PO CO IM TO BYŁO?

Obrazek użytkownika sigma
Blog

Własnie wyczytałam, że w Libii za rządów Kadafiego:

1.Elektryczność była bezpłatna dla wszystkich obywateli; obywatel libijski nie znał pojęcia rachunku za elektryczność..

2.Zgodnie z prawem kredyty były nieoprocentowane, przysługiwały wszystkim Libijczykom, a wszystkie banki były państwowe.

3. Posiadanie mieszkania jest w Libii uważane za prawo człowieka.

4.Wszyscy młodzi małżonkowie otrzymywali od rządu $60,000 dinarów (U.S.$50,000) na zakup mieszkania i rozpoczęcie wspólnego zycia.

5.Edukacja i opieka medyczna były darmowe. Zanim zaczał rządzić Kadafi 75% Libijczyjków było analfabetami; obecnie tylko 17%.

6.Jeżeli obywatel libijski chciał zostać farmerem, dostawał od rządu na dobry początek bezpłatnie ziemię, budynki gospodarcze, material siewny oraz zwierzęta godpodarcze.

7.Jezeli obywatel libijski nie mógł w kraju studiować kierunku, jaki pragnął studiować, albo też nie mógł w kraju otrzymać pomocy medycznej, jakiej potrzebował – rząd wysyłał go na swój koszt za granicę dodatkowo dając mu U.S.$2,300/miesiąc na mieszkanie i samochód.

8.Jeżeli libijski obywatel kupował samochód, rząd płacił 50% ceny.

9.Cena benzyny w Libii wynosiła 14 centów za 1 litr.

10.Libia nie miała żadnych długów zewnętrznych, a posiadała za to rezerwy wynoszące
150 miliardów dolarów. Obecnie są one zamrożone.

11.Jeżeli obywatel libijski nie był w stanie znaleźć pracy po studiach, rząd płacił mu równowartość średniej płacy w jego specjalności, dopóki nie znalazł zatrudnienia

12.Każdemu libijskiemu obywatelowi rząd wpłacał na jego konto bankowe dywidendy ze sprzedaży ropy.

13.Becikowe wynosiło U.S.$5,000

14.Czterdzieści bochenków chleba kosztowało 15 centów amerykańskich.

15. 25% Libijczyków ma wyższe wykształcenie.

16..Za rządów Kadafiego zaczęto największy na świecie projekt irygacji – Great Manmade River – w celu zapewnienia dostaw wody pustynnemu krajowi.

http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=27280

I bez wątpienia te wszystkie szesnaście dobrodziejstw przeminęło wraz z jaśminową rewolucją.
Czy ktoś potrafi mi powiedzieć, po co to było Libijczykom?
Że to się opłaciło Rosji, czy UE – to oczywiste.Ale czy tamtejsza ludność naprawdę wierzyła, że teraz im będzie jeszcze lepiej?
Z czego się tak cieszą?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Też widziałem podobną listę.
Nie weryfikowałem...

Ale do sytuacji w Libii mam podejście dalekie od oficjalnej "linii".
Ostatecznie, nie urodziłem się we Francji ani w USA...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#194958

O tym, ze Libia ma znakomitą sytuację jednego z ostatnich krajów nie tylko nie zadłużonych, ale nawet posiadających potężne rezerwy złota - wiedziałam wcześniej. O tym wszczętym projekcie irygacyjnym - też. Jak również o darmowej edukacji i opiece zdrowotnej. O reszcie nie. Ale, do licha, sami Libijczycy chyba o tym wiedzieli! Na cholerę im była ta rewolucja?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#194968

kto dzis wierzy w rewolucje? chyba tylko naiwny- przepraszam, nie jest to osobista wycieczka do ciebie. Kazda rewolucje, czy to pomaranczowa, czy jasminowa pokrywa krew... z czyjego przyzwolenia powstaja takie rewolucje, ktore rozwalaja rzady krajow? prosze, poczytaj i dowiedz sie wiecej o planach NWO, o uspionych agenturach w kazdym kraju, ktory dobrze prosperuje i ma bogate zloza. Myslisz, ze wszystko dzieje sie tak, jak ci TV zapoda? niestety, nie. cala ta papka jest czyms w rodzaju oglupiacza, pralni mozgow.
JohnyWalker

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

JohnyWalker

#194963

wyraźnie nie zrozumiałes, o co chodzi w tekście. My wiemy, że wyszli na tej rewolucji jak Zabłocki na mydle. Pytanie brzmi: z czego cieszą się Libijczycy?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#194965

Radzio uroczyście zakomunikował,że "włączymy się aktywnie w procesy przemian w Libii".
Zastanawiam się tylko, czy naprawdę ograbienie Polski ze złóż, to dla tej ekipy jeszcze za mało?
Teraz Libia.
A następny Księżyc?
Pozdrawiam Libijczyków.
Zdrowie Wam będzie naprawdę potrzebne, gdy ukradną Wam nawet skarpetki.

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#194971

To jednak uda się wprowadzić w życie ten stary kawał i najdalej za rok, dwa piasku im na Saharze zabraknie;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#194973

Toć przeca, sobiesiaki muszą mieć z czego te wyciągi budować:)
A choćby i przez Atlantyk.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#194976

Podstawowym bogactwem Libii oraz praktycznie jedynym towarem eksportowym kraju była ropa naftowa, dostarczająca ok. 80% dochodu narodowego wynoszącego 8400 USD na 1 mieszkańca.
I komu to jest solą w oku?
Myśmy też sobie spokojnie żyli, póki nie potwierdziło się, że siedzimy na największych złożach gazu łupkowego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#194981

przy rozwałce Libii. Kaddafi nie chciał poddać się terroryzmowi światowego systemu bankowego mając ogromne rezerwy złota. Nie chciał się po prostu tym z nikim dzielić. Stać go było na pełen socjal dla Libijczyków, co w łepetynach światowych bossów nie mieści się. Poza tym Libia to nie jest kraj jednolity narodowościowo. Tam są też różne plemiona, które Kaddafi potrafił utrzymać w ryzach wspólnego państwa. Nie jestem pewna, czy to się nadal utrzyma. Być może rozpoczną się teraz wyniszczające konflikty wewnętrzne jak w Iraku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#194985

Arabowie - 86%
Berberowie (m.in. Tuaregowie) - 11%
Turcy, Grecy, Maltańczycy, Włosi, Pakistańczycy, Hindusi, Tunezyjczycy 3%
Przy granicy z Nigrem i Czadem koczownicze plemiona murzyńskie Tubu

W 2005 Libia po raz pierwszy otworzyła swój przemysł naftowy dla zagranicznych przedsiębiorstw - większość kontraktów na poszukiwanie i eksploatację ropy naftowej na jej terytorium zdobyły amerykańskie koncerny naftowe.
Konsekwencją wojny domowej w Libii jest podwyższenie ceny baryłki ropy na światowym rynku.A to jest na rękę Rosji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#194995

Ciekawi mnie jedna "błachostka". W Libii pracowała rzesza pracowników nie będących obywatelami Libii. Jak się przedstawiał stosunek ilościowy "obywateli" do "nieobywateli" i kto właściwie zrobił ową "rewolucję"?

__________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#195013

Libia liczy 6,4 mln mieszkańców. Ciężkie prace w Libii wykonywali obcokrajowcy wynajęci przez władze. Pracowało ich tam co najmniej 2-3 miliony.
Gwardia prezydencka złożona była z najemników z Afryki czy Serbii. Białoruscy piloci latali na libijskich samolotach. Pracujący obcokrajowcy pochodzili głownie z Egiptu, Tunezji, Sudanu, Czadu oraz z subsaharyjskich krajów Afryki,a także Syrii, Chin czy Bangladeszu. Egipcjanie i Syryjczycy zajmowali się rolnictwem i rybołówstwem. W Libii pracował co najmniej milion robotników z Egiptu.Według oficjalnych danych w Libii pracowało 60 tys. obywateli Bangladeszu, 30 tys. Filipińczyków, 23 tys. obywateli Tajlandii i 18 tys. Hindusów.Pracowali tam na kontrakcie również polscy lekarze i inżynierowie.W fabrykach, czy elektrowniach pracowali obywatele Korei Południowej i Bangladeszu. Chińczycy budowali osiedla mieszkaniowe.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195028

Ktoś czekał na taką sytuację i i wszystko zainspirował. Nad obalaniem rządów pracuje się długo i cierpliwie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Paul

#195016

Ta cała "jasminowa rewolucja" w północnej Afryce temu komuś się bardzo opłaciła

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195051

Oczywiście, że rewolucje nie rodzą się spontanicznie. W przypadku rewolucji jaśminowych jest to wynikiem zdefiniowania Nowego Porządku Świata i podzielenie świata na 10 regionów.
http://www.prisonplanet.pl/polityka/rosja_geostrategiczna,p103651736
na tym linku jest właśnie mapa podziału świata.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#195066

Ks.Małkowski ma świętą rację, że należałoby egzorcyzmować nasz rząd, partię Palikota i parę innych cial zbiorowych. Problem jednak chyba jest szerszy - i należałoby egzorcyzmowac większość rządzących światem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195208

Podstawą prawa po rewolucji ma być muzułmańskie prawo sharia, czyli to by dość wyraźnie wskazywało na kierunek, z którego powiało "zieloną arabską wiosną". Putin założył, że popieranie Iranu w eksporcie islamizmu opłaci mu się w stosunkach z Zachodem i byłymi republikami muzułmańskimi. Sądzę, że jest to polityka wielce ryzykowna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195047

Wkrótce tam przybędą wojskowi w misji stabilizacyjnej, oczywiście na prośbę nowych władz w Trypolisie, pod pretekstem walki z terroryzmem i rzekomo wszechobecną Al-Kaidą, a w rzeczywistości po to, aby zabezpieczyć interesy koncernów naftowych z USA, Wielkiej Brytanii, Francji i Włoch, które system Kaddafiego dopuszczał do ropy skąpo i ostrożnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195052

To za rok beduini przekonają co to jest wolność,i co stracili,jak będzie trzeba płacić za wszystko,a pracy nie będzie,bo obcy kapitał wszystko przeimie,dokładnie jak u nas PO 1989r,gdzie UW opchneła za psie pieniądze wszystko co miało dużą wartość,tak i u nich będzie,im też rogi wyprostują,Kadafi nie był aż takim tyranem jak Husajn,widać to że ktoś ich podpuścił że będą mieli jeszcze lepiej,no to beduini powodzenia,myślałem że Lemingi to Polska specjalność,a tu widać że nie tylko

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195069

Ależ lemingiem jest każdy kraik, na którym NWO położyło swoje łapy. Bo to są skutki socjotechniki i manipulacji oraz odpowiednio spreparowanych i spolegliwych mediów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195209

Czy można przeciwstawić się NWO na poziomie państwa? Nie można. Teraz miejscowy TVN wytłumaczy Libijczykom jak bardzo są szczęśliwi w swojej "nowej" ojczyźnie a miejscowy KL-D przeprowadzi szybką "prywatyzację" wszystkiego, co można ukraść zagrabić oraz zawłaszczyć. Brawo Libijczycy. Głupich nie sieją. Teraz dostaniecie demokrację prosto z satanistyczno - masońskiego pieca. CIA i koledzy górą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195058

Biorąc pod uwagę, że w jakiejś chwili media łgały na potęgę, iż Trypolis zdobyty, a powstańcy skaczą po łożu Kadafiego - po czym ktoś rozpoznal, ze w filmie występują Syryjczycy, a rzecz dzieje się też gdzieś zupełnie indziej - nie bardzo wierzę, aby jakiekolwiek informacje podawane przez media miały cokolweiek wspólnego z rzeczywistością.

W końcu - jak media serwują wiadomości z Polski - tyle ma to wspólnego z rzeczywistością, co treści z GW, za przeproszeniem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195060

Podobnych pytań już nie zadaję. Istotniejsze wydaje się być pytanie dlaczego Arabowie, muzulmani wciąż są tak naiwni i dają sobą manipulować, być może tak jak niektórzy z nas nie znają historii, nie wiedzą skąd przychodzi nieszczęście.
Czy za kilka lat nie będą robić nowej rewolucji, gdy poznają smak obecnej i kto im wtedy pomoże?

W Korei Północnej umierają tysiące dorosłych i dzieci; z powodu niedożywienia, głodu, tortur, ale czy tam jest ropa?
Tam też nie ma muzułmanów, którymi dziwnie łatwo się manipuluje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195070

Jakoś dziwnie jestem pewna, że cała ta "jaśminowa rewolucja" ludów muzułmańskich nie ma nic wspólnego z własną opozycją rządową. Tyle ma z tym wspólnego, co ten "ruch oburzonych" z prawdziwymi poszkodowanymi przez banksterów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195210

Do tego wszystkiegho dołączam link do bardzo ciekawego artykułu .Polecam.

http://blogmedia24.pl/node/45864

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195071

Jego śmierć była straszna! Nawet, gdyby był taki straszny na jakiego wykreowano Go w mediach, nie zasłużył!!
Nie nam wykonywać egzekucje!

"Jeżeli zapomnimy o nich,
Niech BÓG zapomni o nas" - Adam Mickiewicz

skrzekul

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Jeżeli zapomnimy o nich,
Niech BÓG zapomni o nas" - Adam Mickiewicz

skrzekul

#195107

nie była straszna?....Obaj są ofiarami, rządzącego światem żydostwa. Egzekucje obu, przygotował osobiście mistrz zemsty, Mosad. Są ludzie, którzy wierzą w jego udział w zamachu smoleńskim. To mordercza ośmiornica, o zasięgu światowym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195120

Tak bardzo bym się śmiercią obu kacyków nie wzruszała. Kto czym wojuje, od tego ginie.
Akurat "jaśminowa rewolucja" bezcennemu Izraelowi niezbyt się opłaciła.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195211

ze zrozumieniem nie mam problemow, ale ty je masz z zadawaniem pytan- wiecej wiedzy na tematy NWO i pytania sa zbedne...
JohnyWalker

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

JohnyWalker

#195227

"In a statement released last week, the rebels reported on the results of a meeting held on March 19. Among other things, the supposed rag-tag revolutionaries announced the "[d]esignation of the Central Bank of Benghazi as a monetary authority competent in monetary policies in Libya and appointment of a Governor to the Central Bank of Libya, with a temporary headquarters in Benghazi."

Alex Newman from The New American quoted CNBC senior editor John Carney, who asked,

Is this the first time a revolutionary group has created a central bank while it is still in the midst of fighting the entrenched political power?

It certainly seems to indicate how extraordinarily powerful central bankers have become in our era.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195220

Tak, tego jeszcze nie było, zeby rewolucjoniści w ogniu walki zakładali bank centralny;)
Banksterzy chyba z lekka się ujawnili.

W końcu banki światowe bardzo były zirytowane, kiedy Kadafi chcial oprzeć dinara o zgromadzone zasoby złota. Te zgromadzone 145 ton pozwalało na manewr swobodnie. I Libia byłaby poza zagrożeniem kryzysem. Całkowicie samowystarczalna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195222

Drugi kamyczek wrzucam do ogródka Sarkozy'ego.

Największe na świecie spółki wodne są w rękach Francuzów, a tu taka inwestycja, nazywana przez Kaddafiego Ósmym Cudem Świata, wykonywana na bazie amerykańskiej myśli inżynierskiej, a pod nadzorem południowokoreańskiej firmy budowlanej obyła się bez żabojadów. Ciekawe czy ta część gospodarki Libii wpadnie w ich ręce.

Pisane było wyżej, że Północna Korea może robić u siebie Auschwitz XXI wieku i pies z kulawą noga nie zawita, bo tam nic nie ma ani w ziemi, ani na ziemi. Libia ma pokłady ropy i ogromne podziemne zbiorniki wody do spożycia (żyła złota w tym rejonie geograficznym) i już są zainteresowani.

Trzeci kamyczek wrzucam do ogródka USA i UE

Polska była pod kuratelą rosyjską i pies z kulawą nogą nie zawitał tutaj. Za nasze pieniądze (200 mld) zrobiono dokładne rozpoznanie geologiczne kraju. Znaleziono wiele zbiorników wody do picia zalegających na głębokości od 100 do 800 m ppt, a nawet położone głębiej, ale to nie zrobiło na nikim wrażenia. Znaleziono wiele bogatych złóż geotermalnych, ale to też nie zrobiło na nikim wrażenia, bo te bogactwa są wyłączne istotne dla Polski. Natomiast kiedy rozpoznano złoża łupków zawierających gaz zaczęły się nasze kłopoty, bo to bogactwo zrobiło kolosalne wrażenie na możnych tego świata. Uniezależnienie się Polski od dostawców surowców energetycznych mogło by zdrowo zakłócić równowagę geopolityczna w naszym rejonie i z gazem łupkowym mamy to, co mamy. Różni ludzie różnie mówią o zagrożeniach. Najgłośniej mówi się o zanieczyszczeniu środowiska związane z wydobyciem gazu, a w szczególności o zanieczyszczeniu zasobów wód podziemnych. Bardzo cicho mówi się o tym, że zatłaczanie na znaczne głębokości ogromnych ilości wody pod ziemię może bezpowrotnie zniszczyć nasze największe bogactwo, czyli wody geotermalne. Może dlatego o. Tadeusz natrafił na takie przeszkody przy wierceniach geotermalnych, aby tej tematyki nie popularyzować.
Cóż, przypomina mi się Stefan Żeromski.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195231

>>Bardzo cicho mówi się o tym, że zatłaczanie na znaczne głębokości ogromnych ilości wody pod ziemię może bezpowrotnie zniszczyć nasze największe bogactwo, czyli wody geotermalne.<<
Niby w jaki sposób? Spadnie temperatura tych wód,czy rury będą rdzewiały? Nie widzę związku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195235

Z pomocą najemników z Al Kaidy.

 

Czego dowiedziałem się na temat Libii
 

http://www.youtube.com/watch?v=0f_1bFSzSO4&feature=player_embedded

NATO & Rebel War Crimes in Sirte, Libya (WARNING GRAPHIC)(29-Oct-11)(GLOBAL FOCUS

http://www.youtube.com/watch?v=kFDfD6qVkoc&feature=player_embedded

 

NATO zrzuciło na Bani Walid bombę paliwowo-powietrzną (FAE)

Źródło:

http://www.algeria-isp.com

Z ogromnym smutkiem informujemy o śmierci 1200 cywilów i patriotów z Bani Walid. Samoloty NATO zbombardowały obszar lotniska i wojskową fabrykę z użyciem bomby paliwowo-powietrznej (FAE – „Fuel Air Explosive”), nazywanej „bombą atomową biedaków”. Ten straszliwy wybuch bomby wciągnął cały tlen z uderzonego obszaru 2 kilometrów kwadratowych, powodując śmierć przez uduszenie wszystkich patriotów i cywilów na tym terenie. Wśród poległych są męczennicy z Syrty, libijskiej Tarhouny, Khomsy, Misraty, Bani Walid i innych regionów. NATO chce zakończyć szybko tę wojnę, szczególnie kiedy NRT ogłosiła poprzez media kłamstwa na temat upadku Bani Walid. Bądźcie pewni, że Libijczycy nigdy nie oddadzą swoich zielonych miast w ręce zdrajców i NATO.

stopsyjonizmowi.wordpress.com


Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

&nbsp; Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, &aacute;ldd meg a magyart
----------------------------------
Nar&oacute;d dumny ginie od kuli , nar&oacute;d nikczemny ginie od podatk&oacute;w

#195233

Coraz bardziej jestem przekonana, ze ks.Małkowski ma rację i
naszemu podobno cywilizowanemu światu przydałyby się masowe egzorcyzmy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195250