Niemcy ofiarą Polaków

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Proces był długi: najpierw Związek Wypędzonych pozyskał rząd w Berlinie dla realizacji antypolskiego Centrum przeciw Wypędzeniom, a potem rząd Niemiec już z własnej inicjatywy doprowadził do przyjęcia przez Bundestag uchwały w sprawie nowego święta państwowego: Dnia Pamięci o Wypędzeniach.

 

W ten sposób Niemcy mogą niebawem obchodzić dwa święta, związane z wojenną tragedią: Dzień Ofiar Holocaustu (27 stycznia) i Dzień Ofiar Wypędzeń (5 sierpnia). Pierwszy upamiętnia ludobójstwo Żydów, dokonane przez nazistów i

 

Polaków

 

a drugie wypędzenie Niemców (najbardziej naznaczonych cierpieniem w tych czasach) przez Polaków z ojczyzny. SPIEGELONLINE dziwi się dzisiaj, że jeszcze wiosną ubiegłego roku szef niemieckiej dyplomacji i wicekanclerz

 

Westerwelle

 

darł szaty, by nie wpuścić Eriki Steinbach do rady fundacji wypędzonych – a teraz zajmuje diametralnie różne stanowisko. Tymczasem odpowiedź warum? jest prosta, jak filar w Reichstagu: wtedy Polska miała prezydenta, a dziś ma

 

pana Komorowskiego

 

dla którego polityka pamięci oznacza wyciągnięcie z lamusa mordercy stanu wojennego i prowadzenie go na salony. Innymi słowy Niemcy, naród trzeźwo myślący, nigdy nie zdobyłyby się na taki afront wobec Polski, gdyby miała ona  prezydenta

 

formatu

 

Lecha Kaczyńskiego. Ale, przyznać trzeba, dla wielu niemieckich historyków hucpa z Dniem Wypędzonych to jednak zbyt duży numer. Niemieccy nacjonaliści otrzymali należytą odprawę i nie będą opowiadać w Bundestagu w dniu 5 sierpnia o cierpieniach, doznanych z rąk Polaków.

 

W każdym razie, na razie.

 

Jak Polacy chcieli napaść na Niemcy w marcu 1939 roku:

 

http://www.youtube.com/watch?v=FKSTLSTdCCs

 

 

Post scriptum: to mało prawdopodobne, by rząd Niemiec forsował wpisanie do kalendarza politycznego Dnia Wypędzonych. Ale spróbował. Przypomina mi to słynne „chyci po polsku” – kelner w restauracji dopisywał do rachunku pozycję „chyci po polsku – 12 zł”, a kiedy gość protestował, odpowiadał: chyci, nie chyci, nie chyciło, skreślamy.

 

I chyba chyci po niemiecku to dokładnie ten sam proceder.

 

Ale na pewno Centrum przeciw Wypędzeniom wymyśli coś nowego!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

więc nic dziwnego , że sie wspieraja
Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#135791

Co z tego, ze taki dzień mają? Kto zabrania polskiemu Sejmowi uchwalić ustawę o święcie ofiar nazizmu i komuny, ofiar przesiedleń z Kresów na Zachód?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#135792

Z drugiej strony prosze nie byc az tak naiwnym: jezeli chodzi o Niemcy to ma to jednak bardzo okreslona wymowe.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kkatarzyna

#135802

Jan Bogatko

...przestrzegam Państwa przed poddawaniem się naiwności: teza, jaka już dziś toruje sobie drogę w Niemczech brzmi: wojnę wywołała Polska, która w 1918 roku zajęła niemiecki Poznań, Toruń itd..

Wybitni działacze ruchu antyhitlerowskiego obstawali przy wschodniej granicy Niemiec z 1914 roku, z ewentualnymi poprawkami na korzyść Niemiec (zachodnia granica Rzeszy z GG),

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#135847

Jan Bogatko

...po pierwsze, na szczęście nie mają. A sęk polega na tym, że mylą skutki z przyczynami. Nie dlatego stracili Królewiec czy Szczecin, bo ich wypędzili stamtąd Polacy (?), lecz dlatego, że napadli na Polskę wraz z Rosją w 1939 roku, wywołując wojnę (zresztą światową),

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#135845

Tymczasem odpowiedź warum? jest prosta, jak filar w Reichstagu: wtedy Polska miała prezydenta, a dziś ma

pana Komorowskiego

Za to jedno zdanie już należy się dycha. Fajnie, że mamy swojego człowieka tam, to i informacja z pierwszej ręki, a nie z jakiegoś wsiotefałenonetu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#135793

Jan Bogatko

...dziękuję i

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#135848

Jedyne co w cytowanym zdaniu bym zmienił, to tytuł Komorowskiego. Zamiast "Panem" tytułowałbym go bardziej "chamem" gdyż to bardziej pasuje do kultury osobistej p-rezydenta.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#135959

Znowu Polacy zaczną się budzić jak do drzwi załomocze Niemiec w mundurze bundeswery w blaszanym berecie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#135812

Jan Bogatko

...nikt nie załomocze, to będzie cicha kapitulacja,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#135849

 Wojska tylko garść. Strategicznie zostaliśmy przez Amerykę poddani w strefę wpływów Rosji, przy aktywnej politycznie postawie Tuska i prezydenta Komorowskiego.

I może się dopełni "dziejowa sprawiedliwość" i Niemcy tryumfalnie wprowadzą swoje pododdziały do Wrocławia, Szczecina, Gdańska, Bydgoszczy, Torunia, Olsztyna, no i do Wielkiego Księstwa Poznańskiego i Warhegau, czyli do starego niemieckiego Poznania, Kalisza i Łodzi. Wychodzi ponad połowa obecnego polskiego obszaru.

Nie będzie trzeba wyjeżdżać do Niemiec do pracy, bo Niemcy przyjdą z pracą do nas. I nie będzie problemów z koleją, stoczniami, kopalniami. Będą hulać, aż miło.

Może to już ustalone, a my tu pałujemy powietrze. 

Tak jak żołnierze powojennego Antysowieckiego Powstania i Powstania Warszawskiego. Z tragicznym skutkiem.

Przynajmniej połowa obecnych polskich obywalteli będzie zadowolona. Prznajmniej na początku. A później. Później to sobie z niezadowolonymi poradzą. Po niemiecku. Metodycznie i skutecznie.

Unia się kończy. Zbyt kosztowna zabawa, żeby oszczędni Niemcy dalej to mieli finansować bez oczekiwanych politycznych skutków.

No, ja. Gut gemacht.

 

Oby tak nie było. Może te rozróby wokół Morza Śródziemnego pomieszają Ruskim i Niemcom szyki. 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#135826

polityka swoje a gospodarczo - z drugiej flanki i to od dawna.

Wlasnie dzis wieczorem znalazlem taki RODZYNEK:

http://logistyka.wnp.pl/zue-kupilo-od-thyssenkrupp-materialy-do-budowy-t...

1) Polskie hutnictwo rozwalone i sprzedane

2) stadiony i drogi budujac w ostatnich latach dajemy zarobic Hindusowi...

3) kolej Polska sie rozwala i jak powyzej Niemcy beda zaopatrywac nas w kamien tluczniowy, szyny i itd a pozwalnialo sie hutnikow i kolejarzy wiec robote bedzie mial niemiecki hutnik, kamieniolomy i ichniejszy kapitalista

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#135903

Jan Bogatko

...jest cechą rządu p. Tuska. Najwyższym marzeniem: finlandyzacja, jak w czasach rosyjskich.

Pozdrawiam,

ps. za paciorki i lusterka ten rząd zrobi wszystko. No, może nie wszystko - wszystko zrobi, jak dodadzą miski plastykowe i perkalik dla żon.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#135908

Wbrew pozorom to znakomite i bardzo potrzebne święto. Po wieki wieków będzie uświadamiać kolejnym niemieckim pokoleniom, co ich spotkało i co spotkać może za Drang nach Osten.
Zamiast tłumaczyć się Niemcom za wypędzenia i zabraniać im ten fakt świętować, należy konsekwentnie powtarzać :
Tak to my was wypędziliśmy i zrobimy to znów, tym razem do Renu jeżeli wasza parszywa noga jeszcze raz wejdzie na naszą uświęconą ziemię.

Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#135852

Niemcy doskonale wiedzą, że dawnej Polski już nie ma! Teraz są młodzi, wykształceni europejczycy! Niemcy czytać umieją, a skoro drukuje się tu Grossa, pluje na krzyż, flagę wtyka w gówno i jest to powód do radości, włóczenie się po ulicach z pedalstwem nobilituje delikwenta, nagradza się stalinowskich poetów, a gnoi patriotów, to co mogą o takim państwie myśleć? Polska aż się prosi aby tu nastał nowy gospodarz! Niemcy ze swoim wrodzonym ordungiem i realizmem muszą cierpieć patrząc na takie marnotrawstwo. Ciekawe? Tak jak kiedyś wschodni sąsiad wkroczył aby ratować przed polskim imperializmem, mniejszość białoruską i ukraińską, tak Niemcy pewnie wkroczą aby ratować żydów przed kolejnym polskim holokaustem! Każdy powód dobry!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#135868

Jan Bogatko

... to takie samo twierdzenie, jak to, że Polacy jażdżą furmankami i mają złote (własne) zęby,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#135900

Codziennie krótka notka przypominająca zasługi hitlerowskich Niemiec dla ludzkości.

Niech się międzynarodowe towarzystwo na nowo z prawdą oswaja!

Pozdrawiam Panie Janie
____________________________
Prawda ma w sobie znamię trwania i wychodzenia na światło dzienne, nawet gdyby starano się ją skrupulatnie i planowo ukrywać. Kłamstwo zawsze kona szybką śmiercią.- Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#135888

Jan Bogatko

...doskonałą ripostą na plany p. Steinbach była wyliczanka strat, jakie poniosła Polska w wyniku IIWS, dokonana przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.To pachniało wstępem do żądań odszkodowawczych, a zatem zabolało.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#135901

 Niemcy i tak juz tu sa cala geba.A teraz przy milosciwie nam panujacym arystokracie przez dwa Ka i M.czyli Kmiot-Komoruski Marucha w zwiazku z klanem Dziadzia i przyboczna watacha Niesiolem ,ale zebrolem, z Donaldem nieco ostatnio zkarlowacialym i reszty tej postkomunistycznej swoloczy przepija z sowietami co sie da na korzysc Niemcow.To ,ze unia jest juz na wykonczeniu nie trzeba byc prorokiem.Taki moloch nie moze poprawnie funkcjonowac.A tak naprawde to w wiekszej czesci unie na barkach dzwigali szkopy.Teraz ten ciezar jest za ciezki,choc  osiagneli swoj cel,moze nie wpelni,ale daza do tego.Geobelsowska lekcja propagandy jest w narodzie niemieckim zakorzeniona gleboko ,a do tego skuteczna.Przykladem sa Steinbach ,Pawelka i jeszcze wielu..Merkel doskakuje z partyzanta.A noz nie zauwaza..Pozatym mam wrazenie ,ze pakt Riebentroph- Molotow funkcjonuje i chwilowo jest zawieszszony. Tylko czekac powtorki.Choc nie musi byc ona analogiczna do 1939 r,Ekonomicznie stal sie juz faktem.Zastanawiam sie ile jeszcze nam Polaka trzeba tej polskiej glupoty aby podazac tam skad inni wracaja i nie ma juz  nawet co grabic???Jak mi podpowiada historia znowu bedziemy poszkodowani.A moze Polska jest takim europejskim chlopcem do bicia???A na dodatek pozwalamy sie reprezentowac takim Kmiota jak wspomnialem wyzej.Glupota to czy mentalnosc???Mniej mnie Diabli w opiece bo tyle wiekow odwolujemy sie do Boga,ze juz na nasze prosby sie uodpornil. a MY I TAK MAMY ZAWSZE POD GORKE..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#135942