Owsiak jako część systemu

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Inicjatywa Owsiaka , niezależnie od tego, jakie pierwotnie były intencje, stała się integralną częścią systemu
hiperkonsumpcji. Pominę tu fakt, że stała się też częścią systemu postkomunistycznego, jako że Owsiaka śmiało można zaliczyć do jednej z kilku kategorii dzieci resortowych. Tu mnie jednak interesuje system konsumpcjonistyczny.

Po pierwsze, WOŚP stała się częścią przemysłu rozrywkowego i popkultury, a Owsiak stał się jedną z ikon popkultury. Stało się to samo co z informacją , która przekształciła się w infotainment, z prawdziwą informacją nie mającą nic wspólnego i tu w miejsce działalnośći charytatywnej pojawiła się charitainment, a że tak jest faktycznie dowodzi postawienie kropki nad i w postaci Przystanku Woodstock. Rzeczywista dobroczynność żadnych nagród w tym finansowych nie domaga się. Częścią systemu konsumpcjonisycznego są jednak kwestie finansowe i tu widać nerwowe reakcje Owsiaka, gdy padają o nie pytania ze strony dziennikarzy.

Kolejnym faktem potwierdzającym włączenie Owsiaka do systemu konsumpcjonistycznego jest jego ewolucja do statusu celebryty, ktory to status zostaje przez system jak i przez samego zainteresowanego, wykorzystany do rozmaitych celów systemowych - politycznych, ekonomicznych czy popkulturowych. Potwierdzenie uzyskujemy gdy zajrzymy do internetu czy do mediów. Jeżeli otwierasz jakiś portal,automatycznie wyskakują reklamy ze znaczkiem WOŚP. Ikona, wizerunek, stał się częścią systemu.

Ocena wpisu: 
Brak głosów