Wizja Polski według "Rancza"

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Parę tygodni temu zastanawiałem się, czy serial "Ranczo" pójdzie w stronę dużej polityki i spróbuje zdefiniować polski problem, bo tak się na wstępie zanosiło, gdy wójt został senatorem. Ale twórcy serialu skapitulowali i okazało się, że masło jest maślane, a Polska taka jaka jest, bo to Polacy tacy własnie są. Teraz, po paru tygodniach i po najnowszym odcinku, widać wynik główkowania twórców serialu. Polacy dzielą się na dwie grupy - 40% tych, którzy chodzą głosować i reszta, czyli 60%, która ma to w dupie. Te 60% to discopolacy, zainteresowani grillem, piwem i łóżkiem. Zaś z przebiegu wydarzeń w ostatnim odcinku wynika, że Polacy to świry, które nie potrafią się dogadać. Ale jak to się ma do wspomnianego podziału, bo przecież wszyscy kłócą się tu ze wszystkimi, i skąd ten podział się wziął, tego autorzy nie próbują wyjaśniać. Pomijam tu już kwestię niespójności scenariusza - bo niby dlaczego nagle, ni z tego, ni z owego, społeczność wilkowyjska popada w świrowanie ? No i tym spsoobem góra urodziła mysz. Co nam pozostaje, jak sugerują autorzy ? Wyjechać stąd jak najdalej. Jeszcze warto zwrócić uwagę na jedną zabawną konstatację twórców - okazuje się oto, że to klasa polityczna reprezentowana przez wójta-senatora jest najbardziej świadoma stanu spoleczeństwa.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:12)

Komentarze

Klasa rządząca Polakami jest całkowicie świadoma ich stanu. Przecież w 2007 Balcerowicz chwalił sie tym osobiście. Polecam "medialny zamach stanu", tam Balcerowicz pokazał potomkom AK, że żydokomuna ma tak urobionych tubylców, że zrobi z nimi co zechce. Balcerowicz pokazał to na konkretnych wyliczeniach, porównując to, co sobie postkomuna załozyła przed wyborami z tym, co uzyskali w czasie głosowania. To był błyskotliwy sukces. Lokalne bydło zachowało się tak, jak żydokomuna tego oczekiwała. 70 lat pracy nad naszym narodem przyniosło efekt.

Podoba mi się!
34
Nie podoba mi się!
0
#1424304

Wojna z Narodem, to nie tylko wojna militarna ale i informacyjno ideologiczna, którą prowadzą z nami nasi wrogowie.

W czasie wojny militarnej dokonano dekapitacji elity Narodu, zastępując ją swoimi pseudoelitami, których potomków oglądamy w mediach i którzy trzymają Polaków za pysk.

Czy Naród Polski będzie zdolny się odrodzić i poprowadzić zwycięską batalię o Najjaśniejszą i ile lat(a może pokoleń) zajmie to Polakom?

Podoba mi się!
28
Nie podoba mi się!
0
#1424313

To drugi z dwóch seriali, który przypadł mi do gustu w ostatnich latach. Czas Honoru jest tym pierwszym.

Pomijając już świetną grę aktorską, scenariusz uważam za pierwszorzędny i super przystający do polskiej rzeczywistości. Film jest tak autentyczny, że obawiam się, iż jest w stanie wywrzeć wpływ na oglądających. To "Matysiakowie" naszych czasów.

Na razie nie mam zastrzeżeń do prezentowanych treści, chociaż irytuje mnie ukazywanie szerokiej gamy przystawek na księżowskim stole. Przesadne, zwłaszcza w czasie, kiedy Polacy borykają sie z niedostatkiem. Może zamierzone?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-12
#1424316

papka oglupiajacych informacji wtlaczanych pod kopule bezkrytycznych ogladaczy.

Niski poziom PObolszewickich aktorow z "Kusym" na czele z pijaczyna wysmiewajacym sie z Lecha Kaczynskiego dyskwalifikuje to do ogladania.

Ale gawiedz lubi igrzysk i smieje sie nie wiedzac ze sie smieje sama z siebie serial jest kpina z Polakow ktorzy nie maja nic wspolnego z pokazana cholota z Wilkowyji.

Podoba mi się!
25
Nie podoba mi się!
-3
#1424335

I ksiądz jest na miejscu i pijaczki. To tak jak z teledyskiem Donatana, gdzie Polska to skansen pełen łatwych panienek. Czy nie tak nas w Europie pokazują ? Skansen, łatwe dupy i spasieni ksieża na biednych wsiach ?? Kraina rządzona przez krótkowzrocznych prymitywów i pijaków ??

Podoba mi się!
21
Nie podoba mi się!
-1
#1424343

ci rzekomo polscy politycy partii obecnie rządzacych - zaprzańcy, co za stanowisko gotowi zjeść spod siebie, nie mówiąc już o opluciu, zaprzedaniu i okradzeniu narodu.

Hańba koparze i jej zaprzańcom!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1494332

Tu mam wątpliwości, natury literackiej. Otóż dobre dzieło sztuki nie musi być dosłowną powtórką rzeczywistości. I twórca scenariusza w pewnym momencie traci z pola widzenia rzeczywistość i musi kierować się regułami życia obrazu, który stworzył. Jeżeli jego dzieło, choćby odległe od rzeczywistości, przestrzega wewnętrznej logiku utworu, to z literackiego punktu widzenia jest OK. Rozpatrując więc dany utwór musimy zwracać uwagę na dwa, często sprzeczne kryteria - prawdziwości materialnej i prawdziwości(spójności) artystycznej.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1424493

Co do zgodnośći obrazów z faktami, jeśli chodzi o "Ranczo", mam czasami zastrzeżenia, ale jeśli chodzi o stronę artystyczną jest godna podziwu. Proszę porównać ilość pomysłów w "Ranczo" z pomysłami w innych serialach, jak np."Blondynka". Choć trudno mi być wyroczną bo generalnie seriali nie oglądam, poza "Czasem honoru","Ranczem" czy rzeczoną "Blondynką". 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1424495

Treści w serialu są takie, jakich sobie życzy sponsor. Jeżeli okaże się, że Lucy wyjeżdża do USA może oznaczać tylko jedno: serialu nie sponsoruje nikt związany z PiS ani SP.

A że aktorzy dobrze grają, to fakt.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

Szpilka

#1424359

Przedłużenie wątku jest jedynie grą na emocjach u tych silniej zaangażowanych widzów:) Koniec końców będzie z morałem. Lucy nie tylko zostanie w Polsce, ale zachęci do tego parę setek tysięcy telewidzów.

Tak to przewiduję. Ciekawe, czy się sprawdzi?

Pozdrawiam:)

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6
#1424361

Sprytnie rozegrano ten wątek:)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1425345