek do lekarza i "oszczędności" na refundacji leków, ile pieniędzy nie będzie wydanych w sklepach (podatki), co spowoduje obniżenie dochodów Państwa, a więc znowu zabraknie na szkoły, przedszkola, żłobki oraz pomoc najuboższym. Sama produkcja (jeśli jeszcze istnieje) przynosi również dochody państwa (podatki). To są wymierne straty i możliwe do oszacowania. Po likwidacji zakładów pracy) wzrosną natomiast wydatki państwa na odprawy i zasiłki dla bezrobotnych. Niszczenie naszego przemysłu w każdym wymiarze, likwidacja miejsc pracy przez głupią politykę stawiając tylko na doraźne zyski powoduje, że nasz kraj ciągle się zadłuża, bo w kasie państwowej coraz dotkliwiej brakuje dochodów (a skąd mają być?), jednocześnie nie ma żadnej nadziei, że odrobimy zadłużenie, bo zlikwidowano nieodwracalnie przemysł. Młodzi ludzie wyjeżdżający do pracy za granicę nie będą tych długów spłacać. A całą tą nieudolność rządzenia przypisuje się kryzysowi światowemu. Nawet środki z UE są marnotrawione na wypłacane lekką ręką gigantyczne premie dla kolesi, gdy jednocześnie doprowadza się do upadku firmy bezpośrednio wykonujące roboty. Tworzy się kolejnych bezrobotnych, którzy zamiast zasilać budżet, generują koszty na zasiłki dla bezrobotnych. Zastanawiam się często (i jak widzę nie tylko ja), czy to tylko głupota rządzących, czy to już zamierzona działalność prowadząca do całkowitego zniszczenia naszego kraju. Daję 10 punktów za zwrócenie uwagi na istotne problemy, zasłaniane tanimi incydentami.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#362568

Abstrahujesz od rzeczywistości, w której raz po raz okazuje się, że łatwiej utrącić czyiś łeb za 5 zł, niż za 15 mld.

W przypadku jakichkolwiek działań, zmasowany napór wroga można odeprzeć albo frontalnym kontratakiem (jeśli ma się dość środków), albo małymi działaniami dywersyjno-zaczepnymi w wielu punktach.

To na co obecnie możemy sobie pozwolić to właśnie ta druga sytuacja. Partyzantka w stylu Dawid i Goliat.

Co powiedział klasyk ofensywy nienawiści wobec prezydenta Kaczyńskiego ? Pamiętasz ? Powiedział wprost o co chodzi - o "pozbawianie tej władzy podstaw godnościowych".
Miał rację - w tym przypadku najlepiej widać zasadę, której jestem zwolennikiem - należy używać oręża jakim posługuje się wróg.

Co jest istotne dla rządzących Polską kanalii ?
Wizerunek.
Moralność, uczciwość, patriotyzm, dobro wspólne dla nich nie istnieje. Liczy się tylko to jak będą widzieć ich wewnątrz i na zewnątrz - chcą robić wrażenie uczciwych i dbających o dobro wspólne patriotów.
Zatem trzeba bić w ten wizerunek z całych sił, bo jest od podstaw fałszywy.

W jaki sposób można to zrobić najdotkliwiej ? Obnażając najdrobniejsze wpadki, które lepiej trafią do przeciętnego przedstawiciela opinii publicznej niż zagmatwane afery.

Odstaw widły ;) i chwile nad tym się zastanów.

Za co skazali Ala Capone ?
Nie za skomplikowaną sprawę mafii, a za wałki w papierach.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#362649

- nie wiem kto Cie powiadomil,ze uzywam widel.
Mnie nic o tym nie wiadomo.
2) domyslac sie,ze zatem Hanka GW pojdzie do Alkatraz za brak wejscowki?
Bez przesadyzmu, nawet Musza nic nie zrobia za 6mln.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#362662

[quote=Emir]- nie wiem kto Cie powiadomil,ze uzywam widel.
Mnie nic o tym nie wiadomo.[/quote]

Sorry, żart taki, mamy tu już jednego blogera co robi widłami i w kółko opowiada, że nic nie ma sensu ;)
Tak sobie pomyślałem, że może to kwestia narzędzia, i że chyba jeden wystarczy ;))))

[quote=Emir]2) domyslac sie,ze zatem Hanka GW pojdzie do Alkatraz za brak wejscowki?[/quote]

Nie, ale może pójdzie w odstawkę, a to jest cios w prestiż ugrupowania, które na każdy odcinek skierowało najlepszych ze swoich najlepszych.
Nic innego zrobić się nie da. Czy to znaczy, że jeśli nie można HGW powiesić, to lepiej nie robić nic i poczekać aż się ją da powiesić ?

[quote=Emir]Bez przesadyzmu, nawet Musza nic nie zrobia za 6mln.[/quote]

Z pewnością nie zrobią niczego takiego, co powinno się zrobić za defraudację sześciu baniek, ale tak jak wyżej - ucierpi na tym wizerunek PO, ktoś dostanie po łapach, a takie wydarzenia mogą spowodować lawinę trudną do przewidzenia.

Przecież wiadomo, że poseł X, marszałek Y czy samorządowiec Z to nie są jednostki. Są to ludzie, za którymi stoją różne koterie, to te "szable", które się wnosi do wyborów. Jeśli czyiś frontman dostanie przez łeb to rozsypie się jakiś łańcuszek układów i ze złości, ktoś, gdzieś może zechcieć się zemścić i odegrać się na tych co zostali w układzie.

Skąd się biorą takie afery jak ta z sędzią z Trójmiasta, pogaduszki kochanków na milicji, chryja z Fibakiem i wiele, wiele innych ? RAz po raz skaczą sobie do gardeł i osłabiają się.

O to w tym wszystkim chodzi.
Nie o 5 zł, ani 15 mld.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#362668